TVC - Transformers Volume Control

Zaczęty przez masza19, Październik 03, 2021, 13:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Chyba plus 200 za złożenie....
Czyli około 1200....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

+23% jeśli nikt ci tego nie przywiezie.

Ja bym nie płacił za złożenie. Daję sobie radę z lutownicą.

jafi

A mówiłem już, że mój Glasshouse jest do wzięcia?

A jeszcze mała przygoda ze złożeniem:
zamówiłem na gotowo i dopytywałem przez miesiąc.
Wciąż jakoś nie mieli czasu i zirytowany poprosiłem o przysłanie części.
Złożyłem we własnym zakresie i Anglików poprosiłem o zwrot pieniędzy za złożenie:
nie żeby zrobili to automatycznie.
Owszem otrzymałem zwrot..... w postaci kodu rabatowego do następnego zakupu na sumę 160 funtów.
Nie pomogło upominanie się o własne pieniądze wraz z podaniem konta do przelewu.

Te pieniądze leżą tam do dziś od 3 lat?

Nie zamierzam "współpracować" na takich zasadach. Mam ich tam gdzie oni mieli mnie od początku.

Ktoś wchodzi?

masza19

Cytat: wiki w Październik 03, 2021, 18:56
A my potrzebujemy 23 przekaźniki na kanał przy trafo 23 odczepowym....

Balanced 64 steps shunt type 2ch (4xRCA) and 4ch (8x RCA) attenuator with remote. Takman REX resistors.





miniabyr

Widzę ,że koledzy pokazujecie wariacje na temat TVC . Jednak w  zastosowaniu samego trafa jest jakieś "techniczne piękno " i prostota . Z drugiej strony, jeśliby zastosowanie tylko transformatora mialo być lekiem na zło preampów liniowych ,to dawno zostało by zastosowane na szeroką skalę . A tu klops . Przypomina mi to brak powszechności ramion tangencjalnych  do drapania naszych czarnych placków. Ja rozumiem irytację dotyczącą  ceny takiego urządzenie opartego na samym TVC , jednak sądzę ,że diabeł tkwi w szczegółach.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jafi


Kangie

Ważne żeby nie trzeszczało podczas zmiany głośności. Tego "nie zniese". :)

masza19

Cytat: miniabyr w Październik 04, 2021, 11:14Ja rozumiem irytację dotyczącą  ceny takiego urządzenie opartego na samym TVC ,
Takie qśwa hobby, a można było umiłować sobie popołudniowe śpiewanie w chórze parafialnym...  ;D
:alc:

audiokawosz

Cytat: masza w Październik 04, 2021, 14:05Takie qśwa hobby, a można było umiłować sobie popołudniowe śpiewanie w chórze parafialnym... 
Się ciesz że nie sklejasz żaglowców w butelkach.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Niedyrydy... Zbyt ślepy jestem i ręce mi sie trzęsą  :D

Moriarty

Cytat: masza w Październik 04, 2021, 14:05Takie qśwa hobby, a można było umiłować sobie popołudniowe śpiewanie w chórze parafialnym...  ;D

I zgłębiać technikę "głębokie gardło"? Oj, cienko byś śpiewał. >:D Lepiej być audiofilem!

PS. Lub nawet wanna be audiofilem, jak ja. :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

KonradK

W tym chyba tkwi tajemnica transformatorów i autotransformatorów, tak myślę...

masza19

Trochę techniki i wszyscy znawcy sie na wszelki wypadek pochowali  >:D >:D >:D
Oczywiście z założycielem wątku na czele  :np:

KonradK

Wykres pochodzi z tej strony: https://www.intactaudio.com/atten_FAQ.html
Dodatkowo cytat:
"An autoformer is essentially an electronic gearbox that operates without wasting significant energy. Potentiometers and stepped attenuators adjust the signal level by literally turning the excess signal into heat. On the other hand, when an autoformer is adjusted for low volume level it actually makes things easier for the source, much like a low gear makes things easy for your car engine"

Autotransformator lub transformator obniża znacząco impedancję wyjściowa, a potencjometr ją w jakimś stopniu podnosi. Zamieniając na mechanikę: chcesz jechać wolniej na rowerze to zmieniasz przerzutkę na niższą, a nie trzymasz wciśnięte hamulce. Dzięki temu jest większy moment obrotowy i np. łatwiej wjechać na wzniesienie.

ahaja

Pisałem o tym na 1 stronie. Trza zrozumieć.

Ze zwykłym potkiem też można tak zrobić by odbiornik (np końcówka) widziała bardzo niską impedancję źródła a źródło by widziało wysoką i niezmienną/stałą impedancję wejścia na regulator.

Kangie

Teraz już wiem, dlaczego od zawsze nie lubiłem słuchać cicho i bardzo cicho.

masza19

Ja kompletnie nie znam się na wykresach, impedancjach itp...
Na ucho jedynie oceniam. Jak wcześniej pisałem, z taką jakością (czy tam przyjemnością) ze słuchania muzyki przepuszczonej przez różne przedwzmacniacze/regulatory głośności nigdy jeszcze sie nie spotkałem.

Mnie to wzięło  U+1F44D

wiki

I z Honk Kongu...
http://www.designbymrk.com/

Wygląda całkiem przyzwoicie....

Sprzedają na ebayu...
https://www.ebay.com/itm/254797870586
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

Wygląda przyzwoicie, cena zachęcająca.

moon

nie do konca zakumalem, taka pasywke to nie do kazdego wzmaka chyba mozna podpiac?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

masza19

Przyjdzie jafi to wyjaśni.
Podobno do każdego tylko cza otworzyć kran na maksa coby przepływu nie hamować :)

sonus_fan

Cytat: masza w Październik 05, 2021, 16:14Przyjdzie jafi to wyjaśni.

Lepiej spytać Ahaji. Jafi jest specjalistą z innej dziedziny.

masza19

Pewnie tak. Inżynierska wiedza tu będzie bardzo na miejscu. Niemniej przypuszczam, że Krzysztof mógł nie mieć w rękach tego TVC i tylko teoretycznie może nam pomóc. Dobrze imho jest znać tez to od strony praktycznej.

Wszystkie zdania/głosy mile widziane  :)

vasa

Cytat: sonus_fan w Październik 05, 2021, 16:50Lepiej spytać Ahaji. Jafi jest specjalistą z innej dziedziny.
Nie do końca rozumiem to co napisali. Z jednej strony trafo działa w 59 krokach a z drugiej deklarują 4 poziomy wzmocnienia?
Zalecają do wzmacniaczy z imp wejścia 10kOhmów "to avoid malfunctions" czyli raczej do lampy niż tranzystora.
Nie podają z czego jest rdzeń trafa bo "Confidential" ale mam wrażenie że to nie jest nic wymyślnego bo raczej sprzęt niedrogi.
@Ahaja - możesz coś napisać mądrego?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Cytat: vasa w Październik 05, 2021, 17:36Z jednej strony trafo działa w 59 krokach a z drugiej deklarują 4 poziomy wzmocnienia?
Ja to rozumiem tak...
Strona pierwotna ma 4 odczepy, strona wtórna 59....
Normalna regulacja to strona wtórna i 59 kroków....
Ale jeszcze można pokręcić (4 pozycje) strona pierwotną.... Coś tam opisali o dźwięku jak się zmienia, chyba w tabelce....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka