Mike Oldfield

Zaczęty przez MAC, Maj 15, 2016, 12:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

Cytat: miniabyr w Grudzień 03, 2020, 21:35Amarok to ostatnia płyta Oldfielda którą naprawdę lubię !
Dla mnie tą ere zamyka -Heaven's Open :)  fakt na wokalu sam Mike no i to ten album typu piosenkowy  ;)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Kilka lat minęło jak.... ;)
Pozdrawiam S.CH.

Kangie

Ale rocznica. Dobrze, że ktoś pamięta.

merlin1973

Trzeba dziś posłuchać
Pozdrawiam S.CH.

Pboczek

To ja się wkleję z Finem. Pekka Pohjola, basista, multiinstrumentalista. Na płycie z Mikiem pokazuje rodzajowe możliwości od jazzu, fuzzion, przez progresywność do jakiejś swojej, całkiem ciekawej muzyki. Na każdej ze stron, mamy po jednym utworze z każdego rodzaju/gatunku. Wychodzi mu to granie, bez popadania w sztampowość nawet w progresywnym rocku który lubi być zbyt podniosły, manieryczny. Muzyk zresztą ma dorobek i w Skandynawii jest znanym.

W składzie znajduje się polska śliwka. Włodzimierz Gulgowski, jazzowy pianista z towarzystwa Namysłowskiego, Urbaniaka.

No i Oldfield w 1976 r. okiełznany, bez zbytniej ilości Oldfielda w Oldfieldzie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Było wczoraj w KChA  U+1F44D.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Listopad 11, 2021, 09:29
Było wczoraj w KChA  U+1F44D.
Chyba w regionalnej filii bo centrala jest nadal w Warszawie. Swoja drogą sporo osób Bartkowi ten pomysł podebrało.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek


Nazwa dobra. U nas jest zaledwie Myślenicki KChA, bo KChA jest jeden i wiadomo gdzie. :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

merlin1973

Można wiedzieć o czym piszecie  :o
Pozdrawiam S.CH.


Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Dziś 70 lat kończy  ;) mineło jak..... czas zapierd.....  ;D
https://www.youtube.com/watch?v=F7DRHhHi7E0
ja go słucham .... troche mniej czasu  ;)
Pozdrawiam S.CH.


merlin1973

Za chwilę pół wieku skończy...
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Przed dwonkami miedzy innymi tak grał  :o
http://www.youtube.com/watch?v=BeWafu3KKD0
na basie oczywiście  ;)
Pozdrawiam S.CH.

miniabyr

Fajne to !  ;D  Takie nie oldfieldowskie -)
Ja kupiłem , w ramach RSD demo  Dzwonków na winylu . Pozycja raczej dla fanów - jakość momentami straszna , ale wrażenia ciekawe.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pawle to jakieś krajowe wydanie? Pytam bo zastanowiła mnie obecność Iskry na okładce.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Nie , absolutnie nie polskie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

merlin1973

Widziałem to w internecie ale mi jeszcze w ręce nie wpadło  :o
Pozdrawiam S.CH.

miniabyr

Cytat: miniabyr w Maj 15, 2023, 21:45
Nie , absolutnie nie polskie.
Miało być- niepolskie
Wspomnę tylko ponownie ,że jakość tego materiału momentami jest tragiczna . Czasem dźwięk się urywa, jest "pognieciony"  bo taśma była uszkodzona . To raczej materiał informacyjny i historyczny i o audiofilskich doznaniach nie ma tu mowy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Maj 15, 2023, 21:45
Nie , absolutnie niepolskie.
Tym bardziej zaskakuje mnie na okładce widok naszej Iskry  :D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

merlin1973

50 lat minęło  ;)
Pozdrawiam S.CH.