MyślenickiKlubChujowegoAudiofila

Zaczęty przez mariobro12, Listopad 28, 2021, 18:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

romeksz



Cytat: Pboczek w Styczeń 19, 2022, 09:30
Zostałem rozdziewiczony przez jedenastoletnią dziewczynkę,

Oryginalnie miała być 14-latka, ale wyglądała zbyt staro.

Pboczek

#101
Cytat: miniabyr w Styczeń 12, 2022, 08:09Spróbuj z ustawić antyskating na 0.

Paweł pytałem Chrisa Feickerta i pisze, by pomiarów dokonywać na ustawionym antyskatingu. Jak wynika z moich (screeny wyżej), obraz bez antyskatingu wydaje się być wyraźniejszy, ale w sumie to różni się o około 0,5 stopnia. Z antyskatingiem wychodzi, że wkładka powinna być przekoszona o - 2,5 stopnia!

Vasa, masz rację że Austriakowi nie specjalnie wyszyły grafiki, takie są bez jednostek. Można jednak domyślić się i doczytać o co jemu idzie. I nie wiem czy nie jest tu coś na rzeczy.
Feickert w wersji pro ma pomiar zniekształceń harmonicznych. Pomierzyłem je w pozycjach: -2, -1, 0, 1, 2. Wyniki nieznacznie się różnią, THD - TotalHarmonicDistortion wykazuje (chyba) niewielkie odchyły. Natomiast słupki obrazujące pokrywanie kanałów, zaczynają się troszkę rozchodzić już przy -1 stopnia, by przy -2 pokazać totalne rozjechanie. (-2,5 nawet nie sprawdzałem.) Wydaje mi się że w takiej sytuacji nie można kierować się wyłącznie przesłuchami i odpowiedzią fazową, a trzeba uwzględnić jeszcze wynik z pomiaru zniekształceń harmonicznych.

Tak zrobiliśmy ustawiając azymut na -1 stopnień i zagrało tak, że już nigdy nie pomyślę o zakupie cedsa.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Ja pomiar azymutu wykonuję zawsze z ustawionym antyscatkingiem!!!!! Ale pomiar rezonansu robię bez ! Przy wkładkach o niskiej podatności nie chce przejść testu ,bo ramię cofane jest przy dużej amplitudzie wychyleń -coś jakby była rysa na płycie i by przeskakiwało.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

A widzisz, z pomiarem rezonasu to może być coś innaczej.

Wstawiam pierwszy obraz zniekształceń harmonicznych dla -2 i dla -1.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Ja niestety nie mam tego w pakiecie . Mam wersję home !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: Pboczek w Styczeń 19, 2022, 12:25
A widzisz, z pomiarem rezonasu to może być coś innaczej.

Wstawiam pierwszy obraz zniekształceń harmonicznych dla -2 i dla -1.
Fajna zabawka [emoji16]
Tylko jak to czytać bo rozjazdy nawet o 10dB na poziomie minus kilkudziesięciu dB to tak słabo do mnie przemawiają [emoji15]
Wprost usłyszeć się tego się nie da. Być może różnice między kanałami będą lepiej słyszalne ale z kolei akceptujemy w pełni wkładki gdzie pomiędzy kanałami jest 1dB różnicy.
Jest ktoś mądry kto wie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Cytat: vasa w Styczeń 19, 2022, 14:18Tylko jak to czytać bo rozjazdy nawet o 10dB na poziomie minus kilkudziesięciu dB to tak słabo do mnie przemawiają

Gdybym wiedział to co Ty o decybelach i herzach, to bym coś więcej napisał. A tak widzę jedynie że THD w zasadzie nie wiele się zmienia przy kręceniu azymutem, natomiast te paski na górze chyba powinny się pokrywać. Myślę dlatego, że ich rozjazd jest nie dobry. Nic więcej nie umiem wywnioskować i jest to raczej snucie domysłów, choć poparte odsłuchami. 😬

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

#107
Zapoznaje Milesa sprzed Kind of Blue, Miles Ahead z 1957 r. Tak jak w tytule, Davis idzie do przodu i w zasadzie słychać że on jest już gdzieś z przodu. 

Trafił się też czwarty album Zawinula i Shortera. Nie powiem, po tytule o Tajemniczych podróżnikach spodziewał bym się więcej, zwłaszcza po Davisie, ale słucha się dobrze.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

#109
Zapomniałem dodać, że mamy ferie i duuużo śniega, a Podhale całe zasypane, caluśkie. :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19


Pboczek

Oo tak :D, m.in. dlatego nie mogliśmy wczorajszą nocką skończyć sesji.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Wgapiam się w te wykresy, bo mnie intrygują, ale braki w wykształceniu nie pozwalają mi ich czytać jak książki.  :-\

Wizę że jednak coś zmienia się, nie tak nieznacznie, w parametrach zniekształceń harmonicznych przy kręceniu azymutem.

