MaCaBRiaa - przedwzmacniacz gramofonowy

Zaczęty przez GregWatson, Maj 01, 2020, 14:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Miska mi się cieszy bo już niedługo przytulę MaCaBRiaa - przedwzmacniacz gramofonowy wykonany z pełną "fantazją" muzyczną a jednocześnie z dużym wyczuciem duszy artysty dźwięku. :) naszego kolegi Krzysztofa. Naturalnie wersja MM/MCHO+MCLO.
Z tego co się dowiedziałem to taka Nuda Mini z elementami Husarii ale wiem że temat wymknął się spod kontroli i wypadł w ostatecznym efekcje wręcz rewelacyjnie.

Mam obecnie wersję tzw. wersję forumową i po tylu latach robi dobrą robotę w moich zestawach. Ale sprzętu przybyło no i pre zaczęło brakować. Dlatego postawiłem na nowy i lepszy zestaw pre czyli MaCaBRiaa.

Tu trochę więcej.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3487.0

Wiem też że mamy kilku właścicieli na forum. To oznacza, że pewnie warto.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Greg, informuj nas pls na bieżąco co i jak. Może to już będzie koniec poszukiwań? ;)

Dobrze, że trzymasz się nam po dniu ciężkiej i zwariowanej pracy!

GregWatson

Dzieje się, dzieje. Ale w końcu nie samym wirusem człowiek żyje.

Zapowiada się ciekawie jeśli chodzi o MaCaBRiaa. Planuję do Micro DD-40. Teraz mam tam wersję forumową.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Old Man Kensey

Koledzy, a jakie są to koszty? Rozumiem, że coś pomiędzy NUDAmini a HusaRIAA... ale bliżej mini, czy husarza?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Kangie

A co z LPSem-1? Idzie w świat czy zostawiasz?

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: Old Man Kensey w Maj 01, 2020, 15:12Koledzy, a jakie są to koszty? Rozumiem, że coś pomiędzy NUDAmini a HusaRIAA... ale bliżej mini, czy husarza?
Kolega Krzysztof wycenił na 2800 zł. Ponoć tego jest mało.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Old Man Kensey

Greg, dziękuję za odpowiedź. Bardzo zacne sprzęty tworzy Krzysztof, ja ze swojej mini bardzo jestem kontent... może kiedyś, przyjdzie czas na "makabrę"   ::)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GregWatson

W oczekiwaniu na MaCaBRiaa, które jest w drodze rys historyczny:

"A - czyli masz tzw pre forumowe. No to jest taki pierwszy mój projekt.
Potem była Nuda dual mono, potem Nudamini, a to teraz to MaCaBRiaa.

Nuda dual mono była dość zaawansowana i moooocno rozbudowana ... ale mnie namówili.

Nudamini - zależało mi by to było zwarte, kompaktowe (brzydkie słowo) z ciekawym zasilaniem i takimi samymi możliwościami ustawień jak w N dual mono. Udało się.

MaCaBRiaa - tu troszkę poszedłem po bandzie. Więcej się nie da z tego wyciągnąć, a to przekonstruowana Nudamini z 'elementami' z Husarii ...

Reasumując:
wg mnie, ale z racji że to Mua to pewnie będę nieobiektywny, ale to małe, makabryczne na końcu gra najlepiej. Zresztą będziesz miał u siebie to porównasz. Ustawienia i możliwości - takie same jak w poprzednich dwóch projektach.
Diabeł jest w szczegółach: mocno precyzyjne i szybkie zasilanie, w sekcji audio na wyjściach bufory dedykowane do audio w dość ciekawej aplikacji."

Tak to wygląda wg słów konstruktora.

Będzie w tygodniu to posłuchamy.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dziś się zapowiada piękny dzień. Dotarła MaCaBRiaa. Ale czad. Normalnie "makabra".

Ale dopiero po pracy. ☹️
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wczoraj podłączyłem okablowanie ale prawdziwego grania jeszcze nie było. Zresztą trza pewnie ze 2 tygodnie żeby sprzęcior się jakoś wygrzał. Podpiąłem w miejsce gdzie do tej pory pracowała wersja forumowa kolegi NUDY. Więc będę miał porównanie jak to się ma do siebie. Pod to pre podpięty jest Micro DD-40 z dwoma ramionami. Wisi na nim AT-440MLa i dorzucę jako MC DL-103 R.
Taki zestawił sobie wymarzyłem.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Maj 13, 2020, 13:13prawdziwego grania jeszcze nie było
3masz nas w napięciu i niepewności :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

To gra czy nie gra? ;) Dwa tygodnie nakazujesz nam Greg czekać???!???!? ;)

moon

wychodzi, ze gra, ale nienajlepiej;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Gra, gra. Pewnie że gra. Ale co do detali to pewnie coś później  skrobnę bardziej rzeczowo. Jak to z nowym sprzętem trochę musi pochodzić.
Co do szafki to faktycznie z PRLu i wcale się tego nie wstydzę wręcz przeciwnie - jestem z tego dumny bo to kawał mojej historii z muzyką. Jeszcze długo u mnie będzie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Pboczek

Cytat: wojo w Maj 13, 2020, 14:37Biorę tą fotkę, jako kliniczny przykład :-)

Odkąd to można tak cudze fotografie wykorzystywać? 😕

Greg pozwalasz?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GregWatson

No cóż pierwsze wpisy i od razu bagno. Reklamę sobie zrobiłeś, kilku obraziłeś i jesteś autorytetem audio. Kończę to śmieciowisko bo szkoda wątku i ludzi których obrażasz. Za chwilę to wyczyszczę i będzie spokój. Czas na przemyślenia. Daj sobie spokój z tym forum.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Pboczek

I zabroń dziadowi wykorzystywać Twoje zdjęcie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Cytat: GregWatson w Maj 13, 2020, 15:42No cóż pierwsze wpisy i od razu bagno
Gerwazy. To nie pierwszyzna.

GregWatson

Gramofonik - nic dodać nic ująć.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

#20
Wracamy do głównego tematu. Na początek nie ma co kombinować tylko te kilkanaście godzin trza posłuchać tak jak jest. Po wygrzaniu będziemy próbowali zmieniać zworki. Posłuchamy czy różnice są znaczące. Wiem że są tacy co już mają to pre i małe pytanko jak długo graliście do momentu jak to się ustabilizowało?

Trochę tego i trochę tamtego też.

Old Man Kensey

To Gerwazy tutaj był?? Kurde, ale mnie ominęło...  :o
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GregWatson

Chłop się pomylił. No i co takiemu zrobisz? 😉
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Zapuściłem Jaree - Magnetic fields. Kurcze nawet nie wiedziałem że tam są takie dźwięki. 😮
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Z płyty na płytę gra to coraz to lepiej. Zapuściłem Milsa Davisa i ciarki mam. A to nie wszystko bo docelowo zestaw będzie podpięty pod Pioneera A-88x - chwilowo leci z Onkyo FR-435 czyli z takiego multi.
Ciekawe bo pierwsze dwie płyty które zapuściłem poszły strasznie. Nawet nie jestem w stanie tego opisać. A później z płyty na płytę coraz lepiej. Teraz leci szósta więc coś już tam się poprawia. I to jaka:

Trochę tego i trochę tamtego też.