denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Czy możesz powiedzieć co zostało zmodyfikowane?

kawosz

#776
Wiesz  że ja jestem mało techniczny . Najlepiej jak by Ondrej napisał .
Mam możliwość słuchania z dwóch wyjść audio .
1 to przerobione fabryczne ( nowe gniazda i Ondrejowa kombinacja )

Co do drugiego wyjścia jest dorobione . Wstawione są trafa . Podłączam to do wejścia mikrofonowego we wzmacniaczu . Laicko to jest to lampizacja która wykorzystuje lampy w preampie .

Znalazłem sobie z ciekawości MBL na ebay u  ;D Cenowo to przepaść  ;D .

Ps. Malapeta robił moda w swoim

Piterski

Ale jaka bezczelność jaki tupet?  ???
Tak jak pisał Twonk jak grał sam było "fajnie" jak odnieść jego brzmienie do MBL było już "nie fajnie".

Często padają argumenty by słuchać nie czytać same opinie na forum. Więc staram się słuchać, nie boje się żadnych krytycznych opinii, nawet gdyby miały gorzki posmak to wolę spróbować niż żyć w nieświadomości.
W KAiM-e zawsze panuje fajna atmosfera mimo wypowiadanych opinii bo grunt to zachować dystans.

To nie była próba sił i nie taki był jej zamysł.
Nie zanosiło się na to by na piątkowym spotkaniu miało być coś nowego. Więc zabrałem Denona z czystej ciekawości.
Chciałem go usłyszeć w zupełnie innym otoczeniu bo dopiero wtedy można się czegoś nowego dowiedzieć.
Za tydzień zabiorę Maranza 17Ki bo też jestem ciekaw jak to zagra.
Jeden z elementów mojego systemu zagrał u Piotra fajnie tak że wstydu nie było, a mianowicie mój interkonekt, przynajmniej wiem, że jest równe i w miarę neutralny.

Kilku płyt jakie słuchałem w KAiM słuchałem też u siebie i brakowało mi przestrzeni i tu MBL stożył niesamowity spektakl dodatkowo dźwięk z niego był płynny nie przejaskrawiony ani zanadto szczupły.
Denon nie potrafił stworzyć takiej głębi i aury w górze pasma, dźwięk się tak nie odrywał od kolumn, a średnica nie była tak nasycona. To wszystko nie znaczy, że podcinam sobie żyły ;), a tylko biorę to na klatę i szykuje się do dalszych inwestycji w system, ale teraz przede wszystkim we wzmacniacz.

Coplanda też porównywałem z innymi urządzeniami i znam jego słabości, a przecież go w te pędy nie sprzedałem   :).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

Cytat: Piterski w Październik 29, 2016, 11:19Ale jaka bezczelność jaki tupet?  ???

Skoro wyszczerzone zęby na końcu mojego zdania nie są widoczne na wszystkich komputerach to bardzo proszę administrację o naprawienie tego poważnego błędu.
Natomiast jeśli to tylko użytkownik nie rozumie co takie zęby oznaczają na końcu wpisu to ja przestaję uczestniczyć w jakichkolwiek forach. Ja z natury wesoły człowiek jestem i często sobie żartuję (jak w przypadku bezczelności) ale jak ma to być nie tak jak potrzeba zrozumiane to nie będę więcej swoimi wpisami denerwował reszty użytkowników.
Co złego to nie ja...

kawosz

#779
Co by nie pisać to jednak denon nie jest tuzinkowym odtwarzaczem  ;D Sam fakt że stanął do zawodów z hiendem za 12 koła euro już dobrze o nim świadczy  ;D . Szczelny ten  donek  ;)  ;D . Cuś jak Edi zwany orłem   ;D

pmcomp

Cytat: wojtek41 w Październik 29, 2016, 01:00
Jest sens porównania MBL z Denonem..?  :o :o :o

Jest jesli ktos mysli ze ten Denon zagra jak MBL :)

tatachabera

Jaki jest sens porównywać swój jeden klocek podłączając do innego systemu? Żeby porównanie miało jakiś sens  to chyba należy taką podmiankę zrobić u siebie i posłuchać we własnym systemie.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

elem

Każde doświadczenie odsłuchowe jest cenne. Fajnie, że Piterski poświęca swój czas na odsłuchy i przekazuje nam swoje wrażenia tutaj. Jasne, że najbardziej miarodajne jest słuchanie u siebie, ale nie zawsze się da.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tatachabera

No zgadzam się całkowicie. Każdy odsłuch to cenne doświadczenie, które trzeba jednak traktować z pewnym dystansem bo z tego co napisał Piterski to wychodzi że ma jedynie fajny IC a reszta jest do bani ( taki skrót myślowy ;) a w domku u niego wszystko pewnikiem pięknie hula i banan nie znika z twarzy :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

elem

No aż tak drastycznie opisów Piterskiego nie odczytałem :)  A nawet gdy miał tylko fajny IC   ;), to i tak należą się podziękowania :)  Chyba muszę kupić tego Denona, bo znalazłem jakieś SACD i DVD-Audio na półce :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Cytat: elem w Październik 29, 2016, 13:34
Każde doświadczenie odsłuchowe jest cenne. Fajnie, że Piterski poświęca swój czas na odsłuchy i przekazuje nam swoje wrażenia tutaj. Jasne, że najbardziej miarodajne jest słuchanie u siebie, ale nie zawsze się da.

