Philips CD-350

Zaczęty przez moon, Sierpień 26, 2021, 13:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Dobry, pare lat temu, jak postanowilem kupic CD playera na jakiejs starej kosci, nabylem Philips CD350, troche pogralem, czas minal, a za jakis czas zdechl - przestal czytac plyty. Podejrzewam, ze to laser. wczoraj wyciagnalem go znowu. Po wlozeniu plyty swieci sie 'error', czy polecacie kogos w Wawie, kto nie za milion monety jest w stanie naprawic, zdiagnoznowac czy ma sens naprawiac, ew. zrobic jakis przeglad,cos wymienic?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bacek

#1
Ogólnie to CDM 2/10 więc temat ciężki. Na sieci jest opis/pdf reanimacji CD-650 na tym samym laserze. Może to wystarczy, jak nie to problem może być nietani do poprawy.

http://www.condoraudio.com/wp-content/uploads/Projects/Philips-CD650-CD-Player-Restoration-Repair.pdf

Coś z punktów 5 i 7, nie cały mod ale zmiana problematycznego konda i regulacja prądu lasera.

Może w sumie też jakieś niekontaktujące wiązki.

Ogólnie w takim starociu pewnie trzeba było by się pochylić nad reanimacją zasilania/wimianą wyschniętych kondów. Nie koniecznie na Low ESR o b wniektórych miejscach może to akurat przynieść szkody.

moon

nie podejmuje sie grzebania, wiec potrzebowalbym kogos, kto by mi do tego zajrzal i ocenil sens reanimacji:)

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bacek

Przypomniałeś mi że w schowku leży B&O CDX na tych bebechach do reanimacji. Będzie co robić w zimowe wieczory.

moon

Cytat: Bacek w Sierpień 26, 2021, 14:46
Przypomniałeś mi że w schowku leży B&O CDX na tych bebechach do reanimacji. Będzie co robić w zimowe wieczory.

nie pomogles;>
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Bacek

Nie ma za co. Polecam się na przyszłość. :D

rudy-102

Używane kosztują ok. 100 euro. To może być chyba taniej niż naprawa.

moon

kupilem bodaj za 100, ale pln:(
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

muda44

Cytat: moon w Sierpień 26, 2021, 13:17Philips CD350
Cytat: moon w Sierpień 26, 2021, 13:17
Dobry, pare lat temu, jak postanowilem kupic CD playera na jakiejs starej kosci, nabylem Philips CD350, troche pogralem, czas minal, a za jakis czas zdechl - przestal czytac plyty. Podejrzewam, ze to laser. wczoraj wyciagnalem go znowu. Po wlozeniu plyty swieci sie 'error', czy polecacie kogos w Wawie, kto nie za milion monety jest w stanie naprawic, zdiagnoznowac czy ma sens naprawiac, ew. zrobic jakis przeglad,cos wymienic?


Uważam że taka naprawa u kogoś nie ma sensu. Sama diagnoza to ze 100-200zł minimum a do tego części. Zakładając że będzie to zrobione profesjonalnie i po audiofilsku może to być minimum dobre kilka stów a to bardzo budżetowe urządzenie.

Trzeba by zacząć od schematu, pomierzyć napięcia, pomierzyć i wymienić wyschnięte kondensatory.

moon

gral ladnie, ale ladowac w niego nie chce paru stow. tym bardziej, ze kompatkow niemal nie slucham, chcialem paru posluchac, stad proba reanimacji. pozostaje zamiast tego jakas uzywke fajna kupic, tylko nie wiem co kupie za pare stow, by mialo sens.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

muda44

Cytat: moon w Sierpień 27, 2021, 12:17
gral ladnie, ale ladowac w niego nie chce paru stow. tym bardziej, ze kompatkow niemal nie slucham, chcialem paru posluchac, stad proba reanimacji. pozostaje zamiast tego jakas uzywke fajna kupic, tylko nie wiem co kupie za pare stow, by mialo sens.

Marantz CD50 za około 500zł będzie dobrym wyborem. Tam jak coś pada po latach to zębatka od wysuwu tacki dostępna za około 40zł.
Stare po tych latach miękną pod wpływem smaru ale wymienia się raz i spokój.