Widzi mi się, że przesłuchy i odpowiedź fazowa są najbardziej słyszalne i przez to akcentowane u Feickerta ale one jednak nie załatwiają całej roboty.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

#113
Pboczku, a czy widziałeś przekrój poprzeczny płyty? W którym miejscu płyty ustawiasz azymut?

Ustawianie jest dobre, ale w który punkt na płycie jest najważniejszy? Zauważ że tam jest kąt 2st.30min. na jedną stronę. Dwie równie pochyłe. Jeśli ustawisz idealnie azymut na jednej równi, to na drugiej będzie gorzej.
Life is too short for boring HiFi.

Pboczek

Ścieszka pomiarowa jest drugą na stronie, jeżeli dobrze rozumiem to o co pytasz.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

Popatrz na rysunek. Wkleiłem powyżej.
Idealnie byłoby ustawić na środku - tam gdzie cienka niebieska pionowa linia.
Life is too short for boring HiFi.

masza19

Czytam te zmagania i mam coraz większe obiekcje czy na pewno chcę sobie sprawić ten soft...  :-\
Kompletnie nie qmam o czy Wy tu piszecie   :o

Pboczek

Łukasz wybacz, nie bardzo wiem co jest na twoim rysunku. Pisałem że mam braki. ???

Pomiarów dokonuję w tym samy miejscu na płycie, po korekcie azymutu. Obrazy wraz ze wcześniejszymi, dotyczą -2, -1, 0, 1, 2 stopnie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

Cytat: masza w Styczeń 21, 2022, 11:32Czytam te zmagania i mam coraz większe obiekcje czy na pewno chcę sobie sprawić ten soft... 
Kompletnie nie qmam o czy Wy tu piszecie   
Dlatego ja w to nie wchodzę. Ufam producentom wkładek. Ustawiam poziom i słucham na słuchawkach. I wtedy ewentualnie pokręcę w lewo/prawo.
Płyta nie ma płaszczyzny. Są dwie powierzchnie stożkowe.
Jeśli miałbym ustawiać azymut oprzyrządowaniem PRO, to w miejscu niebieskiej linii pionowej. Inaczej w jednym miejscu jest po mistrzowsku, a w innym całkiem spitolone.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: Pboczek w Styczeń 21, 2022, 11:35Łukasz wybacz, nie bardzo wiem co jest na twoim rysunku. Pisałem że mam braki.
To półprzekrój poprzeczny płyty. Otwór na szpindel jest po prawej stronie.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: Pboczek w Styczeń 21, 2022, 11:35
Pomiarów dokonuję w tym samy miejscu na płycie, po korekcie azymutu. Obrazy wraz ze wcześniejszymi, dotyczą -2, -1, 0, 1, 2 stopnie.
No tak, ale w którym dokładnie miejscu na płycie jest igła?
Może tak: ile centymetrów od zewnętrznej krawędzi płyty jest igła podczas pomiaru?
Life is too short for boring HiFi.

Pboczek

Masza, nie jest to znowu takie diabelstwo ale dla byle chłopka się nie nadaje. Co ustawię to słucham i różnice są wyraźne na plus. Wiadomo im głębiej tym ciemniej. Feickert dał narzędzie którym można się dobrze ustawić i to nawet jak nie umie się tego czytać perfect, tak mi się wydaje. 😀 Ale człowiek to by chciał wiedzieć dlaczego i po co.

Kangie, podczas pomiaru igła jest na drugiej ścieszce płyty, gdzie zbiera sygnał 1 kHz.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

#122
Pboczku, nie wiem gdzie fizycznie leży ta ścieżka.

Podejrzewam, że ta ścieżka jest w okolicy niebieskiej pionowej linii. Niemcy tacy głupi nie są i chyba wiedzą co robią.
Life is too short for boring HiFi.

Pboczek

Ok. ok. kumam, druga zaczyna się jakieś 1,5 centymetra od krawędzi płyty, sygnał to 1kHz przy 0 dB.

Aaa, i teraz widzę że na rysunku jest krawędź płyty.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

No i teraz pytanie gdzie jest te 1,5cm od krawędzi płyty na moim rysunku?
Nie przeskaluję, bo zrobili wyrwanie i nie mam za bardzo jak przeskalować, w sensie zrobić proporcję.
Life is too short for boring HiFi.