Vinius z Polski rodem.

Zaczęty przez Pboczek, Wrzesień 09, 2021, 19:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

#25
O gałce od razu wspomniałem Jackowi. Wiem że to strojony element i takie tam, ale to pre nie powinien mieć takiej lichej gały. Może już lepiej bez lakieru, żeby było widać że to drewno. Co to jest za gatunek, rozumiem że ma być lekkie. Skokowość zupełnie mi nie przeszkadza jestem przyzwyczajony do drabinek na potencjometrach, choć to wymaga spasowania z resztą toru.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

#26
A Vinius sobie już gra u mnie....
Na razie w najlepszej konfiguracji kablowej.... I na razie nie jestem obiektywny....
Jutro muszę ustawić konfigurację w kablach tak aby było sprawiedliwie....


Jest na czym ucho zawiesić..... Uuuuuuu, jest..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

Ale jak pierwsze wrażenie ? To jest właśnie ciekawe, bo przypuszczam, że wszystko jest inaczej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Cytat: miniabyr w Wrzesień 18, 2021, 23:41
Ale jak pierwsze wrażenie ? To jest właśnie ciekawe, bo przypuszczam, że wszystko jest inaczej.
Miniabyr..... pierwsze wrażenie...?
Jakby dźwięk uwolnił się z cugli.....

Jutro, jutro.... będę konfigurował aby oddać sprawiedliwość połączeń i aby ocena była "prawdziwa"....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Wiki, po koncercie uszy masz zmęczone. Jutro puść ;)

wiki

Cytat: Kangie w Wrzesień 18, 2021, 23:57
Wiki, po koncercie uszy masz zmęczone. Jutro puść ;)
Myślę, że wręcz przeciwnie....
W pamięci jest dźwięk na żywo..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie


wiki

Cytat: Kangie w Wrzesień 18, 2021, 23:57
Wiki, po koncercie uszy masz zmęczone. Jutro puść ;)
No właśnie puściłem jutro..... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Dobre! Powiem Ci Wiki, po tych dwóch dniach JnO - mam lepszy dźwięk w domu ;)

wiki

Cytat: Kangie w Wrzesień 19, 2021, 00:16
Dobre! Powiem Ci Wiki, po tych dwóch dniach JnO - mam lepszy dźwięk w domu ;)
Znaczy się.... sukces.....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Znaczy się - spaprane granie akustyczne nagłośnieniem, które psuje brzmienie perkusji, saksofonu, fortepianu i wszystkiego innego.

Akustyka pomieszczenia jest BDB. Amplifikacja i kolumny estradowe zabierają smaczki, połysk, oddech. Dodają szarzyzny.

wiki

Cytat: Pboczek w Wrzesień 18, 2021, 20:35O gałce od razu wspomniałem Jackowi. Wiem że to strojony element i takie tam, ale to pre nie powinien mieć takiej lichej gały. Może już lepiej bez lakieru, żeby było widać że to drewno. Co to jest za gatunek, rozumiem że ma być lekkie.
Gałki czarne lakierowane nawet fajnie wyglądają, pasują do połysku drewnianego przodu i do czarnych napisów, które są zalakierowane....

Moim zdaniem jednak, tak myślę, gałki mogłyby być drewniane, pobejcowane na palisander i zaolejowane....
Wizerunek słoi płyty czołowej zgralby się z wizerunkiem słoi gałek....
To takie moje dywagacje..... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

wiki, możesz przy okazji zapodać analną fotkę tego Viniusa?

wiki

Cytat: masza w Wrzesień 19, 2021, 10:37
wiki, możesz przy okazji zapodać analną fotkę tego Viniusa?
Proszę bardzo....
I z boku aby było widać lakier młotkowy (taki chyba użyto)...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

Dzięki  U+1F44D
Chodziło mi o ilość wejść-wyjść.

sonus_fan

Gdyby kto nie wiedział co jest w środku i skąd ta cena, to proszę - prawdziwe dual mono :D

wiki

Dziś dostałem opadu szczeny przy tej płycie.....😋

Fakt, że dawno jej nie słuchałem, a trochę modyfikacji dźwiękowych doszło....

Ale to co robi Vinius to czapki z głów.... 😀😀👏
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Parę słów z obcowania z przedwzmacniaczem pasywnym transformatorowym Vinius TVC-03.
Może zacznę od konfiguracji.
U mnie obecnie działam tak w systemie:
Transport, przetwornik z wewnętrznym przedwzmacniaczem (nie jest to sterowanie głośności w domenie cyfrowej), końcówka mocy, kolumny.
Przetwornik ma dwa osobne wyjścia, jedno bezpośrednio z końcówki toru analogowego przetwornika (czyli można napisać standardowy dac). Drugie wyjście to wyjście zza przedwzmacniacza aktywnego wbudowanego (czyli jakby dac + przedwzmacniacz).
W związku z tym porównywanie dźwięku było:
1. dac, przedwzmacniacz wewnętrzny przetwornika, końcówka mocy,
2. dac, Vinius, końcówka mocy.
W pierwszej konfiguracji mamy jeden komplet interkonektów.
W drugiej dwa komplety interkonektów.

