Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Dawno nie było o młodych, pięknych, uzdolnionych.
Bo jakoś nic mi w oko ani ucho nie właziło. Aż do dzisiaj kiedy szukałem czegoś relaksującego. Nie wiem jak dla Was ale mnie relaksuje gitara klasyczna. Taka fajna, skomplikowana, hiszpańska, z temperamentem i maestrią wykonawczą.
I znalazłem Panią Mabel Millán która spełnia wszystkie warunki :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Nie czuje się na siłach określać czy Rachel Podger jest utalentowana, ale skoro wydawnictwo Channel Classics wydaje płyty z jej udziałem to może jednak jest.
Na pierwszą płytę "La Stravaganza" z koncertami Antonio Vivaldiego trafiłem wiele lat temu na pewnym audiofilskim spotkaniu kolegów z Lukarnetu. Bardzo mi się spodobała więc ją kupiłem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Kolejne płyty tegoż wydawnictwa z jej udziałem to kolejne koncerty Rudego Księdza czyli "La Centra" i "L'Estro Armonico".
Moim zdaniem zrealizowane jeszcze lepiej niż poprzednia ale najważniejsze, że muzyka Vialdiego broni się sama.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ziko369

Tego musicie posłuchać...😜

Piterski

Ziko a miałbyś możliwość zrzucić to do pliku nawet fragment by się zorientować jak to jest nagrane.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ziko369

Wrzucę na chmurę...

Pboczek

Cytat: vasa w Kwiecień 27, 2021, 20:32
Cytat: Pboczek w Kwiecień 27, 2021, 18:51Podaj proszę jakieś namiary na dostępny winyl i cd
Proszę bardzo :)
Nowych nie ma ale Discogs pokazuje wiele ofert. Żeby nie wydać głupio kasy warto najpierw posłuchać jakiegoś streamingu. Tidal proponuje jej pełną dyskografię.





Posłuchałem, przy okazji zmieniłem położenie dyfuzorów, choć stały sobie długi czas i wydawały się optymalne. Teraz jednak jest lepiej dla dźwięku. Znacznie lepiej.👌

Głos Pani Battle mi się podoba, płyta kręciła się dwukrotnie i to nie jest jej ostatnie granie 🙂. Metaliczności jako takiej doszukałem się. Ona ma głos, który w najwyższych rejestrach nie robi się cienki, cieniutki jak często bywa z sopranami, tylko zachowuje grubość. Wysokie tony, momentami sprawiają wrażenie jakby wydobywały się z kawałka metalu o pełnym przekroju i nie jest to żyletka. Jest grubo jak z większego kamertonu. Słychać to na winylu, jest to charakterystyczne dla niektórych partii, zwłaszcza gdy trzyma nutę która robi się metaliczna, masywna, długa i równiutka.

Cd w drodze od kilku tygodni, nie wiem gdzie ja je kupiłem, i nie sprawdzam.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Bardzo fajny głos i bdb wykonanie.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Celowo pokazałem markę Cd, by napisać że kamerton w wokalu, nie zaznacza się na tym modelu jakoś. Słychać, to jak jej głos w wysokich partiach nabiera masy, zwiększa ciężar własny, ciekawie. A po za tym śpiewa świetnie.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Pierwszy odsłuch cd i wydaje mi się, że metaliczność wyraźniej usłyszałem na winylu. Przy czym ona występuje tylko na jednej stronie płyty, w jednym lub dwóch utworach. Świetnie śpiewa.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Czerwiec 25, 2021, 22:56Bardzo fajny głos i bdb wykonanie. 
Zgadzam się z szanownym przedmówcą ;D

Ostatnimi dniami słucham sobie muzyki na  "Schu..."
I dziś właśnie jedno z tych "Schu..." - chciałbym napisać o utworze Schuberta. Generalnie Franz to gapa i doopa życiowa był okrutny. I skończył marnie, i za młodo :'( Ale IMHO talent miał fenomenalny. Pisałem wcześniej o nocnych pieśniach którymi się zachwyciłem a dziś o sonacie której słucham już któryś raz z kolei.

Swoją drogą czy Wy też potraficie sobie obrzydzić najlepsze kawałki słuchając ich w kółko i da capo aż do  :zyg:?

Arpeggione Sonata - utwór napisany na fortepian i ... no właśnie, na "arpeggione"  ???
To takie dziecko z nieprawego łoża wiolonczeli i gitary ;D Wzrostu wiolonczeli, zaokrąglony gryf pozwala grać smyczkiem ale dodano do tego progi i dwie dodatkowe struny więc jak ktoś umie na gitarze to też zagra :)



No i efekt jest taki że Schubertową sonatę a-moll grają zarówno na arpeggione jak i na wiolonczeli, jak i na gitarze ;D I zawsze mi się podoba   U+1F44D
A Roztropowicz gra jak z nut :P



Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

No i ja coś posłucham.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Z cyklu "młodzi, piękni, utalentowani" ;D
Akordeonistka Ksenija Sidorova.



Jak Wy możecie tych starych, brzydkich murzynów słuchać? ???  ;D



Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

No to posłuchajmy...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Dzisiejsze wykopaliska..... Jedna płyta z trzech....
Ta jedna na poważnie, pozostałe dwie inny gatunek.....
Kupiłem bo Decca, bo..... cena cyni cuda......

Się słucha.......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

I repertuar.....
Pierwsza część 1971 rok, druga 1962.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Stare dobre niemieckie wydanie z 1992 roku?
Niestety wszystko w opisach po ichniemu.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

6-tka
"Uranus"

Jak na razie pierwsza część, jak tytuły wskazują, kosmiczna całkiem.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Wyrwało się w "biedrze" obok kalafiora, to i posłuchać należy ;)

miniabyr

Hmmmm chyba się w tym gościu zakochałem !

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Sierpień 08, 2021, 20:17
Hmmmm chyba się w tym gościu zakochałem !


Tak teraz?
Niespodziewanie?
[emoji15]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

No niespodziewanie. I cóż począć? Ja słucham pana Jean od dłuższego czasu . I to jest mój  muzyczny coming out.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: vasa w Czerwiec 25, 2021, 23:35potraficie sobie obrzydzić najlepsze kawałki słuchając ich w kółko i da capo aż do :zyg:  ?

Arpeggione Sonata
Zaniedbałem pisaninę :(
W sumie to nie miałem nic do napisania. I kable Michała_Flagi jakoś tak zdominowały dyskusję.
Dzisiaj też wiele nie dodam. Tylko tyle że kontynuując słuchanie z poprzedniego wpisu trafiłem na chyba najlepsze wykonanie sonaty arpeggione Schuberta ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Posłuchałbym, na dobrym sprzęcie.