Masza widziałem szczerzące się ząbki i potraktowałem to jako zaczątek mojego wpisu.
Tylko tyle, sądzę że za mało chyba mnie znasz albo to co piszę brzmi za poważnie.
Jeśli tak to przepraszam, że poczułeś się urażony.



Kurcze strasznie chyba niektóre osoby dotknąłem.
Urażonych przeprasza więcej się nie będę dzielił swoimi "idiotycznymi" doświadczeniami.
Widzę że to co piszę wywołuje straszne kontrowersje tak jak w przypadku Huzarii.

Jeszcze raz więc bardzo przepraszam wszystkich urażonych.


Wziąłem go bo chciałem go posłuchać w klubie, tak jak i wiele innych sprzętów jakie tam trafiają.
Co w tym złego? Za pieniądze jakie za niego dałem gra nieźle, ale przynajmniej znam jego ograniczenia.


Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

pmcomp

Pozwolę sobie podsumować ten wątek.
Nakręcono spiralę pożądania Denona 3910 jako panaceum super dźwięku za kilka stówek. Ba, sami nakręcaliście. Aż dziw, że handlarze się jeszcze nie połapali. Juz zaobserwować mozna odsprzedawania jeden drugiemu.

Czy Wy na prawdę mysleliście, że ten Denon będzie lepszy od playerów z najwyższej półki? To nie kabel opakowany w piękną koszulkę, w drewnianym pudełku, z bizuterią na końcu gdzie marketing aż ocieka miodem, a wartość materiałów to mniej niż 1% końcowej ceny. W kablach mozna i tanio i dobrze, w elektronice już nie jest tak łatwo.

NIE DA SIĘ !!!

I pamiętajcie, że najłatwiej sie rośnie z poziomu 1 tys zł na 2 tys zł. Z poziomu 50 tys na 100 tys juz takich przyrostów nie ma.
Zazwyczaj w sprzęcie trzeba poprawiać to na czym producent celowo zaoszczędził. Najlepszym przykłądem są zwrotnice w kolmunach.

Ot tyle takich moich przemysleń.

MAC

Piotrek, czy Ty aby na pewno przeczytałeś ten wątek?
Bo trochę... chrzanisz  ;)

Po 1 - odsprzedawane sa podwójnie kupione odtwarzacze.
Po 2 - kto tu pisze o hajendzie i złapaniu pana Boga za nogi?

Przecież tu jest napisane, że jak za pińcet złotówek jest fajny.
O czym Ty tu rozmawiasz?  :o

A po czecie - to jest forum analogowców i nikt tu nie dopieszcza do perfekcji sobie toru cyfrowego z tego co zdążyłem się zorientować. Cyfra jest tu traktowana bardziej jako zło konieczne.

kawosz

Tylko kto spodziewał się że to będzie sprzęt grający jak hiendowe odtwarzacze ? Bo na pewno nie ja .
Podsumowujesz nie swój wątek nie mając zielonego pojęcia jak ten odtwarzacz gra . Może ja teraz podsumuje Twoje JBL którym nie pomoże żadna modernizacja zwrotnic . NIE DA SIE !!!! taka jest prawda

pmcomp

Cytat: kawosz w Październik 29, 2016, 17:34
Tylko kto spodziewał się że to będzie sprzęt grający jak hiendowe odtwarzacze ? Bo na pewno nie ja .
Podsumowujesz nie swój wątek nie mając zielonego pojęcia jak ten odtwarzacz gra . Może ja teraz podsumuje Twoje JBL którym nie pomoże żadna modernizacja zwrotnic . NIE DA SIE !!!! taka jest prawda

No widzisz. I każdy pozostanie przy swoim zdaniu :) . Tylka ja takiego Denona słuchałem (w swoim systemie), a Ty takich JBLi nie. Tym sie różnimy. Poza tym Ty mnie kochasz i chciałes mi przypierdolić. A po mnie to jak po gęsi ...  8).

Masza, przeczytaj cały ten wątek. NAKRĘCONY. I wszyscy się razem nakręcali i nakręcili. Podwójnie zakupione odtwarzacze ... tego nawet nie smiałem komentować ;).

pmcomp

Cytat: masza w Październik 29, 2016, 09:37
Nie róbmy z tego Danona hajendu Panowie i nie porównujmy do iście topowych źródeł bo forum patrząc z zewnątrz stanie się groteskowe.
To jest tylko podstarzały odtwarzacz DVD do kina domowego i przypadkowo? całkiem sympatycznie gra muzykę. I Jest świetny w porównaniu do jakiegoś Cambridge, NADa, Arcama czy innych budżetowych playerów do 2 czy 3 tysięcy. Tylko tyle.
A postawienie go kaimie obok MBLa odbieram raczej jako wyraz poczucia humoru Piterskiego a nie chęć siłowania się na rękę.

Ot zacytuję. Ot, mądrego warto posłuchać jak mawiał pewien filmowy klasyk :) .

MAC

Cytat: pmcomp w Październik 29, 2016, 17:40Masza, przeczytaj cały ten wątek. NAKRĘCONY. I wszyscy się razem nakręcali i nakręcili. Podwójnie zakupione odtwarzacze ... tego nawet nie smiałem komentować

No ale w czym jest problem? Przecież to kosztuje 500-600 zł. Tyle co dwie nowe czyste taśmy albo dwa baki paliwa  ;D Nikt go chyba na kredyt nie brał?  :o
To chyba dobrze, że każdy może i chce sobie sam, we własnym systemie zweryfikować opinie o tym DVD?
I w sumie na tyle osób sprzedał tylko kazan bo mu nie podpasywał w ogóle.
To chyba jednak o czymś świadczy?
Czemu nie komentować podwójnie zakupionego? Ja skomentuję :)
Kupiłem srebrnego bo akurat taki był. Ale wolałem czarnego więc jak się pokazał to wziąłem czarnego. Co w tym dziwnego jest? Przecież nikt nie kupował ich na zapas albo dwa żeby grało dwa razy lepiej  ;D

Linny tez kupiłem dwa bo miałem swój powód. Nic dziwacznego w tym nie widzę.
W ogóle ze mną jest coś nie tak bo kable tez kupuje po dwie sztuki a kolumn już nie skomentuję  ;D ;D

Cytat: pmcomp w Październik 29, 2016, 17:43
Ot zacytuję.

I cały czas się pod tym podpisuję. To nie jest ósmy cud świata. Ot całkiem porządne granko za symboliczne pieniądze. Wszyscy (łącznie ze mną) piejemy nad jego dźwiękiem ale w odniesieniu do jego ceny a nie do np. MBLa  ;)

kawosz

Cytat: masza w Październik 29, 2016, 18:11W ogóle ze mną jest coś nie tak bo kable tez kupuje po dwie sztuki a kolumn już nie skomentuję  


Bu hahahhaha ;D ;D ;D Masza tekst roku ;D ;D ;D

pmcomp

Masza, baby też masz dwie? Toz to już inna religia ;)

:)

MAC

Cytat: pmcomp w Październik 29, 2016, 19:21Masza, baby też masz dwie?

Obecnie żonę, trzy córki, teściową (która miesiąc temu wpadła na weekend i siedzi do teraz  :o) oraz owczarzycę. ŁYSO?  ;D

I jest chomix. Prawdopodobnie facet ale nie chce ze mną pić  ;D

miniabyr

Jak ja się cieszę ,jak ja się cieszę że nie mam tego Denona ! Tyle emocji wzbudza ! Raz gra, raz nie gra  . Ta huśtawka audiofilskich emocji zapewne zabiła by mnie . Więc nie ,odpuszczam Denona. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: masza w Październik 29, 2016, 19:28Obecnie żonę, trzy córki, teściową (która miesiąc temu wpadła na weekend i siedzi do teraz  ) oraz owczarzycę.

Masza, jesteś mniejszość. Możesz się ubiegac o dotację z UE ;D

Ja jeszcze represjonowany to możesz mieć status uchodźcy (w krajach 3 świata) ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: miniabyr w Październik 29, 2016, 19:53
Jak ja się cieszę ,jak ja się cieszę że nie mam tego Denona ! Tyle emocji wzbudza ! Raz gra, raz nie gra  . Ta huśtawka audiofilskich emocji zapewne zabiła by mnie . Więc nie ,odpuszczam Denona. :P

Następny, który nie czytał wątku  ;D
Napisz jeden nick, komu nie gra  :D

MAC

Cytat: gratefullde w Październik 29, 2016, 19:57
Ja jeszcze represjonowany to możesz mieć status uchodźcy (w krajach 3 świata) ;D

Juz miałem jechać do Calais a tu taka niemiła niespodzianka... ;D

kawosz

#799
To już taki czas się zaczyna że przestaną grac sprzęty  :P Gwiazdka idzie  ;D  ;)
Ja tam nie wiem jak grają hiendy nigdy nie miałem  :) . Wierzę że ten MBL zagrał dużo lepiej . Wierzę Pawłowi że Piotra Chińczyk gra wyśmienicie .
U mnie ten denon gra dobrze . A za swoją cenę mogę napisać że gra wybitnie  :)