Konfiguracja nr 2 wygrywa całościowo i to dość dużo.

To co robi Vinius to tak jakby dźwięk się otworzył, płynął lekko nie męczył się z wydobywaniem muzyki.
Ma się wrażenie, że membrany głośników jakby nabrały drajwu i pracują sprężyściej szybciej.... Wydobywają więcej dźwięków. Można by pomyśleć, że robi się klinicznie ale nic z tych rzeczy, wszystko jest bardzo dobrze.
Tło dźwięków jakby się otworzyło, mamy wrażenie dźwięków będących w naturze. Uwidacznia się to zwłaszcza na instrumentach klasycznych. Gitara, kontrabas, fortepian grają swoimi pełnymi wybrzmieniami wyciągniętymi do granic możliwości, nie stłumianymi na końcach.
W 1 konfiguracji (porównując do 2) mamy taki jakby stłumiony całościowy dźwięk.

Z Viniusem chce się słuchać, słuchać, słuchać i włączać kolejne płyty z kolekcji.....

Nie do końca jestem pewny, że Vinius sprawdziłby się w układzie z przetwornikiem z regulacją głośności w domenie cyfrowej. Ale to taka tylko dygresja.

Nie wiem jak ja się rozstanę z tym urządzeniem, ale myślę, że będzie ciężko.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

spookyghost

I ja tam wtedy byłem miód i wino ... wróć, i szczękę z podłogi podnosiłem.

Jak dla mnie bardzo ciekawe rozwiązanie. Jeszcze muszę u mnie sprawdzić, ale słychać nawet było jak artysta skrzypek oddycha przez nos w momentach, w których akurat nie gra (płyta Bałdych - The new tradition), wcześniej tego nie wyłapałem.

Bardzo fajne urządzenie, tylko dlaczego takie drogie. [emoji2957]

Kiedyś jednak może ...

Wiki dzięki raz jeszcze za niedzielną gościnę. [emoji16]
Quadral Titan MK III; klon Dartzeel NHB-108 (modyfikowany); Luxman DA-250; Sony CDP 557 ESD

masza19

Obiecujące jest to co piszecie.
Szkoda tylko, że są jedynie 3 wejścia i brak pętli :(

vasa

Cytat: wiki w Wrzesień 21, 2021, 15:12W pierwszej konfiguracji mamy jeden komplet interkonektów.
W drugiej dwa komplety interkonektów.

Konfiguracja nr 2 wygrywa całościowo i to dość dużo.
Przyczyna ---> Skutek  >:D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: masza w Wrzesień 21, 2021, 17:13
Obiecujące jest to co piszecie.
Szkoda tylko, że są jedynie 3 wejścia i brak pętli :(
Masza, bo to jest zrobione jako purystyczne urządzenie....sam się zdziwiłem, że są aż 3 wejścia..., tzn. że tak dużo....

A tak dywagując.
Wystarczy dodać przełącznik 5, 6, 7 pozycyjny i z tyłu odpowiednią ilość gniazd.
Z pętlą już trochę gorzej....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Dopiero teraz dotarło do mnie co to jest ten pre Vinius Audio, w sensie pre z regulacją poziomu głośności poprzez zastosowanie transformatorów. Tego wcześniej kurła nie doczytałem.
Powiem tak - to musi być wysoki poziom grania. Żadne drabinki drabinki rezystorowe, żadne potencjometry, żadna "tania" cyfrowa regulacja głośności nie ma prawa mieć startu.

Wiki, wiem o czym piszesz. Fajnie że miałeś możliwość posłuchania muzyki z tym klockiem.

wiki

Dawnymi czasy wiele przerabiałem wzmacniaczy i amplitunerów poprzez ominięcie przedwzmacniacza i zostawienie samego potencjometru i końcówki mocy.
I w większości przypadków było zdecydowanie lepiej.
[dygresja - mam wrażenie, że końcówkę mocy dobrze grająca łatwo zrobić ale już przedwzmacniacz nie]
Były jednak przypadki, że sam potencjometr nie wystarczał, czegoś brakowało w muzyce....

Jak tak słucham tego Viniusa to jakoś mam przeświadczenie, że pasywna regulacja transformatorowa zawsze by dawała świetne rezultaty.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Słucham, słucham i nasłuchać się nie mogę....
Ta swoboda w graniu, w wydobywaniu dźwięków z kolumn jest niebywała....
Zwykłe dwa transformatory.... A może niezwykłe?
Na stronie producenta piszą, że tam się trochę postarali..... 😀

Jutro może uda mi się coś przyłoić z mocniejszymi gatunkami muzycznymi.... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka