Autor Wątek: Poważnie...  (Przeczytany 142576 razy)

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
Odp: Poważnie...
« Odpowiedź #1325 dnia: Maja 14, 2021, 22:42 »
Dawno nie było o młodych, pięknych, uzdolnionych.
Bo jakoś nic mi w oko ani ucho nie właziło. Aż do dzisiaj kiedy szukałem czegoś relaksującego. Nie wiem jak dla Was ale mnie relaksuje gitara klasyczna. Taka fajna, skomplikowana, hiszpańska, z temperamentem i maestrią wykonawczą.
I znalazłem Panią Mabel Millán która spełnia wszystkie warunki :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #1326 dnia: Maja 16, 2021, 13:53 »
Nie czuje się na siłach określać czy Rachel Podger jest utalentowana, ale skoro wydawnictwo Channel Classics wydaje płyty z jej udziałem to może jednak jest.
Na pierwszą płytę "La Stravaganza" z koncertami Antonio Vivaldiego trafiłem wiele lat temu na pewnym audiofilskim spotkaniu kolegów z Lukarnetu. Bardzo mi się spodobała więc ją kupiłem.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #1327 dnia: Maja 16, 2021, 13:56 »
Kolejne płyty tegoż wydawnictwa z jej udziałem to kolejne koncerty Rudego Księdza czyli "La Centra" i "L'Estro Armonico".
Moim zdaniem zrealizowane jeszcze lepiej niż poprzednia ale najważniejsze, że muzyka Vialdiego broni się sama.

Offline ziko369

• maniak
« Odpowiedź #1328 dnia: Maja 17, 2021, 11:31 »
Tego musicie posłuchać...😜
Jolida jd1501rc, ART DJ Pre II, Sony ps2410 I, Grace f8l, Sony nd150g, STX Electrino 250...system plikowy oparty na WD My Cloud Mirror, Netbook z Wild Media Serwer, blu-ray LG i MF M1dac...DLNA...Akai cd55...

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #1329 dnia: Maja 17, 2021, 11:40 »
Ziko a miałbyś możliwość zrzucić to do pliku nawet fragment by się zorientować jak to jest nagrane.

Offline ziko369

• maniak
« Odpowiedź #1330 dnia: Maja 17, 2021, 13:05 »
Wrzucę na chmurę...
Jolida jd1501rc, ART DJ Pre II, Sony ps2410 I, Grace f8l, Sony nd150g, STX Electrino 250...system plikowy oparty na WD My Cloud Mirror, Netbook z Wild Media Serwer, blu-ray LG i MF M1dac...DLNA...Akai cd55...

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #1331 dnia: Maja 30, 2021, 13:44 »
Podaj proszę jakieś namiary na dostępny winyl i cd
Proszę bardzo :)
Nowych nie ma ale Discogs pokazuje wiele ofert. Żeby nie wydać głupio kasy warto najpierw posłuchać jakiegoś streamingu. Tidal proponuje jej pełną dyskografię.

Posłuchałem, przy okazji zmieniłem położenie dyfuzorów, choć stały sobie długi czas i wydawały się optymalne. Teraz jednak jest lepiej dla dźwięku. Znacznie lepiej.👌

Głos Pani Battle mi się podoba, płyta kręciła się dwukrotnie i to nie jest jej ostatnie granie 🙂. Metaliczności jako takiej doszukałem się. Ona ma głos, który w najwyższych rejestrach nie robi się cienki, cieniutki jak często bywa z sopranami, tylko zachowuje grubość. Wysokie tony, momentami sprawiają wrażenie jakby wydobywały się z kawałka metalu o pełnym przekroju i nie jest to żyletka. Jest grubo jak z większego kamertonu. Słychać to na winylu, jest to charakterystyczne dla niektórych partii, zwłaszcza gdy trzyma nutę która robi się metaliczna, masywna, długa i równiutka.

Cd w drodze od kilku tygodni, nie wiem gdzie ja je kupiłem, i nie sprawdzam.