Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza19

Cytat: miniabyr w Październik 15, 2021, 17:48coś strasznie paskudnego z wyglądu
Ja tu widzę dizajnerskie wpływy Audio Tekne  :)

frywolny trucht

Ja jakiejś PRL-owskiej, turystycznej kuchenki :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

krzysiow122

DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

masza19

Paweł, a szumi przynajmniej jak kądo?
>:D >:D >:D

Taniofil

Cytat: krzysiow122 w Październik 15, 2021, 19:47
Tutaj macie widok w środku: https://i.ebayimg.com/images/g/ewgAAOSwaEhZL5yH/s-l1600.jpg

Niejeden high end jest gorzej zrobiony. Wimy to też raczej standard. Droższe kondki po parę złotych sztuka to dopiero w sprzętach za ,,dziesiąt tysięcy".

rafal_radom

To ja się przyznam iż prezentowany egzemplarz kuchenki mój ci  :)
Przygrywa do monobloków Heatkit W4B na EV Sentry III kończąc swój bieg.
Jest za 1000zł, miły i przyjemny oraz ładny inaczej.
Stosunek  ;) jakość/monety na dość wysokim poziomie, choć w jakiej kategorii cenowej śmiało mogłaby chodzić to się nie odważę...
Pierwsze kilkadziesiąt minut po odpaleniu gra w kierunku miękkiej fajki ale później ,,prężnieje" i nie daje zbyt wielu argumentów do wylewania żali.

Teraz sobie urządzam wieczorek ze śmieciowym audio, do tejże chińskiej kuchenki dopięto tranzystorową końcówkę produkcji Amiszów z firmy Crown (PS-200) za nieco ponad 1000zł plus Electrovoice (ratują honor wyrobu spoza kubła)  :D
Jest uroczo doprawdy i bez nerwowego poszukiwania pilota i żonglowania krążkami.

Ukłony dla wszystkich kolegów, Paweł - pozdrowienia, Ondrej - podziękowania (jak zawsze)

michał_flaga

Oto dowód na to, że wyglądająca na nieatrakcyjną kobieta może fascynować nie tylko wtedy, gdy robi dobrą kawę...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

michał_flaga


... i zdjęcie będące ilustracją tego, co powyżej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

No , nawet Wodnik Szuwarek znajdzie coś dla siebie !Taki Sonus Faber dla mokradeł. Te kolumny można zaliczyć do najbrzydszych sprzętów grających ever ! :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Ten czarny to ,,Shrek"... waleczny dźwiękiem i prosty jak wzór na wodę z pobliskich mokradeł. Obok jego dziecko chyba lub żona... jest milcząca lub małomówna.
... wystawa w Mediolanie: prezentacja osobliwości audio, wystawa dla audiofilów stojących w kolejkach do pokojów i dźwięków które pamiętać będę do końca tego roku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

goky

O widzę moje zdjęcie z pracy (Delty + ATC) :)

Spokojnie, są dwa systemy itd..

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


miniabyr

Czyli dobrze myślałem ,że te delty ze zdjęcia (+kwitek w doniczce) mają coś wspólnego z tobą !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Tak, dobrze

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


miniabyr

Audiofilska mać  wczoraj niejaki KBL sound  testował u mnie swoje druty. Jeden z nich to kabel Red Corona do gramofonu ,a drugi to zasilający Himalaya coś tam . I ten do gramofonu jest ok i podoba mi się, ale największe zamieszanie zrobił ten zasilający. Ja nie wiem dlaczego tak jest ,ale one robią u mnie dużo zmian, i to w kierunku ,który bardzo mi się podoba . Od razu powiem ,że nie zamierzam kupować żadnego z nich, bo mnie po prostu nie stać. Ale różnica "boli" kiedy powróciłem do moich drutów!
Ta red corona do gramofonu jest bardzo dobra , ale pozostaje niewiadoma ,wszak używam teraz dodatkowo stepup Lundahl LL1933 i potrzebny jest jeszcze jeden kabel, aby cały tor był jednakowy . Na razie ten warunek nie został spełniony bo brakuje połączenie od stepup do phono . W to brakujące miejsce wpięty jest Siltech. Oczywiście sprawdziłem połączenie z  Red Corona wpięta do dedykowanego wejścia MC -i jak wspomniałem jest ok. Jednak szukam połączenia przez stepup . Fajne doświadczenie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

W poszukiwaniu lepszego dźwięku swoimi poczynaniami można nieźle napsuć. Lepsze jest wrogiem dobrego. Dość poważny wstęp do zabawy z kablem od ramienia do phono. Jak wiecie problem z kablem do ramienia w projekcie Garrard, sprowadza się do gniazda DIN ,w które zaopatrzone jest ramię Ortofon AB309 . Ja od ponad dekady nie używałem tak uzbrojonego kabla -ostatnie ramię z din to było Jelko  w gramofonie Solid Acoustic Machine Black . Ale audiofil zmienny jest i od jakiegoś czasu mam również ramię zakończone właśnie takim gniazdem. Oczywiście problem dotyczy dostępności takich  kabli . Do mojego Zontka czy Pioniera pl 70 wtykam zwykłe kable zakończone cinchem i po sprawie . Można żonglować do wyrzygania i w dodatku prawie bezkarnie jeśli dotyczy to wkładek MC.  Miałem już kilka kabli z din przy tym ramieniu.  Cardas , Ortofon a teraz KBL Sound Red Corona. Każdy coś wnosił do finalnego brzmienia ,każdy coś zmieniał, dodawał swój koloryt. Do tej pory wszystko bylo proste . Kabel wpięty od ramienia do phono . Niestety, zachciało mi się to rozbudować o transformator  stepup . I cały misterny plan trafił szlag.
Bardzo spodobały mi się trafa Lundahl LL1933 (własność Kawosza)  ale już mniej cały ten cholerny taniec z dodatkowym kablem! Doprowadziłem do tego ,że wszystkie kable w torze analogowym były tym samym modelem. Dzięki uprzejmości Roberta z KBL Sound miałem trzy takie same kable-od ramienia do stepup -od stepup do phono -od phono do preampu liniowego Wszędzie był jeden model kabla - KBL Sound Red Corona . I dupska mi nie urwało ! Było inaczej ! W wielu aspektach ten dźwięk podryfował w kierunku którego się nie spodziewałem -bardzo pozytywny kierunek - ale chyba oczekiwałem więcej doznań . Wpięcie jednego kabla wprowadza znacznie więcej pozytywnych zmian ,niż dopinanie kolejnych ,takich samych modeli w dalszych elementach toru audio . Wpięcie np Siltech'a dało ciekawszy efekt ,niż w tym miejscu KBL ! A wydawałoby się, że takie postępowanie da efekt zgoła odmienny. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale lepszy efekt daje pomieszanie tych cholernych kabli, niż zastosowanie jednakowego modelu kabla w całym torze audio  danego urządzenia . CDN  8)  (Zaznaczam ,że u mnie , w moim tarze audio i z moją estetyką brzmienia jaka mi się podoba )
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa



Cytat: masza w Październik 25, 2021, 17:13
Dzisiaj pracowałem z domu. Wykorzystując sytuacje, postanowiłem wysłuchać kilku ulubionych płyt z pominięciem Viniusa.
Kurczaczki... ciężko teraz słuchać bez traf.
A niektórzy płaca tyle za kable (ba! nawet dużo więcej) i twierdzą, że wnoszone przez nie zmiany usprawiedliwiają ich cenę... No to jeśli tak, to ja zrobiłem interes życia  ;D bo taką kolosalną różnicę słyszałem tylko przy wymianie kolumn.
Trzeba skorzystać z doświadczeń kolegi[emoji6]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Mariusz ale te zmiany są , są słyszalne. Są tak samo słyszalne jak wpięcie preampu Sułka w tor audio. Albo jest lepiej albo gorzej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Póki co półtora tygodnia bez gramofonu. Tortura... :(
Miałem nadzieję, że jutro posłucham ale chyba się nie zanosi.

vasa

Cytat: miniabyr w Październik 25, 2021, 18:06Mariusz ale te zmiany są , są słyszalne.
Nie mam zamiaru z tym dyskutować.
Ale skoro pojawiła się opcja na upgrade poprzez coś w rodzaju Viniusa to warto się skoncentrować na tym a kable zostawić na zaś ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: masza w Październik 25, 2021, 18:21Póki co półtora tygodnia bez gramofonu. Tortura
Maciek jestem z Tobą . Ja za chwilkę oddam swoją plintę pod Garrard  do finalnego dopracowania - na jak długo ją oddam ,tego nie wie nikt .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Ale masz Pionka w rezerwie, głodu nie poczujesz ;)

miniabyr

Cytat: vasa w Październik 25, 2021, 18:22Ale skoro pojawiła się opcja na upgrade poprzez coś w rodzaju Viniusa to warto się skoncentrować na tym a kable zostawić na zaś
Ja słyszałem te zmiany ktore wprowadził Vinius u Maćka - i to są zmiany na które w tym wypadku warto było wydać pieniądze . Ja na szczęcie od strony preampu i monobloków mam temat zamknięty i nie mam potrzeby zmian. U mnie jak wiecie najwięcej zrobiło  podmiana kolumn. Audio Note poszyły w siną dal na rzecz  Electo Voice Delta -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Co by sceptyków kablowych  podenerwować, to wpadł do mnie Sebastian z kablem zasilającym ZENSATI  Cherub. Mam również do zabawy KBL SOUND  Himalaya II -Oba te druty to półka cenowa o której nie będę wspominać. Sebastian przyjechał ,a ja pomyślałem, że znów będzie rzeźnia z drutem i ból uszu. No niestety nie spodziewałem się ,że wpięcie tego Zensati pod Luxman D-06 podniesie mi ciśnienie ! Przyjemność to mało powiedziane. To wisienka na torcie , takie dostrojenie systemu i to totalne. Nie bylo się do czego przyczepić . Rozdzielcze , precyzyjne brzmienie ale bez krzty natarczywości i przegięć w którąś stronę. Na dodatek to wszystko świetnie się miksowało- obaj zwróciliśmy uwagę że ten dźwięk zrobił się spójny. Bardzo mnie ta prezentacja poruszyła . Do porównania mięliśmy innego kozaka Himalaya II . Absolutnie topowe brzmienie  !  Gdybym musiał się zdecydować na któryś z tych kabli to byłby to ciężki wybór . KBL Sound brzmiał trochę twardziej, z obłędną rozdzielczością i zapuszczał się głębiej w  sceną ( słuchaliśmy akustycznych produkcji ). Ta twardość powodowała ,że wydawał się trochę bardziej dynamiczny . Ale coś za coś ,bo Zensati oferował przyjemny spokój przekazu. Oba druty to wisienki na torcie . Niestety dla zamożnych  8)  ....................moje pierwsze słowa po zobaczeniu Zensati Cherub : ale dyskoteka . Wygląda jak ozdoba z dancingu . Barak tylko srebrnej kuli  ;D

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

sonus_fan

Cytat: miniabyr w Październik 26, 2021, 19:13Co by sceptyków kablowych  podenerwować

Ale czemu od razu podenerwować?
Raczej dostarczyć kolejnego powodu do sympatycznego uśmiechu ........

miniabyr

Uwierz mi różnice są tak wyraźne i namacalne że ..........warto tego posłuchać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !