Wzmacniacz tranzystorowy o brzmieniu podobnym do lampowego

Zaczęty przez jimmi, Maj 28, 2023, 00:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

jimmi

Witam!
Właściwie to witam Was z taką ciekawostką w konekście rzeczonego tematu, która mnie zaciekawiła i nie tylko mnie...
Poszukuje dokumentacji technicznej/schematów wzmacniaczy amerykańskiego producenta marki Clayton Audio .
Tylko konkrety  ;)
Wychodzę z ogromną prośbą w tej kwestii do każdego, kto ma na ten temat wiedzę.

"Clayton jest obiektywnie najdoskonalszym wzmacniaczem półprzewodnikowym, jaki kiedykolwiek słyszeliśmy"
Tak zaczyna się artykuł na temat Clayton Audio.
Ciekawi?
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Piterski

Dawaj zawsze warto poznać coś nowego. Ostatnio byłem u Bartolo i on ma komplet dwie końcówki mocy i preamp. Końcówki to jakaś hybryda z dość dużą lampą wewnątrz a pre to chyba strikte lampowe. Gra z kolumnami Hansen i efekt jak dla mnie iście Hi-end'owy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jimmi

Ciekawy artykuł o którym wspomniałem znajduje się pod linkiem:
https://najlepszeodtwarzacze.pl/Wzmacniacze-tranzystorowe-o-brzmieniu-lampowym.php
Należy odnaleźć fragment "Clayton Audio" i voila..
Jest w nim kilka ciekawostek bo mowa jest o czystej klasie A w monoblokach.
Wielkie ciężkie łajzy (42kg) o fascynującym brzmieniu i wcale nieskomplikowanej i rozbudowanej konstrukcji. Powodem dotknięcia tematu, jest chęc zrobienia klona, któregoś z modeli Clayton'a.
Problem jest jednak z dotarciem do schematów i stąd prośba o pomoc.
Życzę miłej lektury   ;)





Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

miniabyr

#3
Ciekawe , jaki jest sens szukania brzmienia lampy w tranzystorze ? Przecież są wzmacniacze lampowe, to po co to kopiować w tranzystorze? Pytam niezaczepnie ! Ja bym raczej szukał nowej jakości a nie kopii brzmienia jeśli dostępny jest oryginał .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jjacek

Cytat: jimmi w Maj 28, 2023, 00:18Poszukuje dokumentacji technicznej/schematów wzmacniaczy amerykańskiego producenta marki Clayton Audio .
Tylko konkrety
Czlowiek potrzebuje pomocy z dotarciem o dokumentacji technicznej.. tak to zrozumialem.

jimmi

Dokładnie tak. To priorytet, choć zdjęcia wnętrz wzmacniaczy również mile widziane. Generalnie wszystko co może pomóc w zbudowaniu monobloków.
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

Lambek

Mam nadzieję, że ktoś z forumowiczów jakieś informacje znajdzie. Oczywiście najlepsza by była instrukcja serwisowa. Może z rynku amerykańskiego.


jimmi

Dodam jeszcze tylko, że któregokolwiek z modeli Clayton'a, aby nie było nieścisłości co  do  sprecyzowania oczekiwań.
To niezwykle trudne Waldku (Lambek), jakby te instrukcje były chronione  ::)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

benpe

Hej,
Ja zbieram elementy do budowy tranzystorowych monobloków zgodnie z koncepcją:
https://www.audiodesignguide.com/SolidState2022/index.html
Bardzo szanuję projekty Pana AC i podobno ten wzmacniacz brzmi zgodnie z tytułem wątku.
Niedługo tutaj w DIY rozpocznę nitkę z budowy.
Ci co obserwowali wątek X-o-n-o wiedzą, że szybko końca nie będzie ale raczej małymi krokami do przodu.
                                                                               :(
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

dyletant

Ciekawe jak to zagra. Nakład nie mały a roboty w sam raz na nadchodzące pory roku.
Powodzenia!