Preamp MC do 10k

Zaczęty przez ferdek70, Październik 13, 2021, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

ferdek70

Witam,

Zamierzam kupić preamp do MC do 10kPLN.
Moje typy to:
Lehmannaudio Decade,   Luxman E-250,   Hegel V10,  PRIMARE R35,  Pro-Ject Phono Box RS2. Lubię szczegółowe granie z dobrym basem i sopranem  do tego szeroka scena dźwiękowa. Wkłada jaka będzie z tym współpracować to prawdopodobnie AT  OC09XSL.

Proszę o opinie jeśli słuchaliście tych preampów ewentualnie jakieś inne propozycje.

Pzdr
SL-1200G, Luxman L509X, CA X50, LKS, A.O.S. studio 85TL/BE

michał_flaga


Pboczek

Lehman Decade powinieneś kupić używany za ok. 1/3 tej ceny. Gram na nim jakiś czas, teraz z AT OC9MLII. To jest pre które ma kopa, przez co dobrze wypada na nim wszystko co potrzebuje być grane z werwą. Nie żeby umykało coś przy spokojniejszej muzyce. Scenę buduje ładną, bo wyraźną i nie zauważyłem braków w zakresach tonalnych. 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

To może pożycz od Ahai jego preamp. Jeżeli ci się spodoba to zapłacisz za technikę a nie za logo.


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ziko369


ferdek70

Cytat: Szefowie w Październik 13, 2021, 11:15Czy to będzie taka kombinacja: SL-1200G + ATOC09XSL, standardowy headshell techncis, czy może jakiś firmowy AT?

Wkładka będzie na dedykowanym do tej wkładki headshellu AT-LH11H lub cięższym. Miałem na nim OC9XSH i grała bardzo dobrze. BTW headshelle ,,Techniksa'' są kiepskiej jakości , nie trzymaja nawet geometrii, szkoda na nich cokolwiek wieszać.
SL-1200G, Luxman L509X, CA X50, LKS, A.O.S. studio 85TL/BE

miniabyr

Ja mam do sprzedania Simaudio Moon LP 5.3 z dodatkowym zasilaczem !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Cytat: miniabyr w Październik 13, 2021, 18:58
Ja mam do sprzedania Simaudio Moon LP 5.3 z dodatkowym zasilaczem !
Wystawiałeś go na eBayu?

Kangie

Cytat: ferdek70 w Październik 13, 2021, 18:56BTW headshelle ,,Techniksa'' są kiepskiej jakości , nie trzymaja nawet geometrii, szkoda na nich cokolwiek wieszać.
Możesz rozwinąć myśl o nietrzymaniu geometrii?
Kupiłem kiedyś dwa oryginalne headshelle Technicsa (uwaga na podróbki!) i powiesiłem na jednym AT-110E do Unitry Daniel, a na drugim AT-120E do MA-505 w Micro DD-40.
Oba grają z powodzeniem z geometrią, którą na nich wymusiłem kalibracją. Problemów zero.

miniabyr

Cytat: masza w Październik 13, 2021, 19:33
Cytat: miniabyr w Październik 13, 2021, 18:58
Ja mam do sprzedania Simaudio Moon LP 5.3 z dodatkowym zasilaczem !
Wystawiałeś go na eBayu?
Nie !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Wystaw. U nas Moon nie jest popularną marką więc niewiele osób szukających phonopre kuma czego można sie po nim spodziewać a tani nie jest.

ferdek70

Cytat: Kangie w Październik 13, 2021, 19:33
Cytat: ferdek70 w Październik 13, 2021, 18:56BTW headshelle ,,Techniksa'' są kiepskiej jakości , nie trzymaja nawet geometrii, szkoda na nich cokolwiek wieszać.
Możesz rozwinąć myśl o nietrzymaniu geometrii?
Kupiłem kiedyś dwa oryginalne headshelle Technicsa (uwaga na podróbki!) i powiesiłem na jednym AT-110E do Unitry Daniel, a na drugim AT-120E do MA-505 w Micro DD-40.
Oba grają z powodzeniem z geometrią, którą na nich wymusiłem kalibracją. Problemów zero.

Headshell, który dostałem razem z SL1200G miał źle zamocowany trzpień mocujący. Po zamontowaniu w gramofonie element do którego przykręcamy wkładkę był opuszczony ok 2-3 stopnie na dół.(jak dziub samolotu condorde...) Wyrzuciłem go do kosza.
SL-1200G, Luxman L509X, CA X50, LKS, A.O.S. studio 85TL/BE

frywolny trucht

Jak pisałem o cudach z geometrią w moim GR to sugerowano mi, że mam jakiś odrzut, bo to niemożliwe, taka firma.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ferdek70

Cytat: vasa w Październik 13, 2021, 11:19
To może pożycz od Ahai jego preamp. Jeżeli ci się spodoba to zapłacisz za technikę a nie za logo.


[emoji485][emoji377]




Dajcie jakiś namiar na Ahaia, chętnie posłucham jego konstrukcji.

Ps
Wali tu jakimś zakompleksionym trolem...
SL-1200G, Luxman L509X, CA X50, LKS, A.O.S. studio 85TL/BE

vasa

Cytat: ferdek70 w Październik 14, 2021, 12:45
Cytat: vasa w Październik 13, 2021, 11:19
To może pożycz od Ahai jego preamp. Jeżeli ci się spodoba to zapłacisz za technikę a nie za logo.


[emoji485][emoji377]




Dajcie jakiś namiar na Ahaia, chętnie posłucham jego konstrukcji.

Ps
Wali tu jakimś zakompleksionym trolem...
Pisz do Ahai na prv. Bywa tu to odpowie.
A trolla tniemy, ale jest uparty.

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Cytat: ferdek70 w Październik 14, 2021, 12:19Headshell, który dostałem razem z SL1200G miał źle zamocowany trzpień mocujący. Po zamontowaniu w gramofonie element do którego przykręcamy wkładkę był opuszczony ok 2-3 stopnie na dół.(jak dziub samolotu condorde...) Wyrzuciłem go do kosza.
Uuuuu.... Uuuu mnie igła zrobione. Pięknie osadzone. Ale mam oryginał. Podkreślam, że rynek nasycony jest podróbkami headshelli Technicsa.

Niesmak miałem po dwóch Ortofonach SH-4. Niedogięte o ok. 1,5 stopnia. Robiły "Heil, Hitler". Oddałem. Pieniądze zwrócili.

ferdek70

Wpadł mi w oko jeszcze TEAC PE-505. Miał już okazję ktoś tego posłuchać?
SL-1200G, Luxman L509X, CA X50, LKS, A.O.S. studio 85TL/BE

ferdek70

Sprzęt kupiony, padło na Luxmana E-250. Do tego wkładka, o której pisałem wcześniej. gra to bardzo przyjemnie, na MC jak i na MM.
SL-1200G, Luxman L509X, CA X50, LKS, A.O.S. studio 85TL/BE

Piterski

Udało ci się coś posłuchać przed zakupem czy tak z marszu wszedłeś w Luxmana by pasował stylistycznie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ferdek70

Nie miałem okazji posłuchać tego luxmana, bo kupilem w GB.
Posłuchałem Pro-Ject Phono Box RS2, nie przekonał mnie do siebie.
Dawno myślałem o tym luxmanie bo przekonała mnie konstrukcja. Może niecodzienne podejście do tematu, ale jestem zadowolony, a o to chodziło.
SL-1200G, Luxman L509X, CA X50, LKS, A.O.S. studio 85TL/BE

vasa



Cytat: ferdek70 w Listopad 16, 2021, 15:27
Sprzęt kupiony, padło na Luxmana E-250. Do tego wkładka, o której pisałem wcześniej.
Nie wiem jak to pre gra ale wkładkę lubię i poważam [emoji4]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

audroc

Proszę o podpowiedź- myslę o pełnym podłaczeniu MC-XLR od wkładki do wzmacniacza.
Czy ktoś to ćwiczył, może było cos na forum, bedę wdzięczny za każda podpowiedź.
Pozdrawiam
PS- oczywiście najważniejsza pomoc w doborze pre do takiego rozwiązania, może byćwy lub stary...

benpe

To nie taka prosta sprawa bo kilka elementów musi współpracować.
- wkładka to chyba najmniejszy problem - wyjścia na pinach są symetryczne, trzeba tylko sprawdzić, czy obudowa wkładki nie jest podpięta pod jeden z pinów "-"
- okablowanie ramienia - masa ramienia musi mieć oddzielną żyłę masową (#5 lub oplot) tak aby cztery sygnały od wkładki były odseparowane. Może przewodu masowego nie być jak ramię jest metalowe, jest spięte do masy i ekranuje przewody
- w gniazdach wyjściowych z gramofonu muszą być izolowane gniazda od obudowy (jak RCA) lub masa gniazda nie powinna być spięta z "-" sygnałowym (jak DIN)
- kabel phono - oddzielne okablowanie +/-/masa, czyli dwie żyły plus ekran
- symetryczny preamp - ze wzmacniaczem różnicowym na wejściu, symetrycznym filtrem RIAA i podobnie stopniem wyjściowym.
Reszta wiadomo.

W praktyce się da, ewentualnie należy się tylko spodziewać dodatkowej walki z brumem.
AdFontes+ZontekDelta->Lyra+xOnO oraz CD94mk2+lampizacja zbalansowana

audroc

OK tylko że mi chodziło o konkretne rozwiązanie, a nie (z całym szacunkiem) o domysły.
Pina mam, wyjście w gramofonie mam, tylko jak sie okazało nie ma na rynku pre z wejsciami XLR. Z całej oferty na rynku pierwotnym i wtórnym do 10kzł znalazłem jedynie Musical Fidelity M6i Vinyl.
Cała reszta ma tylko wyjścia zbalansowane i tyle.

sheykk

pre Husariia ma xlr i kasa się zgadza i jakość się zgadza.