Wzmacniacz + CD + Streamer + DAC - ból głowy

Zaczęty przez Ravic1976, Marzec 10, 2021, 19:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ravic1976

 Szanowni,

Jakiś czas temu założyłem wątek dotyczący doboru wzmacniacza do kolum AE Aelite3. Z naszych dyskusji wynikało, że do rozjaśnienia ich brzmienia najlepiej może mogą posłużyć Roxan K3 lub CA Azur 851A choć pojawiło się zdanie odrębne aby spróbować Arcama SA30.

W międzyczasie umarł mój CD więc możemy przyjąć, że poza kolumnami nie mam aktualnie nic.

Sprawa byłaby pewnie nawet niezbyt skomplikowana gdyby nie to, że chciałbym zbudować możliwie kompleksowe rozwiązanie. Czyli:

- wzmacniacz ogarniający w/w kolumny

- CD

- streamer obsługujący Tidal Master czyli pliki MQA (przyjmijmy roboczo, że jest sens)

- DAC

Bardzo poważnie zacząłem rozważać Roksan K3 Amp i CD DI (można kupić aktualnie w promocji za 10k) plus do tego NOD2i (2,5k). Uznałem, że DAC wbudowany w transport CD to fajna opcja ale... pytanie czy to dobry DAC? W dodatku on chyba nie rozkoduje MQA. Dodatkowo - nie bardzo rozumiem dlaczego, ale ponoć oddzielny DAC Roksana oparty na tym samym chipie jest o niebo lepszy od DAC w samym transporcie... Hmmm... Czyli aby uzyskać dobry efekt CD trzeba kupić dodatkowy klocek - bez sensu.

Opcja nr 2 to 851A + 851C . Tu podobnie w transporcie jest DAC - pytanie czy sensowny? Pewnie również nie rozkoduje to MQA. Cena niestety wyższa - obawiam się że 15k + 2,5k za Nod-a.

No i opcja nr. 3. Nie brałem jej specjalnie pod uwagę ale... za 10k jest mocny wzmacniacz ze streamerem w jednym, najlepszy z trójki DAC (w dodatku jedyny, który rozkoduje MQA). Do tego CDS50 (jedyny, który obsłuży SACD, i z najlepszym DAC na pokładzie) za 4k.

Nie wiem... Zgubiłem się już w tym zupełnie.

A może lepiej 851A + CXC + Nod + DAC np. Topinga (lepszy od wszystkiego co powyżej).

A może olać MQA i wtedy:

- Roksan K3 Amp i CD + "jakiś sensowny" streamer + mocny DAC

- 851A + 851N + CXC + mocny DAC

I chyba najważniejsze pytanie - czy jest gdzieś miejsce w Polsce gdzie można w/w klocki na raz odsłuchać?


wiki

Jeżeli chcesz Tidala lub inne takie to ja proponuję... xDuoo.... jest wątek na forum...
Bardzo fajne urządzenie w dobrej cenie....

Zamiast dac Topinnga d90 trochę drożej masz RME adi-2 dac fs ale zdecydowanie lepiej gra....

Myślę, że nie namieszałem....  ;)
.
.
.
Ach te rozterki zakupowe, zawsze jest problem co i za ile... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

A jak pojedziesz RME to można samą końcówkę mocy kupić.... Bo ma regulację głośności....

Jest jeden minus, nic analogowego już nie podłączysz....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

A poczytaj o nowych modelach Lyngdorfa. Masz wzmacniacz który napędzi wszystko, DAC, obsługa streamingu (nie wiem jak jest z MQA) a dodatkowo korekcję akustyki pomieszczenia która robi doskonałą robotę.  A model 1120 kupisz ponizej 10kPLN
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: vasa w Marzec 10, 2021, 19:44
A poczytaj o nowych modelach Lyngdorfa. Masz wzmacniacz który napędzi wszystko, DAC, obsługa streamingu (nie wiem jak jest z MQA) a dodatkowo korekcję akustyki pomieszczenia która robi doskonałą robotę.  A model 1120 kupisz ponizej 10kPLN
Też dobra propozycja.... i wszystko w jednym.... Jak to upraszcza obsługę... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Ravic1976

Cytat: vasa w Marzec 10, 2021, 19:44
A poczytaj o nowych modelach Lyngdorfa. Masz wzmacniacz który napędzi wszystko, DAC, obsługa streamingu (nie wiem jak jest z MQA) a dodatkowo korekcję akustyki pomieszczenia która robi doskonałą robotę.  A model 1120 kupisz ponizej 10kPLN

a skąd przekonanie, że on uciągnie wszystko? właśnie tu nie mam pewności, czy Lyngdorf uciągnie moje kolumny.
one są dość trudne bo grają ciemno i potrzebują poważnego rozjaśnienia

Ravic1976

no i dalej nie mamy rozwiązanej kwestii CD ;)

vasa

Cytat: Ravic1976 w Marzec 10, 2021, 20:08a skąd przekonanie, że on uciągnie wszystko?
Mam starszy model Lyngdorfa. Niestety bez streamingowych bajerów :( Konstrukcja tego wzmacniacza pozwala przepuszczać prawie dowolny prąd. Ograniczeniem jest przepustowość zasilacza i korki w ścianie. A np elektrostaty problemem nie są :)
Cytat: Ravic1976 w Marzec 10, 2021, 20:09no i dalej nie mamy rozwiązanej kwestii CD
Co do CD to mam pewien kłopot. Raz że LP mam wielokrotnie więcej niż CD, dwa że sam używam taniego odtwarzacza DVD jako transportu podłączonego optykiem do wzmacniacza. Były próby podłączania czegoś innego ale, moim zdaniem, to nie ma sensu.
Cytat: Ravic1976 w Marzec 10, 2021, 20:08potrzebują poważnego rozjaśnienia
Tym zajmuje się korekcja akustyki i predefiniowane filtry.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

drizzt

Też uważam, że takie all-in-one to najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Sam mam NADa M10 i jestem bardzo zadowolony. Lyngdorf 1120 sprawdzi się równie dobrze. NAD ma trochę więcej mocy. Druga różnica to Dirac Live na pokładzie NADa vs Room Perfect Lyngdorfa; te systemy korekcji akustyki pomieszczenia działają trochę inaczej. Serwisy streamingowe i radiowe stacje internetowe w dużym wyborze są na pokładzie obydwu tych wzmacniaczy. NAD dekoduje też MQA z TIDALa, ma również certyfikację ROON.

Co do odtwarzacza CD, to sam używam Oppo 105D do wszystkiego (filmy z BD i DVD, CD, SACD i jako DAC). Podłączenie dowolnego odtwarzacza po optyku lub koaksjalu do NADa lub Lyngdorfa nie stanowi problemu.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!