Sting-wznowiena

Zaczęty przez jamówię, Listopad 26, 2016, 18:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Jeśli było,to proszę o przeniesienie. Jakiś czas temu kupiłem wznowienie Soul of cages,kiedyś miałem firsta i on miał oznaczenie Q-sound,na wznowieniu brak takiej info. Ponieważ jeszcze nie słuchałem,to proszę o informację,czy ten remaster jest tych udziwnień pozbawiony? No i w ogóle, jak grają wznowione Stingi?

Drizzt

Jeżeli są to faktycznie remastery a nie nowe mixy to fizycznie nie mogą być one pozbawione QSound ponieważ ten algorytm obróbki dźwięku jest aplikowany w fazie nagrywania i miksowania muzyki a nie masteringu. Skoro więc album Soul Cages nagrano w tym systemie to QSound będzie także na każdym remasterze, nawet jeśli nie ma logo na opakowaniu. A tego może nie być z różnych przyczyn.

Najbardziej prawdopodobne jest jednak, że gdzieś na opakowaniu zamiast logo QSound jest albo oznaczenie Q1 albo Q3D. Są to późniejsze nazwy QSound, a oryginalna nazwa nie jest już w ogóle używana przez autora algorytmu, czyli QSound Labs. Najpierw wprowadzono rozróżnienie algorytmu dla systemów głośnikowych i słuchawek i pierwszy nazwano Q1 a drugi Q2, później całość nazwano po prostu Q3D i to jest aktualna nazwa.

jamówię

Cytat: drizzt w Listopad 26, 2016, 18:41
Jeżeli są to faktycznie remastery a nie nowe mixy to fizycznie nie mogą być one pozbawione QSound ponieważ ten algorytm obróbki dźwięku jest aplikowany w fazie nagrywania i miksowania muzyki a nie masteringu. Skoro więc album Soul Cages nagrano w tym systemie to QSound będzie także na każdym remasterze, nawet jeśli nie ma logo na opakowaniu. A tego może nie być z różnych przyczyn.

Najbardziej prawdopodobne jest jednak, że gdzieś na opakowaniu zamiast logo QSound jest albo oznaczenie Q1 albo Q3D. Są to późniejsze nazwy QSound, a oryginalna nazwa nie jest już w ogóle używana przez autora algorytmu, czyli QSound Labs. Najpierw wprowadzono rozróżnienie algorytmu dla systemów głośnikowych i słuchawek i pierwszy nazwano Q1 a drugi Q2, później całość nazwano po prostu Q3D i to jest aktualna nazwa.




Dzięki Miłosz,sprawdzę i dam znać. Miło Cię znowu widzieć :)

jamówię

Oczywiście jest QSound,najpierw usłyszałem a teraz doczytałem. Dzięki Miłosz :)

Drizzt

👍 Soul Cages to zdecydowanie moja ulubiona płyta Stinga ale oryginał brzmi tak dobrze, że jedyne co mogłoby mnie zachęcić do nabycia wznowienia to ciekawe bonusy 😊

rudy-102

Cytat: drizzt w Listopad 26, 2016, 22:42oryginał brzmi tak dobrze
Ta płyta nawet w wydaniu Polskich Nagrań brzmi dobrze. Oryginały niestety nie mam.

jamówię

No a ja się kiedyś pozbyłem :o
Reissue gra bardzo OK,ale winyl jest słabej jakości,szumi i nie jest taki cichutki jak PF.

Drizzt

Za to CD gra świetnie i nie szumi 😆

rudy-102

To co prawda nie wznowienie, tylko niby nowość ze starym materiałem na nowo nagranym.
Sting "My Songs". 
Straciłem wiarę w tego gościa. Nie kupujcie tego.

Kangie


rudy-102


gratefullde

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 18, 2019, 13:00
Disco.

Znajomi byli na koncercie w Łodzi Stinga z Shaggym i wyszli zmęczeni i załamani... Po prostu denko.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jafi

To ten gość co reklamuje Fiata ???

rudy-102

Tak też sobie pomyślałem, że to jest płyta dla tych, którzy po raz pierwszy sięgnęli po Stinga przy okazji płyty z Shaggym. Im się pewnie podoba.


gratefullde

Wypadki bywają a to jest, w przypadku Stinga, trwałe uszkodzenie toru jazdy...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Posłuchałeś już "If You Love Somebody...."?  >:( :'(

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 18, 2019, 13:16
Posłuchałeś już "If You Love Somebody...."?  >:( :'(

Jakaś nowa wersja, tak?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Kliknij w link pod wypadkiem.

gratefullde

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 18, 2019, 13:21Kliknij w link pod wypadkiem.

O qufa... Muzyka taneczna bajeczna....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Alexander

Cytat: gratefullde w Czerwiec 18, 2019, 13:26O qufa... Muzyka taneczna bajeczna....
Ups, zdecydowanie nie tańczę.
Jak to było w Niepokonanych Perfectu?

  "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść
  Niepokonanym 
  Wśród tandety lśniąc jak diament
  Być zagadką, której nikt
  Nie zdąży zgadnąć nim minie czas"
 

LampowY

#21
Właśnie zapodałem tego Gordona z tidala.
Pal go aranżacja (ja za Stinga dam sie pokroić od 10 roku życia) ale jak brzmieniowo mastering jest spierd......  :o
Łomot basu i równina mazowiecka...
Tragedia.

wiki

Cytat: LampowY w Czerwiec 19, 2019, 19:36Pal go aranżacja (ja za Stinga dam sie pokroić od 10 roku życia)
Ot pasja na całego.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Kurczę, nie wiedziałem że Sting śpiewa klimaty celtyckie. Niedawno McGyver mnie uświadomił.

wiki

Cytat: Kangie w Czerwiec 19, 2019, 19:48
Kurczę, nie wiedziałem że Sting śpiewa klimaty celtyckie. Niedawno McGyver mnie uświadomił.
Kolega coś kupił i też twierdzi, że świetne.... trzeba posłuchać...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka