MM Ortofon 2M Black - przebieg: max 25h

Zaczęty przez Therion, Maj 18, 2021, 17:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

MM Ortofon 2M Black - przebieg: max 25h

Wystawiam na sprzedaż swoją wkładkę Ortofon 2M Black. Kupiłem ją z czystej ciekawości i chęci porównania ze swoimi wkładkami (MC). Zagrała tak fantastycznie, że pierwotnie miała pozostać jako uzupełnienie kolekcji, jednak obecnie jestem zmuszony do optymalizacji stanu posiadania, dlatego kilka z moich wkładek trafi na sprzedaż w tym właśnie 2M Black.
Wkładkę kupiłem jako fabrycznie nową 24 marca 2021r. w salonie audio, zatem to początek jej gwarancji. Wygrzewałem ją dokładnie 20h (zgodnie z zaleceniem producenta) a następnie odtworzyłem nią kilka płyt w celu porownania z innymi wkładkami - jej maksymalny przebieg zatem wynosi nie wiecej niż 25h.

Zachęcam do zakupu, wkładka brzmi wyśmienicie.
W komplecie oczywiście wszystko to, co dołącza producent i w stanie idealnym.

Cena: 2.290zł.

Poniżej test, z wnioskami ktorego absolutnie się zgadzam.



Przyznam się, iż Blacka znam już jakiś czas i w moim odczuciu to jedna z najlepszych wkładek typy MM dostępnych na rynku. (...)
To co wyróżnia Black'a spośród pozostałych wkładek serii 2M jest igła ze szlifem Nude Shibata, czyli szczyt szczytów jeżeli chodzi o wyrafinowanie szlifu igły. Czy jest to ta sama igła co w zdecydowanie droższym modelu MC Cadenza Black? z pewnością jest to ten sam szlif. (...)
Ortofon nie przypadkowo poszedł aż tak daleko we wkładki typu MM. Od pierwszych dźwięków słychać iż mamy do czynieni z modelem referencyjnym. Załadował do tego cartridga wszystko co posiada w swoim arsenale, i zrobił jedną z topowych w ogóle wkładek MM. Zatem dla tych wszystkich, którzy obawiają się wkładek MC czy doboru potrzebnego im preampu, polecam 2M Black i po dylemacie.


Cały opis:

https://audiomuzofans.pl/ortofon-2m-black/
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomasz_pianista

Trochę nie na temat - ale nie będziesz się pozbywał headshella Jelco?:)
Grupa ratowania poziomu.

Therion

w sumie bardzo na temat, bo 2M przecież na nim wisi...

Myślę, że tak, będzie na sprzedaż, choć do tego czasu nie będę tej wkładki z niego zdejmował, ponieważ jeżeli 2M się nie sprzeda, to zostanie już u mnie na stałe.

Dam znać.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomasz_pianista

Ok, dzięki:) chętnie przygarnę jak coś :np:
Grupa ratowania poziomu.

Therion

a tak przy okazji, otrzymałem wiadomość na allegro. Wklejam poniżej :)

Człowieka znacie

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

christo

Proponuję od razu zablokowanie gościa. Może się tak zdarzyć, że kupi a potem zacznie bombardować reklamacjami. Będzie to nawet zgodne z zaleceniami Allegro - łamana polszczyzna (interpunkcja). :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Therion

Słusznie, zaraz poszukam możliwości.

I cyyyk. Dzięki za podpowiedź.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

a to dlatego, że nadal chciał ze mną dyskutować

Dyskutować to mogę o tym co komu lepiej gra i na czym a nie o rzeczach, które słyszę od kiedy tylko pamiętam i którym już przestałem się dziwić lata temu.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.