dlaczego ludzie maja takie opory z akceptacja faktu ze kable graja?

Zaczęty przez mateusz, Marzec 06, 2015, 21:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Czyżby znowu Gerwazy? Niezmordowany człowiek.Nawet go podziwiam :)

nosferartur

Cytat: Minimalek w Sierpień 30, 2020, 18:33W żadnym razie, niech sobie ludzie żyją z swoją winylową pasją, to i ja pożyję z ich winylowej pasji ;-)

Coś mi się wydaje, że to kolejna inkarnacja naszego byłego kolegi psującego gramofony.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Kangie


Kangie

Gerwazy, masz dłuższego, hyhyhy?
Oto moja kolekcja.

Minimalek

Cytat: Kangie w Sierpień 30, 2020, 18:43
Niech swój młotek pokaże  ::) Rozpoznamy Go! :D

Czasem też naprawiam, jeśli coś jest warte naprawienia
Ostatnio poległem na Lenco L-75. Fajny gramofon, nawet bardzo, nigdy wcześniej nie miałem. Kultowy :-)
Wszystko ładnie naprawiłem, włącznie z wymianą  łożysk ramienia, wymieniłem zawiasy, bo oryginalne kiepskie, plus smarowanie polerowanie i tak tam dla oka
Zakładam wkładkę typu MM, gra świetnie, cisza w tle jak makiem zasiał, zakładam wkładkę typu MC, buczy, wyłączam silnik, nie buczy. O rzeż ty w dupę kopany :-)
Szkoda rozwalać młotkiem, bo ramię bardzo dobre, talerz bardzo ciężki, napęd również bardzo dobry, i w ogóle magiczna maszyna, ale skubaniec buczy na MC
Wystawiłem do sprzedaży, póki co w całości, ale zainteresowanie słabe, więc chyba pójdzie pod młotek, w częściach szybciej sprzeda się 
Zostawiłbym dla siebie, na jakieś czas, bo naprawdę jestem pod wrażeniem, ale kurna buczy na MC
Macie szansę uratować ten gramofon. Jakieś pomysły? Ktoś sprawdzał na MC? 
Może kable nie chcą grać :-)
         



Kangie

Kurna, fajny gość z Ciebie. Szkoda, że popsułeś swój pi-ar. Lubię czytać Twoje wpisy.

Może da się to naprawić??? Zobacz, ja póki co jestem i bana nie dostaję (jeszcze ;)). A co odpi3rdalałem tutaj 4-5 lat temu? Postanowiłem się zmienić i słowa chyba dotrzymałem.

Każdy może się zmienić na lepsze i chyba każdy ma prawo dostać jeszcze jedną szansę, dobrze prawię?

Minimalek

Cytat: Kangie w Sierpień 30, 2020, 19:09
Kurna, fajny gość z Ciebie. Szkoda, że popsułeś swój pi-ar. Lubię czytać Twoje wpisy.
Może da się to naprawić??? 

Pytanie brzmi, czy ktoś mógłby potwierdzić, ze u niego ten Lenco hula z MC, wtedy zacznę grzebać

ps: U mnie to różnie, zależy którą noga wstanę :-)       

Kangie

Nie znam Lenco. Tomasz Pianista zna. Pytanie czy coś poza Denonem 103 (MC) ewentualnie poza MMkami - tam wieszał.






Minimalek

Cytat: Kangie w Sierpień 30, 2020, 19:16
Nie znam Lenco. Tomasz Pianista zna. Pytanie czy coś poza Denonem 103 tam wieszał.

To sobie kup koniecznie, niekoniecznie ode mnie :-)
W zasadzie to każdy winylomaniak powinien kupić sobie ten gramofon
Magiczna maszyna, pod każdym względem, tylko ten problem z wkładkami MC, psuje całość.
Podoba mi się bardziej niż nowy Technics SL 1200GR, nie gra gorzej, a jest magia w jego użytkowaniu   

   


Kangie

Wiem, piszą o nim dobrze na Lencoheaven. Piszą tam równie dobrze o ramionach broadcastowych Audiotechnica ATP 12T i 16T oraz o gramofonach DIY opartych na silniku EDS 1000 z Duala CS701. Mam jeszcze Micro Seiki DD-40 z dwoma ramionami i Daniela. Na kolejne gramofony już brak miejsca. I nie ma sensu wg mnie, no ale przygoda z Lenco na pewno warta grzechu, czemużby nie... Ale niechaj bawią się inni. Ja już się tym wszystkim zabawiłem. Czkawką się jeszcze to odbija...

