TVC - Transformers Volume Control

Zaczęty przez masza19, Październik 03, 2021, 13:52

Poprzedni wątek - Następny wątek


christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

miniabyr

O widzę Audio Tekne. Jakoś ta firma przemawia do mnie może dla tego ,że miałem zaszczyt mieć przez chwilkę ich genialny phono AT2000. To był odlot !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

6k Euro.
Oczywiście używane. Nowy kosztuje/ował 15k

miniabyr

Maciek a jak po przejściu na Ear - duża zmiana ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Myślałem, że będzie gorzej  ;D dlatego rzuciłem się na drapaka z SPU i tu zęby mnie nie bolały :)

Lumina boję sie włączać  ;D ;D ;D

wiki

Cytat: masza w Październik 03, 2021, 13:52
Mały przegląd rozwiązań firmowych.

https://www.remusic.it/EN/Shootout-Test-Eleven-Passive-Preamps-with-Transformers-8e1d2000
Później poczytam....
Fajnie, że znalazłeś.....

PS. Buuuuuu, ja miałem taki wątek otworzyć.... ubiegłeś mnie....
No niech Ci będzie.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Podoba mi się to co zrobili w Luxmanie, osobne ekranowanie miedziane.... w końcu to transformatory, przez które przepływa niski sygnał audio.....
Ja bym jeszcze dał przegrodę między prawym i lewym kanałem....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

A ja umieściłbym w puszkach z mu metalu.

wiki

Cytat: Kangie w Październik 03, 2021, 17:35
A ja umieściłbym w puszkach z mu metalu.
Nie wiem co to jest mu metal i gdzie się kupuje blachy z niego....
I czy jest lepszy od miedzi....

Z blachami miedzianymi już się bawiłem i daje bardzo dobre efekty.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

Cytat: masza w Październik 03, 2021, 14:55
Myślałem, że będzie gorzej  ;D dlatego rzuciłem się na drapaka z SPU i tu zęby mnie nie bolały :)

Lumina boję sie włączać  ;D ;D ;D

Włączyłem Lumina. Owszem, było lepiej ale cóż z tego...
Nie kupie przecież "potencjometru", który będzie najdroższym elementem systemu  ;D

Chyba spróbuję Khozmo/Hattora. Na to mnie jeszcze stać a jak sie nie sprawdzi to albo zostawię do jakiegoś innego systemu albo sprzedam z relatywnie niewielką stratą.
Bo skoro EAR tak pozytywnie zareagował na pasywną regulację wzmocnienia TVC to może i jakąś część tego uzyskam na drabince.

wiki

Drabinka to jest loteria, albo się zgra i będzie lepiej albo nie....
Możesz spróbować, czemu nie.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

A ja bym kupił! Jak ma być lepiej to bezwzględnie tak. ;D  Audio Tekne mnie kręci, ale tak samo mnie kręci to co już mam !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

ahaja

TVC działa inaczej niż drabinka z zafiksowanymi rezystorami (jak wepniesz drabinkę z rezystorami to jej impedancja i wartości będą wpływały na połączenie z tymi parametrami w stopniu następnym).
TVC - coś jak step-up tylko odwrotnie. I jak tu gdzieś pisałem zgodnie z zasadą działania trafa - transformuje zarówno sygnał jak i impedancje.

Idealne by było sterowanie przełączaniem na przekaźnikach ... dożywotnia taka sama jakość.

Zerknijcie sobie na zdjęciach w tych linkach - popatrzcie na patologię ciągnięcia sygnału drutami do przełącznika/drabinki etc przez całą budę urządzenia ... Znaczy na pomysł by dać przedłużkę i skrócić drogę sygnału, zintegrować to z gniazdami we/wy, wyeliminować kabelki już weny nie stało ... ;-)

masza19

Khozmo jest na przekaźnikach.

Na TVC się uparłem i prędzej czy później albo nazbieram mamony albo wyspawam sam  :D ale to wymaga troche czasu, jak już wcześniej pisalem nie zarabiam 25k tygodniowo  >:(

Khozmo chce potraktować eksperymentalnie, napisałem do nich, może co będą mieli do wypożyczenia przed zakupem.


wiki

Cytat: masza w Październik 03, 2021, 18:41może co będą mieli do wypożyczenia przed zakupem.
To jest dobry krok.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Ale może nie zbaczajmy z tematu TVC w tym wątku.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Cytat: ahaja w Październik 03, 2021, 18:37
TVC działa inaczej niż drabinka z zafiksowanymi rezystorami (jak wepniesz drabinkę z rezystorami to jej impedancja i wartości będą wpływały na połączenie z tymi parametrami w stopniu następnym).
TVC - coś jak step-up tylko odwrotnie. I jak tu gdzieś pisałem zgodnie z zasadą działania trafa - transformuje zarówno sygnał jak i impedancje.

Idealne by było sterowanie przełączaniem na przekaźnikach ... dożywotnia taka sama jakość.

Zerknijcie sobie na zdjęciach w tych linkach - popatrzcie na patologię ciągnięcia sygnału drutami do przełącznika/drabinki etc przez całą budę urządzenia ... Znaczy na pomysł by dać przedłużkę i skrócić drogę sygnału, zintegrować to z gniazdami we/wy, wyeliminować kabelki już weny nie stało ... ;-)
Też myślałem o sterowaniu przekaźnikami....
Ja tego nie zaprojektuję..... Za cienki bolek jestem....
Może ktoś się zgłosi.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19


masza19

Cytat: wiki w Październik 03, 2021, 18:50Też myślałem o sterowaniu przekaźnikami....
Ja tego nie zaprojektuję..... Za cienki bolek jestem....
Może ktoś się zgłosi.... 😀😀😀

To są gotowe zestawy.


wiki

Cytat: masza w Październik 03, 2021, 18:51
Cytat: wiki w Październik 03, 2021, 18:50Też myślałem o sterowaniu przekaźnikami....
Ja tego nie zaprojektuję..... Za cienki bolek jestem....
Może ktoś się zgłosi.... 😀😀😀

To są gotowe zestawy.
Gdzie?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka