Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Dopadłem fabrycznie nowe płyty z klasyką (i nie tylko) zalegające w prywatnym mieszkaniu po likwidacji księgarni. Nie byłem pierwszy, więc zostały mi same "ochłapy". Wśród nich płyta z recitalem Konstantego Andrzeja Kulki. Ciekawy repertuar, w tym zupełnie mi nieznany Eugène Ysaÿe - Sonata-Ballada No. 3 Op. 27 "L'Enesco" (For Unaccompanied Violin). Doskonałe!
Nie znalazłem nigdzie roku i miejsca nagrania tej płyty. Na stronie KPPG tez nie ma tych danych. Przypuszczam, że to lata 60-te albo poczatek 70-tych. Ktoś wie?
Jakość nagrania i tłoczenia bardzo dobra.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: pelot w Grudzień 27, 2015, 10:32przykład jaki  poziom wyczucia kultury i sztuki reprezentuje współczesny człowiek. Z drugiej strony masa zawsze była motłochem
Niestety, chyba nic dodać, nic ująć. Może tyle że mam wrażenie że w w XIX muzyka osiągnęła swoje apogeum a potem rozpoczęła się dezintegracja. Muzyka klasyczna poszła w eksperyment i poszukiwania i jak na razie siedzi w krzakach i dalej szuka. Aparat symfoniczny został zaprzęgnięty do roboty w kinie i mimo że niektóre ścieżki są fantastyczne to jednak jest to sztuka stricte użytkowa. A jednocześnie rosły w siłę gatunki rozrywkowe pączkując, ewoluując, mieszając się na wszelkie sposoby. Aż w końcu na to wszystko posadził grubą dupę "producent" tworząc masowy produkt i masowego odbiorcę.
I tak historia zatoczyła koło i znowu muzyka ambitniejsza ma 10% odbiorców tyle że klasyka musiała się podzielić tymi procentami z jazzem i innymi ambitniejszymi nurtami.
Cytat: pelot w Grudzień 27, 2015, 12:01
rosyjskie tłoczenia jeśli chodzi o klasykę są naprawdę na bardzo wysokim poziomie , mają coś w sobie tak subtelnego i niepowtarzalnego ,spotkać czasami można coś podobnego u LONDON FFRR ,lub  SERAPHIM.
FFRR pod względem tłoczeń to moja ulubiona wytwórnia :). Zgadzam się też, że rosyjskie tłoczenia są warte uwagi, tyle że większość z nich nieco trzeszczy, niestety.
Rosjanie są chyba mniej skorzy do eksperymentowania z klasyką, zawsze mam wrażenie że ich interpretacje są takie najbardziej "akuratne". Tak jak lubię najbardziej :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: elem w Grudzień 27, 2015, 13:01płyta z recitalem Konstantego Andrzeja Kulki.
Chyba pierwszy raz widzę tą płytę ??? Repertuar wirtuozowski, taki jak ojciec Gaby Kulki :)) lubi najbardziej.
Chyba poszukam bo wygląda smakowicie :D
Ja sobie kupiłem inną płytkę ze skrzypcowymi perełkami.


Ale posłucham dopiero jak wygonię marudy z chaupy bo mi całą przyjemność popsują :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

WOY

No proszę bardzo jak Panowie sobie szybciutko posegregowali społeczeństwo. Czyli mamy motłoch i tych którzy słuchają muzyki poważnej i jazz.
Pięknie :(

Jakub

Cytat: WOY w Grudzień 27, 2015, 13:45
No proszę bardzo jak Panowie sobie szybciutko posegregowali społeczeństwo. Czyli mamy motłoch i tych którzy słuchają muzyki poważnej i jazz.
Pięknie :(

Chyba na siłę doszukujesz się treści, których tu nie ma.

Keef98

Cytat: WOY w Grudzień 27, 2015, 13:45
No proszę bardzo jak Panowie sobie szybciutko posegregowali społeczeństwo. Czyli mamy motłoch i tych którzy słuchają muzyki poważnej i jazz.
Pięknie :(
Spoko, ja jestem w większości motłochem ;) Mogę po płytotece na procenty, aczkolwiek nie będą zbyt szczytne ;) ;D Sorry, musiałam. Nie chcę nic mówić, ale też bym się nie zorientowała.
Cytat: vasa w Grudzień 27, 2015, 13:16Może tyle że mam wrażenie że w w XIX muzyka osiągnęła swoje apogeum a potem rozpoczęła się dezintegracja.
Zacytuję to koleżance, która uważa, że za bardzo krytykuję współczesną muzykę. ;)

A teraz poważnie. Panowie, potrzebuję pomocy. Nie wiem czy mam ochotę teraz słuchać coś z tego, co mam w płytotece. Gdyby ktoś mógł polecić coś ciekawego, to będzie miło. Coś z "powerem", jeśli wiecie, o co mi chodzi, ale posłucham wszystko, co polecicie ;)

elem

Cytat: WOY w Grudzień 27, 2015, 13:45No proszę bardzo jak Panowie sobie szybciutko posegregowali społeczeństwo. Czyli mamy motłoch i tych którzy słuchają muzyki poważnej i jazz.
Pięknie

A w życiu! Woy, ekstremistom/zamordystom mówimy stanowcze NIE!  Myślę, że Kulka w w/w sonacie jest bardzo bliski Frippowi w późnych eksperymentach King Crimson, tak to czuję, tak lubię i tak mówię!
:)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: WOY w Grudzień 27, 2015, 13:45Panowie sobie szybciutko posegregowali społeczeństwo.
Społeczeństwo się posegregowało samo, bez "pańskiej" pomocy. Oczywiście że można by być bardziej politycznie poprawnym ale to nie zmieniłoby faktów. Połowa społeczeństwa nie czyta, a reszta czyta takie pozycje że szkoda gadać. Teatr nie jest popularny (sformułowanie poprawne politycznie) w kinie trudno znaleźć coś ambitniejszego, wyrobienie estetyczne leży. I tak można by wymieniać. Istnieją pewne enklawy gdzie kultywuje się nieco wyższe wymagania kulturalne. Ale nie zmienia to faktu że przez większość są one traktowane z kompletnym lekceważeniem a często wrogością. Audiofil to idiota słuchający kabli, człowiek, który choć odrobinę dba o swój wygląd (np ma czyste buty) to na pewno pe_dał, a ci co czytają poezję to już czubki kompletne.
Trochę szkoda, że przepada wiekowy dorobek kulturalny. Nawet jeżeli przetrwa gdzieś w bibliotekach czy w muzeach to znika w zastraszającym tempie z życia codziennego zastępowany przez chamstwo i wszechobecną głupotę która doszła do wniosku że skoro jest demokracja to ma ona takie same prawa jak np. wiedza. A nawet większe bo jest jej więcej.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Jest aż tak źle?
Ostatnio w szkole spadłam z krzesła. Podchodzi do mnie nowa koleżanka z klasy i cichutkim głosem "Marysia masz coś Czajkowskiego?" Na następny dzień przegrałam jej dwie moje płyty :)
P.S. Vasa, hipsterzy dbają o wygląd i buty ;)

vasa

Cytat: Keef98 w Grudzień 27, 2015, 16:56
Jest aż tak źle?
Ostatnio w szkole spadłam z krzesła. Podchodzi do mnie nowa koleżanka z klasy i cichutkim głosem "Marysia masz coś Czajkowskiego?" Na następny dzień przegrałam jej dwie moje płyty :)
P.S. Vasa, hipsterzy dbają o wygląd i buty ;)
Trzeba pamiętać że pierwszym hipsterem był Tyrmand :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Titanic

Gdyby  wątek dotyczył klasycznej muzyki to nie było by tak za poważnie czasem [emoji52]
A Oratorium JS Bacha pod Gardinerem zalecana na lekturę obowiązkową obok historii Scrooge z Opowieści wigilijnej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rafdob

Ja ze swojej strony mogę polecić całą płytę

oraz jak i wiele innych

a także nie tylko by Iglesias
"Żyj szybko, kochaj mocno i (nie) umieraj młodo."

pelot

Cytat: vasa w Grudzień 27, 2015, 13:16Niestety, chyba nic dodać, nic ująć. Może tyle że mam wrażenie że w w XIX muzyka osiągnęła swoje apogeum a potem rozpoczęła się dezintegracja. Muzyka klasyczna poszła w eksperyment i poszukiwania i jak na razie siedzi w krzakach i dalej szuka. Aparat symfoniczny został zaprzęgnięty do roboty w kinie i mimo że niektóre ścieżki są fantastyczne to jednak jest to sztuka stricte użytkowa. A jednocześnie rosły w siłę gatunki rozrywkowe pączkując, ewoluując, mieszając się na wszelkie sposoby
Nie wziąłeś jeszcze pod uwagę  jednego gatunku ,wiąże on się ściśle z głównym nurtem współczesnej muzyki rozrywkowej .Bardzo często orkiestry symfoniczne używane są jako tło muzyczne w Black Metalu, głównym prokursorem użycia symfoniki w tym nurcie jest norweska kapela Dimmu Borgir , dla nie zorientowanych na You Tube :  Dimmu Borgir - Forces Of The Northern Night - Live At Spektrum, Oslo [2011/HD]. 10 lat temu ten typ muzyki to była moja pasja , dużo by o tym mówić.

vasa

Cytat: pelot w Grudzień 27, 2015, 21:55Nie wziąłeś jeszcze pod uwagę  jednego gatunku ,wiąże on się ściśle z głównym nurtem współczesnej muzyki rozrywkowej .Bardzo często orkiestry symfoniczne używane są jako tło muzyczne w Black Metalu,
Ja generalnie napisałem to "na okrągło" na zasadzie
Cytat: vasa w Grudzień 27, 2015, 13:16klasyka musiała się podzielić tymi procentami z jazzem i innymi ambitniejszymi nurtami.
Moje rozeznanie we współczesnych nurtach jest niewystarczające i nie chciałem czegoś istotnego pominąć.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

pelot

ABSOLUTNIE NIE MAM CI  ZA ZŁE, CHCIAŁEM TYLO ZWRÓCIĆ UWAGĘ W JAKIM KIERUNKU MIERZĄ ORKIESTRY SYMFONICZNE. Bardzo celne są twoje spostrzeżenia w tej materii, lepiej bym tego nie zdefiniował od ciebie.

Keef98

I jeszcze metal symfoniczny, koleżanka w klasie tego słucha, nawet niektóre kawałki są fajne.

elem

Dwie nowe pozycje w kolekcji - kolejny Juilliard Quartet i Henryk Szeryng. Jeszcze nie słuchane niestety, mało casu, kruca bomba, mało casu...
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Napisz czy Juilliard grający Haydna jest równie dobry jak w przypadku Dvoraka :)
Moim ostatnim odkryciem jest Viktoria Mullova. Wybitna skrzypaczka klasyczna z silnymi inklinacjami w kierunku jazzu i muzyki etnicznej.
Zachęcam do przeszukania YouTube.  Jest tak perfekcyjna i wszechstronna że wiele osób o różnych gustach muzycznych może ją polubić.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Cytat: vasa w Styczeń 18, 2016, 12:20Moim ostatnim odkryciem jest Viktoria Mullova.
Miałem tylko telefon to i możliwości niewielkie. Ale teraz mogę uzupełnić post wyżej i wkleić coś co nie tylko tym od klasyki się może spodobać :)
Viktoria Mullowa w niezupełnie klasycznym repertuarze ale za to z zupełnie klasyczną wirtuozerią :D

Jak się komuś spodoba to można w youtube wyszukać frazę "Viktoria Mullova Stradivarius in Rio"
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Rio mi nie podchodzi, mało swingu w skrzypcach. Za to ten repertuar jest fantastyczny! drooogo chcą za LP :(

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Cytat: vasa w Styczeń 18, 2016, 12:20czy Juilliard grający Haydna jest równie dobry jak w przypadku Dvoraka

Jest! Ich fantazja a nawet lekka nadpobudliwość w szybkich tempach jest urocza :)  Nagranie z 1966 , brzmi doskonale.
W skrócie - polecam i zaczynam się rozglądać za Brittenem w ich wykonaniu.

Przy okazji, takie oto ciekawostki wpadły mi w w ręce:
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Styczeń 20, 2016, 22:20Rio mi nie podchodzi, mało swingu w skrzypcach.
Zakupiłem Rio do słuchania w samochodzie.
Sprawdziło się :)
A co do cen LP to zarówno ona jak i Joshua Bell drodzy są, oj drodzy ;) I słusznie.
Cytat: elem w Styczeń 21, 2016, 22:05
Jest! Ich fantazja a nawet lekka nadpobudliwość w szybkich tempach jest urocza
Najwyraźniej trzeba na Juilliarda napuścić szukacza. Od czasu do czasu coś w pysku przyniesie

Czy możesz zamieścić spis treści płyty Jakowicza? Ciekaw jestem czyje miniatury nagrał.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Elem piekna sprawa. Jakowicz w miniaturach i zestaw polskich kompozytorów  z drugiej plyty to miód na moje uszy 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

#123
płyty kosztowały grosze, ale ktos je traktował szafirem z duzym naciskiem, nie widac  ale słychac :(

Jakowicz - spis treści z przepastnego archiwum tworzonego przez pasjonata (wielkie dzięki) :

http://www.kppg.waw.pl/plyta.php?plyta=7298

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Pieśń Roksany Szymanowskiego w transkrypcji na skrzypce i fortepian to perła ! No i świetne wykonanie. Ja mam w genialnym wykonaniu Wandy Wiłkomirskiej .....tylko płyta zjechana :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !