denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Pilot, dobra rzecz :)
Ale ja nie mogę mieć pilota :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

U mnie po prostu gra muzyka. I jest przyjemnie. Denon dopełnił całości bo vinyl i tak mi grał bardzo fajnie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

#727
Drugi Linn w drodze  :)
Tym razem z UK i na wszelki wypadek wybecelowałem więcej za UPS. Może dojdzie tym razem  ;D

PS to tak a propos lenistwa  ;)

gratefullde

Cytat: masza w Październik 18, 2016, 19:00Może dojdzie tym razem 

W końcu złowisz tego Linna ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Albo i dwa bo nagle pojawił sie w zaginiony w DHLu  ;D ;D ;D

gratefullde

Cytat: masza w Październik 18, 2016, 19:30
Albo i dwa bo nagle pojawił sie w zaginiony w DHLu  ;D ;D ;D

O, to jest dobrze :) Czyli cierpliwość popłaca a popędliwość wzbogaca ;D ;D ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

A bo ja wszystko ostatnio kupuje podwójnie  :D
Lubie stereo   :P

rudy-102

Cytat: masza w Październik 18, 2016, 19:30
Albo i dwa bo nagle pojawił sie w zaginiony w DHLu  ;D ;D ;D
Widzę, że on wrócił z Polski do Niemiec. To może znaczyć, że albo nadawca nagryzmolił niewyraźnie adres, albo coś nawaliło po polskiej stronie i nie chciało im się jeszcze raz do Ciebie jechać to puścili z powrotem.

spalon

Właśnie słucham sobie Denona i coraz bardziej mi się podoba zobaczę co będzie dalej czy będzie tak dobrze się sprawdzał by zastąpić któryś z moich odtwarzaczy CD .
Jak już kolega wspominał wcześniej to moje drugie spotkanie z tym Denonem poprzednim razem słuchałem go tylko przez moment . Kolega go kupił w lumpeksie z kwotę 50 zł i po przetestowaniu odsprzedał za 150 lub 170 zł  ;)
Słuchany poprzednio model miał problemy z odtwarzaniem płyt DVD ale tych kopiowanych na oryginałach nie było problemów . Wtedy nie miałem pojęcia o tym że można go ustawić specjalnie pod płyty CD no i niestety zasilanie przenosiło dość nieprzyjemny przydźwięk z sieci co przy słuchaniu na słuchawkach było dość nieprzyjemne .
Egzemplarz który teraz udało mi się kupić nie przepuszcza nic nieprzyjemnego z sieci w czasie odtwarzania , może było coś w tamtym uszkodzone lub to kwestia że obecny podpięty jest pod kondycjoner .

rudy-102

Nie mam kondycjonera i mimo tego zasilanie jest ciche. Tak jest chyba we wszystkich tu omawianych egzemplarzach. Ja mojego po prostu nie słyszę. Ten o którym wspominasz musiał mieć jakąś wadę.

gratefullde

U mnie też sza. Gra pięknie i nie hałasuje ni zasilaniem ni napędem
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Ale grzejnik z niego nienajgorszy co? :)

gratefullde

A to nie wiem, muszę sprawdzić ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Mój Feliks też dobrze grzeje z diabłów. A u Ciebie tych diabłów dwa razy więcej.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

spalon

Cytat: rudy-102 w Październik 19, 2016, 20:25
Nie mam kondycjonera i mimo tego zasilanie jest ciche. Tak jest chyba we wszystkich tu omawianych egzemplarzach. Ja mojego po prostu nie słyszę. Ten o którym wspominasz musiał mieć jakąś wadę.
Tak sądzę że poprzedni model musiał mieć jakąś wadę w zasilaczu.
Za dużo wtedy o tym nie myślałem bo dużo odtwarzaczy DVD tak ma.

rudy-102

Podczas odtwarzania płyt HDCD gaśnie mi kontrolka AL24PLUS. Ma ktoś pojęcie czy to normalne? W instrukcji nic nie znalazłem.

rudy-102

W ramach zadośćuczynienia zapala się napis HDCD :)

spalon

Chyba właśnie tak ma być że zaświeca się napis a gaśnie lampka 

Piterski

Odkąd kilka dni temu moje EV zagrały jak należy, a nie jest to chyba jeszcze ostatnie słowo w tej materii, mogłem usiąść i porównać mój dotychczasowy odtwarzacz CD Maranz 17Ki z tytułowym Denonem DVD3910.
Przyzwyczajony do grania Maranza, zastanawiałem się czy to jest inne granie na podobnym poziomie czy też któryś z nich jest wierniejszy.
Pierwsze co je odróżnia to nasycenie średnicy i jej barwa. Początkowo sądziłem, że jest to atut 17-ki ale porównując naprzemiennie te same utwory na obu odtwarzaczach stwierdzam, że Denon jest bezapelacyjnie lepszy :).
Może tak nie nasyca średnicy ale jest ona bardziej rozdzielcza i o dziwo sądzę, że wiele instrumentów brzmi przez to bardziej naturalnie. Ilość podstawych informacji jest na podobnym poziomie ale Denon ma do tego więcej oddechu i przestrzeni przez co pozwala bezproblemowo te informacje śledzić.
Dodatkowo posiada lepszą artykulacje, rozdzielczość i aurę, która tworzą drobne na pierwszy rzut ucha niedostrzegalne dźwięki. Odbiera się je jako całość ale trudno uchwycić poszczególne dźwięki i wskazać je palcem.
Bas również jest szczuplejszy ale tu na zasadzie kontrastu to Maranz go pogrubia i traci wyrazistość w tym zakresie. To jest najszybciej i najlepiej zauważalna różnica, tak jak barwa i brzmienie głosów wokalistów. Do reszty powoli dojrzałem z każdym kolejnym utworem słyszę przewagę Denona.
Gdybym wydał na ten odtwarzacz nawet dwa razy większą kwotę to i tak uznał bym że było warto bo:
- gra lepiej i to wyraźnie lepiej od mojego Maranza, którego notabene i tak lubię;
- ma tę zaletę, że odtwarza nie tylko CD ale i DVD Audio i SACD oraz parę innych mniej dal mnie istotnych  formatów;
- istnieje możliwość większej lub mniejszej poprawy dźwięku po przez wymianę gniazd i inne drobne modyfikacje;
- jest czarny  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

W pełni podpisuję się Piotrek pod Twoimi spostrzeżeniami tylko sam nie potrafię tego tak obrazowo przekazać.

A najbardziej z tym ;)
Cytat: Piterski w Październik 27, 2016, 21:52- jest czarny  ;D

gratefullde

Czym bardziej tor przejrzysty, tym bardziej Denon będzie wygrywał. Jest to naprawdę świetny odtwarzacz.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Październik 27, 2016, 22:02
Czym bardziej tor przejrzysty, tym bardziej Denon będzie wygrywał. Jest to naprawdę świetny odtwarzacz.
Pod warunkiem że jest czarny [emoji14]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Październik 27, 2016, 22:04Pod warunkiem że jest czarny

To twierdzenie sprzeczne. Czarny nie jest przejrzysty ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9