XVIII Konkurs Chopinowski:)

Zaczęty przez tomasz_pianista, Październik 03, 2021, 22:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie


Kangie

Hiszpan podśpiewuje podczas gry.

tomasz_pianista

Tak, Garcia Garcia każdy dźwięk chyba śpiewał:) Bardzo fajnie grali, Hiszpan bardzo wciąga w swoje interpretacje. Eva Gevorgian z kolei bardzo czysto, nie wiem, czy miała choćby jedną pomyłkę. Hiszpana widziałbym w finale...

Polecam czat na Youtubie z transmisji, to jest jakiś odjazd:D Zwłaszcza, jak grają Azjaci, cały czas jakieś obrazki, buźki, memy.

Jutro wieczorem Bruce Lee, karate mistrz.
Grupa ratowania poziomu.

sheykk

Żaden ze mnie znawca.Wysłuchałem zarówno Garcia jak i Evy od dechy do dechy ale po zakończeniu recitalu Rosjanki pomyślałem kurcze ta to wie o co w tym wszystkim chodzi.Ja jestem za finałem dla Rosjanki.

Kangie

Kawai.

A gdzie Yamaha? Nikt na niej nie gra?

tomasz_pianista

W tym etapie już chyba nie ma uczestników z Yamahą. W tym roku jakoś ta Yamaszka nie brzmiała najlepiej, w poprzedniej edycji była chyba jednym , najczęściej wybieranych instrumentów.

To jest też pewnie zestrojenia akustyki z instrumentem, Steinway brzmi na tym konkursie bardzo dobrze.

Zaraz będzie Fazioli na scenie:) Tylko raz grałem na Fazioli, dość rzadkie w Polsce.

Grupa ratowania poziomu.

Kangie

Dzięki za wyjaśnienie.

Gra Polak. Słucham powtórek.

Kangie

Cytat: tomasz_pianista w Październik 16, 2021, 19:11Zaraz będzie Fazioli na scenie:) Tylko raz grałem na Fazioli, dość rzadkie w Polsce.
Pierwsze moje skojarzenie ;)

Kangie

Ale chłopaki grają! Nie znam się na tym kto lepszy, ale słychać, że oni tym żyją. Słucham komentarzy fachowców w studio.

Kangie


miniabyr

Kurcze jakoś Bruce Liu mnie nie porywa . Może to sprawka  dźwięku który do mnie dociera-jakoś strasznie technicznie brzmi ten fortepian Fazioli. Ale ja się nie znam !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Kangie

Steinway brzmi pięknie. Klasa sama w sobie, od lat...

tomasz_pianista

Bo na każdym nagraniu macie dźwiękSteinwaya, Steinway od dawna o to zabiegał, wiec w jazzie, bluesie i klasyce prawie zawsze słyszycie Steinwaya stąd takie przyzwyczajenie do brzmienia Modelu D.

Bruce jest  8) >:D
Grupa ratowania poziomu.

Kangie

Tomek, którego producenta brzmienie fortepianu preferujesz? Które żywo reagują i współpracują?

michał_flaga

Aby słuchać konkursu, potrzebowałem wyjechać do Włoch... Jest audiofilski dźwięk, robię tu też pigwówkę..., ale z grappy!



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomasz_pianista

Cytat: Kangie w Październik 16, 2021, 21:01
Tomek, którego producenta brzmienie fortepianu preferujesz? Które żywo reagują i współpracują?

To jest zależne od danego egzemplarza, nie da się tak powiedzieć. W jednej sali kameralnej w Kato na AM jest Yamaha CFX i jest bardzo kiepska, nikt na niej nie lubi grać. Ale grałem na innych Yamahach i była petarda.

Siła Steinwaya na pewno jest powtarzalność, Model D od wielu wielu lat brzmi podobnie, mają świetny patent na ten swój dźwięk.

Fazioli - w Polsce jest tylko kilka instrumentów, stroiciel mi mówił, że są bardzo nierówne. Znajomi grali jakieś joby w Pszczynie na Fazioli i wszyscy byli zachwyceni.

Jeszcze jest jedną piękna marka...Bosendorfer..
Grupa ratowania poziomu.

Kangie


tomasz_pianista

Mamy już wyniki, wyjątkowo będzie aż 12 pianistów.

