Gramofon DIY

Zaczęty przez paul_67, Kwiecień 08, 2015, 22:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Alexander, odpalisz wiaderko [emoji897] popcornu?

[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Mariusz, Tomasz, Tomasz & inni, szykujcie popcorn czy tam inne "naczosy". Będzie się działo. I lipy być nie może!

Żeby wyprzedzić pytania, które z pewnością padną - te dwa otwory służą do montażu dwóch tłumików drgań. Pierwszy tłumik będzie do drgań skrętnych, drugi zaś do "sumy" drgań wzdłużnych i poprzecznych belki ramienia, gdyż z pewnością przy tej długości ramiona statyczne odpadają w przedbiegach.
Tłumiki będą moje - autorskie. Skłamałbym, że wymyśliłem wszystko samodzielnie. Nic z tych rzeczy. Podpatrzyłem jak działają amortyzatory olejowo-gazowe w samochodach. Zrobiłem sobie przekroje szlifierką kątową i coś podobnego będzie u mnie. Lepkości oleju są w trakcie prób. Lepkie/gęste odpadają, bo przepływ się zdławi. Musi być coś pokroju sanochodowej "wody" olejowej typu 0W-30, czyli olej o meganiskim współczynniku lepkości, czyli taki który nie będzie stawiał nadmiernych oporów ruchu. Niestety zmuszony jestem do zastosowania średnicy oworów pod tłumiki rzędu fi 30H7. Mniej się nie da. Będzie to dziwacznie wyglądało. Znajomy powiedział mi, że to nie da rady i nie wypali, a ja podobnie jak nasz Paul_67 zawziąłem się i chcę pokazać, że idąc pod prąd da radę. I tego będę się trzymał.

Zaraz robię pierwsze fotki. Brakuje mi pierścieni magnetycznych do łożyskowania ramienia i ciężko mi będzie pokazać moje patenty...

Alexander

Cytat: vasa w Maj 02, 2020, 22:32Alexander, odpalisz wiaderko popcornu?
Tu masz wiaderko, popcorn wiesz gdzie jest  - w wątku o ghettoblasterach, na tarasie - bierz ile chcesz

Kangie

Dobra, czas coś pokazać.

Materiał: Stal stopowa
Rok prod. ~1983.
Typ S49
Długość efektywna 605mm (23,8cala)
Masa efektywna 29 646g

>:D ;)

Alexander

Vasa wiesz co? Wywal ten popcorn i wrzuć lodu do wiaderka.
не разберемся без водки

vasa

Cytat: Kangie w Maj 02, 2020, 23:57Stal stopowa
Zaczyna się jak u Hitchcock'a.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Kangie wstawaj i spowiadaj się co z tym ramieniem? Szyna jest imponującym kawałkiem żelastwa, ale co dalej?
To na ramię  :o   Podstawę przyszłego napędu  ???

paul_67

To na spóźniony prima aprilis? :)

Kangie

Tak jest.

Miało być śmiesznie. Wyszło jak zwykle.  :-[

wiki

Cytat: Kangie w Maj 03, 2020, 08:57Miało być śmiesznie. Wyszło jak zwykle. 
Mnie tam się podobało..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

miniabyr

O w mordę teraz wiem jaka jest przyczyna niekursowania pociągów . Przyczyną to audiofilia .  :) A myślałem ,że to domena złomiarzy .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

ahaja

Wy to się znacie ... ale nie na gramofonach. Ten kawalintek co to zaleguje na taborecikach to z tego headshell będzie ... ino nieco pilniczkiem trza porobić.

GB

Cytat: ahaja w Maj 03, 2020, 15:55
Wy to się znacie ... ale nie na gramofonach. Ten kawalintek co to zaleguje na taborecikach to z tego headshell będzie ... ino nieco pilniczkiem trza porobić.
Do paznokci.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Paul_67, znalazłem pierwowzór Twojego gramofonu  ;)
Okazało się, że Jaromir Waszczyszyn wykonał taki gramofon dla polskiego gitarzysty Jarka Śmietany.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Ja się na nim nie wzorowałem.Pierwszy raz go widzę, ale rzeczywiście koncepcja podobna, z tym że mój ma wycięcie z lewej strony pod silnik i sfrezowany przód pod kątem oraz zaokrąglone rogi.

Kangie

Nawet dzieci wiedzą, że analog to dobra zabawa ;)

masza19

Lodówki wszędzie wyglądaja tak samo  ;D U+1F44D

paul_67

Cytat: Kangie w Październik 02, 2021, 14:07Nawet dzieci wiedzą, że analog to dobra zabawa
No to gramofon poszedł na zatracenie :)

Kangie


Kangie

Zawsze chciałem to zrobić. Niestety:
- nie mam już płyty testowej
- nie kupiłem Denona 103R
- nie mam możliwości pożyczenia tamtego Denona 103SA

Co do antyskatingu - dla małopodatnych wkładek zawieszonych na ciężkich ramionach, przy siłach nacisku 2,5-3,0 g nie ma on znaczenia.

Płyta testowa wszystko by pokazała.

Powiem tak. Denony 103 grają na tym ramieniu znakomicie. Zryw, zaśpiew i mięsisty rozmach jest wysokiej próby. To trzeba samemu doświadczyć.

Na razie tym gramofonem bawią się moje dzieci.
Jak odkuję się finansowo (od wtorku zaczynam nową lepiej płatną pracę) i odłożę na 103R - wrócimy do tematu.

paul_67

Nigdy nie miałem żadnej płyty testowej.Słuch był dla mnie zawsze najlepszym doradcą.Jak jest coś nie tak, prędzej czy później się to wychwyci i poprawi.

Piterski

Cytat: paul_67 w Październik 30, 2021, 11:20
Nigdy nie miałem żadnej płyty testowej.Słuch był dla mnie zawsze najlepszym doradcą.Jak jest coś nie tak, prędzej czy później się to wychwyci i poprawi.
Płyty testowe też się odbiera słuchem a pozwalaj Ci nie błądzić po omacku.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Jak jestem zadowolony z brzmienia to nie kombinuję.

Pboczek

Kolega dobrze pisze. Grzechem jest nie sprawdzić kalibracji na testach, nie da się usłyszeć bez nich czy wszystko jest ok. Płyta HiFi News kosztuje ze 150 zeta i to są bdb wydane pieniądze.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

#399
Gramofon jest moim prywanym pomysłem. Nie jest produktem na sprzedaż. Wystawiając zdjęcia i opis publicznie mam świadomość uwag krytycznych. Uwagi te przyjmuję, zwłaszcza od autorytetów zwracających mi tutaj uwagę.

Oświadczam, że ramię gramofonowe Audio Technica ATP-16T jest w oryginale pozbawione jakiegokolwiek układu antyskatingu oraz windy i takim u mnie pozostanie.