Bażancie życie czyli Perfectowanie :)

Zaczęty przez kawosz, Październik 22, 2016, 20:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Do założenia wątku skłoniło mnie kupienie nowej płyty zespołu która wywołała we mnie podobne uczucia jak pierwszy krążek z 1981 r .
Perfect jest pierwszą Polską kapelą którą zacząłem słuchać . Zespół który zawsze będę darzył mega sentymentem .
Na dobry początek kawałek z pierwszej płyty który z racji wieku wtedy bardzo lubiłem  :) . Zapraszam do dzielenia się swoimi wspomnieniami itp .

gratefullde

Słuchałem w tróce, jadąc autem, całkiem całkiem .... Ostatni kawałek, obłędny :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Taka mała zachęta . Recenzja ze strony PR

"Muzyka" to nowa, niezwykle kolorowa płyta zespołu Perfect. Ukazuje pełnię możliwości gitarowego akustycznego grania. Ponadto udział gości takich jak Henryk Miśkiewicz (saksofon), czy Andrzej Jagodziński (instrumenty klawiszowe) nadaje płycie wyjątkowe brzmienie.
Na płycie usłyszymy wspaniałe kompozycje Darka Kozakiewicza, Piotra Urbanka, Grzegorza Markowskiego, Sebastiana Piekarka - zarówno te rockowe, energetyczne, jak i charakterystyczne dla zespołu ballady. Całości dopełniają teksty zaprzyjaźnionych od lat z zespołem autorów, a przysłowiową kropką nad i jest okładka płyty, której autorem, zgodnie z tradycją, jest Edward Lutczyn.



gratefullde

Okładka jest okropna, Lutczyn się nie popisał. Tym bardziej, że ta płyta jest bardzo dojrzała, faktycznie brzmi znakomicie, aranżacje są świetne. A tu lekko komiksowy split na temat nie wiadomo czego. Ale nie ma się co czepiać całości, natomiast ten element jest do puppy.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz


kawosz


elem

Mam inne zdanie :)  Perfect nigdy nie miał szczęścia do okładek :) 

Jako dzieciak miałem kiedyś wyryte na drzwiach meblościanki hasło "proza życia to przyjaźni kat".
Traktowałem to śmiertelnie poważnie i wkurzało mnie, że ta "pieśń" trafiła na wesela i inne niepoważne dancingi.
Przeszło ale "Ewki" dziś nie jestem w stanie wysłuchać :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kawosz

Teksty mieli dobre . Np w autobiografi śpiewali  wiatr odnowy wiał a w wersji drukowanej było wujek Józek zmarł
Olewicz był-jest  genialnym tekściarzem .