Menu główne

Garrard nasz Pan

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 04, 2021, 19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Sprawdź też łożysko talerza, czy nie jest wysuszone wiór. Napęd cichy?
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Podstępny ten  wirus. Maciek zaatakowany klonem Garrard-covid 401 . ...............Miłej kwarantanny !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

No to się będzie teraz działo  :D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

vasa

Cytat: masza w Marzec 05, 2021, 16:53Bezszelestny póki co.
Wygląda jakby dopiero co z taśmy montażowej zjechał :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.


masza19

Gra ale ustawiałem bez należytej precyzji bo ciekawość zżerała  ;D
Trzeba jeszcze doszlifować.

Oczywiście żeby służba miodem nie pachniała coś musiało się [wulgaryzm]. Wewnętrzna śruba od małej przeciwwagi ma zerwany gwint i mam wagę ustawiona główna przeciwwagą...
Gdzie ja w dzisiejszych czasach zakład ślusarski znajdę żeby to przegwintować i dorobić śrubę?  :o


audiokawosz

Mam takie małe śrubki ale metryczne więc bez wiercenia się nie obejdzie . Użyłem ich do przeciwwagi MA 505 .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

tomasz_pianista

Cytat: masza w Marzec 05, 2021, 19:11
Oczywiście żeby służba miodem nie pachniała coś musiało się [wulgaryzm]. Wewnętrzna śruba od małej przeciwwagi ma zerwany gwint i mam wagę ustawiona główna przeciwwagą...
Gdzie ja w dzisiejszych czasach zakład ślusarski znajdę żeby to przegwintować i dorobić śrubę? 

Trochę nie czaję jaki jest problem. Ta przeciwwaga jest chyba tylko dociskana przez sprężynę.
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Ogólnie jeśli masz sprężynę i ten mały plasticzek to do "rider weight" że tak powiem wrzucasz sprężynę wraz z tym plasticzkiem do otworu w przeciwwadze. Potem nakładasz to na "paląk".
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Fachowa instrukcja ;D Tutaj nie ma żadnego gwintu z tego co pamiętam.
Grupa ratowania poziomu.

masza19

Zgubiłem sprężynkę...  :-[
Ale już zamówiłem brakującą rzecz  :np:

tomasz_pianista

Sprężynkę ukradnij z jakiegoś długopisu i ją skróć :P

Jak pierwsze wrażenia? Romana powiesiłeś?
Grupa ratowania poziomu.

masza19

Tak, Roman gra.
Gra zupełnie inaczej. Scena jest zupełnie inna  :o

christo

No Panie! Aleś dał czadu! Gratuluję zakupu - wygląda wyśmienicie.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

jafi

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 05, 2021, 18:31Przy okazji taka oferta się pojawiła:)
Co na tym ramieniu powiesić?

tomasz_pianista

Cytat: jafi w Marzec 05, 2021, 19:43Co na tym ramieniu powiesić?

Najpierw oryginalną przeciwwagę:P
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Jelco robiło raczej uniwersalne ramiona, natomiast 301 z aukcji, na zdjęciu bez talerza, wygląda na skorodowany. Będzie więcej roboty niż u Maćka.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Cytat: miniabyr w Marzec 05, 2021, 16:21Podstępny ten  wirus. Maciek zaatakowany klonem Garrard-covid 401

Cytat: Piterski w Marzec 05, 2021, 17:13No to się będzie teraz działo 

Cytat: christo w Marzec 05, 2021, 19:43Aleś dał czadu!

Otwieramy na AM oddział Garriatryczny  ;D ;D ;D

Staruch zostaje. Ze wstydem przyznam, że gra lepiej od współczesnych markowych gramofonów ze średniej półki. Sporo lepiej  :np:

GB

Cytat: masza w Marzec 05, 2021, 20:21
Cytat: miniabyr w Marzec 05, 2021, 16:21Podstępny ten  wirus. Maciek zaatakowany klonem Garrard-covid 401

Cytat: Piterski w Marzec 05, 2021, 17:13No to się będzie teraz działo 

Cytat: christo w Marzec 05, 2021, 19:43Aleś dał czadu!

Otwieramy na AM oddział Garriatryczny  ;D ;D ;D

Staruch zostaje. Ze wstydem przyznam, że gra lepiej od współczesnych markowych gramofonów ze średniej półki. Sporo lepiej  :np:
A skąd go sciągnołeś?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19


tomasz_pianista

Weź ogarnij jakąś prowizorkę na ten rider weight. Możesz po prostu coś wcisnąć pomiędzy ten ciężarek a pałąk zanim przyjdzie Ci sprężynka.

Chodzi o to, że łożyska knife edge powinny być równo obciążone. Ja to sprawdzam unosząc całą dupę ramienia do góry chociażby długopisem. Chodzi o to, żeby ramię w tym łożysku unosiło się jednocześnie,  a nie np.najpierw z prawej a potem lewej strony.

Zdjęcie na szybko:)
Grupa ratowania poziomu.