Ja obstawiałem tylko 10 przed wyborem, trafiłem 7 prawidłowo:P Kumpel pianista też miał wynik 7/10, więc jednak jakiś obiektywizm chyba jest w tej sztuce.

Dziwi nas Pacholec, jakoś nie został mi w pamięci jego występ, ale cieszy Kuszlik w finale z naszej ekipy.

Top 3 w konkursie stawiam na: 1 Bruce Lee, 2 Sorita, 3 Garcia Garcia

W finale 3 razy f-moll, 9 razy e-moll (w sensie koncert, tylko dwa Chopin napisał). Myślę, ze orkiestra nie może się już doczekać, żeby grać kilka razy dziennie to samo:D (jeszcze wcześniej mają próby z finalistami).
Grupa ratowania poziomu.

Moriarty

Cytat: tomasz_pianista w Październik 16, 2021, 21:48Fazioli - w Polsce jest tylko kilka instrumentów, stroiciel mi mówił, że są bardzo nierówne. Znajomi grali jakieś joby w Pszczynie na Fazioli i wszyscy byli zachwyceni.

Ja się zakochałem w brzmieniu Fazioli za sprawą Angeli Hewitt. Ale ona ma w ogóle jakiś wypasiony egzemplarz, z dodatkowym pedałem chyba, na zamówienie. Przynajmniej  taki był ten pierwszy, który tragarze upuścili. No ale ten nowy chyba też był na indywidualne zamówienie robiony, tak podejrzewam. Choć podobno konstruktor zarzekał się, że nigdy więcej, bo podobno strasznie trudne do realizacji było to zlecenie Hewitt :).
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Pboczek

Cytat: michał_flaga w Październik 16, 2021, 21:07Jest audiofilski dźwięk, robię tu też pigwówkę..., ale z grappy!

To się chwali, brawo! To będzie nalewka ze wspomnieniami.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

traumeel

Że w finale zagrają Bruce Liu i Garcia Garcia, bardzo się cieszę.
Zabrakło mi natomiast Michelle Candotti. Jej wizja Chopina bardzo mi do gustu przypadła.

Kangie

Tak sobie włączyłem nagranie z Konkursu sprzed 6 laty. Jednak co płyta, to płyta. Fortepian z mojego TV (dzwięk z przewodu optycznego przepuszczony przez kostkę Fiio TAISHAN za 105zł zasilaną USB 5V), nie brzmi tak dobrze jak fortepian z mojego toru CD. Piec lampowy saturuje na średnicy, a moje kolumny uczciwie pracują na dwie michy ryżu.

Emocje mam takie, że nic sensownego raczej nie napiszę. Ukojenie, ukojenie i jeszcze raz ukojenie. Robię schab z warzywami w szybkowarze, w sumie już zrobiłem. Słucham siedząc na kanapie i kurna myślę o przeszłości. Muzyka ta przenosi mnie myślami do czasów dzieciństwa, kiedy to myślałem że świat jest piękny, a ludzie dobrzy... Bo to prawda. Świat bywa piękny, a ludzie bywają dobrzy...

Kangie

To teraz 16 lat wstecz. Rafał Blechacz.

GB



Cytat: Kangie w Październik 18, 2021, 14:21
Tak sobie włączyłem nagranie z Konkursu sprzed 6 laty. Jednak co płyta, to płyta. Fortepian z mojego TV (dzwięk z przewodu optycznego przepuszczony przez kostkę Fiio TAISHAN za 105zł zasilaną USB 5V), nie brzmi tak dobrze jak fortepian z mojego toru CD. Piec lampowy saturuje na średnicy, a moje kolumny uczciwie pracują na dwie michy ryżu.

Emocje mam takie, że nic sensownego raczej nie napiszę. Ukojenie, ukojenie i jeszcze raz ukojenie. Robię schab z warzywami w szybkowarze, w sumie już zrobiłem. Słucham siedząc na kanapie i kurna myślę o przeszłości. Muzyka ta przenosi mnie myślami do czasów dzieciństwa, kiedy to myślałem że świat jest piękny, a ludzie dobrzy... Bo to prawda. Świat bywa piękny, a ludzie bywają dobrzy...

Kangi, jak ten schab?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Kangie

Po basenie wyciągnę i spróbujemy. Zapraszam :)

Idę zaraz z córą na basen.