Poza tym przerzuciłem się na płyty CD. W Biedronce można tanio je kupić i grajo, że hej! ;)

Therion

Cytat: Minimalek w Sierpień 30, 2020, 14:14Jest dość duża grupa ludzi która słyszy, że płyty winylowe grają lepiej niż płyty CD.
a to akurat żaden wyczyn.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

il cattivo

Ale widać postęp, za negatywne komentarze nie odsyła już na czarną listę :)
Wręcz przeciwnie, zaprasza ponownie. Czyżby kryzys tożsamości?

vasa

Skrolując sobie internety mądrość taka mnie w oczęta wlazła.
I zupełnie nie wiem dlaczego przyszły mi na myśl dyskusje kablarzy i antykablarzy.
Przecież toczka w toczkę te same okrzyki się odzywają - Brak naukowego potwierdzenia! - z jednej strony i - Przecież słyszę! - z drugiej ;)
I inwektywy, i oburzenie, i czaskanie drzwiami :o czasami.

Ale jedna rzecz radość moją wzbudziła wielką ;D
Skoro w polityce lewak jestem a w audio antykablarz to znaczy że braku konsekwencji zarzucić mi nie można  :gn:
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jafi

U mnie wprost protiwpałożnie.

Można zbadać na próbie statystycznej np. 100 słuchaczy. Jest nas tutaj tylu? ;)
Jeśli się potwierdzi można ogłosić jako prawo vasy :P, a mianowicie:

Kablarz to prawicowiec, antykablarz lewicowiec.
Alternatywnie: powiedz jakie masz poglądy polityczne, a powiem ci jaki masz stosunek do kabli. ;)

Piterski

Mariuszu mocno mieszasz różne sprawy, polityka ma wpływ na twoje życie na twój dobrostan i to nie ty podejmujesz te decyzje tylko jakiś idiota robi to za Ciebie.

Kable kupuje, każdy sam dla siebie i za swoje własne, samodzielnie zarobione pieniądze. Wybiera też to co uważa za słuszne. Rożnica jest chyba aż nazbyt oczywista :D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Wrzesień 10, 2021, 08:56
Mariuszu mocno mieszasz różne sprawy,
Z jednej strony masz rację - poglądy polityczne i audio kable trudno porównać.
Z drugiej strony jednak sposób myślenia i podejmowania decyzji przez ludzi nie zmienia się wraz ze zmianą tematu. Jedni są bardziej przywiązani do własnych osądów, inni szukają w miarę obiektywnego punktu odniesienia [emoji4]


[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Obawiam się, że każdy jest przywiązany do swoich poglądów i w tym się między sobą nie różnimy i każdy ma inny "obiektywny" punkt odniesienia.

Sprawa rozbija się o coś zupełnie innego. Gdzie można i należy przekonywać do swoich racji, a gdzie trzeba uszanować czyjś punkt widzenia. Czyli gdzie kończy się się tylko strefa prywatna, a gdzie te przekonania mają wpływ na "dobro" wspólne.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cortes

Sorry za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać. Wiecie dlaczego biblijny Kain zabił Abla? Bo mu nie chciał ciągnąć kabla >:D.

ziko369

Qwa...weźcie Pany więcej muzy słuchajcie zamiast wymyślać 😜

Piterski

No i mówcie sobie co chcecie, że kable nie grają. Trafiły do mnie różne kabelki XLR i jasna cholera jest poważna i zasadnicza różnica.
Chciałbym by kable tak nie wpływały na brzmienie jak to jednak robią. 
:censored: życie audiofila było by prostsze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

traumeel

Odpowiem Ci Piotr tak:
JUŻ NIGDY NIE RÓB TEGO W DOMU!

Ja osiągnąłem swoje małe, podwórkowe optimum i dobrze mi z tym.
Na wszelki wypadek niczego nowego nie podpinam, za niczym nowym nie tęsknię.




PS. Jak szybko Head pójdzie do odstrzału?

Piterski

Musiałem spróbować bo to ostatni element jakiego mi brakuje w systemie. Zaskakujące są tylko zmiany jakie mi wprowadził, tego się nie spodziewałem. Na głowę wyleję już tylko kubeł zimnej wody i więcej testować takich zabawek nie zamierzam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ferdek70

Myślę, że w kwestii kabli największym błędem jest wrzucanie wszystkich kabli do jednego worka. Inny wpływ na dźwięk maja przewody sygnałowe analogowe i te wg mnie dają najwięcej. Kolejna kwestia to przewody zasilające i w tym przypadku kluczową kwestią jest jakość i klasa całego zestawu, żeby usłyszeć jakąś zmianę dźwięku. Na końcu kontrowersyjne przewody cyfrowe, inny wpływ będzie miał przewod LAN, a inny USB. Osobiście mogę potwierdzić poprawę dźwięku przez przewód USB łączący CA x50 z dac'em. Tu głownie scena uległa poprawie.
SL-1200G, Luxman L509X, CA X50, LKS, A.O.S. studio 85TL/BE

Piterski

Nie tylko nie należy ich pakować do jednego worka ale jeszcze przetestować w swoim systemie bo mogę się odmiennie zachowywać niż w innym miejscu. Ja z XLR miałem łatwo bo tylko przełączałem wejście z RCA na XLR.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.