NEOTECH NEMOI-3220

Zaczęty przez rudy-102, Listopad 03, 2017, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: masza w Marzec 16, 2021, 15:27A ja bardzo sobie chwale ich srebrną wersję NEMOI-1220.
Kiedyś poszedłem z forumową falą i okablowałem się 3220.
A ja poszedłem w Helixa na Neotechu srebrnym prostokątnym....
I co.... i Yarbo miedziany OCC pozamiatał podwórko....
Teraz czekam na Yarbo w srebrze.... jak dojdzie to się opisze wrażenia.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

Mam uczulenie na Yarbo  >:D >:D >:D

Teraz to mi w głowie plinta dżewniana. Kable mogą dla mnie już nie istnieć  8)

wiki

Cytat: masza w Marzec 16, 2021, 19:24Mam uczulenie na Yarbo    
Masza, ale Ty się zraziles do Yarbo zasilających bo były sztywne.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

masza19

Dokładnie  :)
Kiedyś może spróbuję IC ale teraz mam inne audiobziki na głowie i nie czas na mieszanie drutami  :np:

patefonik

Cytat: masza w Marzec 16, 2021, 15:27A ja bardzo sobie chwale ich srebrną wersję NEMOI-1220
Również bardzo chwalę. Mam tylko zastrzeżenia co do dynamiki. Nie masz wrażenia, że ta w skali mikro, np. Uderzenia w klawisz fortepianu są ewidentnie cichsze jak na innych kablach?
Jakie masz wtyczki rca?

masza19

Nie ma ktoś może na zbyciu srebrnego NEMOI-1220?
Może być nawet krótki.

masza19


lisor

... po pozytywnych doświadczeniach z przewodem Neotech Nemoi 5520, z którego zmajstrowałem interkonekt łączący CD postanowiłem wykonać z Neotecha Nemoi -3220 interkonekt do połączenia gramofonu z przedwzmacniaczem RIAA.
Tu mam pewne wątpliwości; jak podejść do problemu pojemności żyła/żyła i żyła/ekran. Wiadomo, że najlepiej jest jeśli pojemność żyła gorąca-masa/ekran będzie możliwie najmniejsza. Pomiary pojemności we wszystkich wariantach pokazały duże różnice/ logiczne /. Najlepiej oczywiście wypada pomiar żyła czerwona do niebieskiej. Żyła/żyły oplot- tu nie jest już rewelacyjnie- łączna pojemność jest większa niż pojemność przyzwoitego interkonektu o zwykłej budowie - żyła z oplotem ekranującym- mierzyłem fabryczne są lepsze, ale grają gorzej ?
     W Nemoi-3220 są trzy przewody. Rozumiem, że w przypadku kabla do gramofonu miedziany oplot przewodów gorących będzie podłączony do masy od strony korekcji RIAA. Sygnał pójdzie
czerwonym, a co z niebieskim. Połączyć do korpusu wtyku RCA od strony- której ? Może powinien być niepodłączony w ogóle do niczego lub podłączony z dwóch stron do korpusów/masy wtyków?
      Sprawdziłem klasyczny wariant lutowania; czerwony do sygnału, niebieski i oplot do masy. Wszystko połączone z obu stron kabla. Tak połączony przewód porównywałem z interkonektem VdH Ferst i No name. Samoróbka jako połączenie gramofonu z przedwzmacniaczem RIAA okazała się słyszalnie trochę lepsza. Jeszcze dobitniej było to słychać w przypadku połączenia CD ze wzmacniaczem. Zachęcony subiektywnymi sukcesami postanowiłem ulepszyć gramofon :D. Ale jak to polutować ?


Bacek

Jeżeli chcesz mieć jak najmniejszą pojemność to wybierz kabel jedną żyła ekran o jak najniższej pojemności. Dwie żyly + ekran będzie zawsze miało więcej pojemności. Z drugiej strony  przy 20pf na całość wiecej i tak wielkiej różnicy to nie zrobi.

lisor

... VdH First o długości 0,5 m wykazuje o ile dobrze pamiętam jakieś 40-45 pF, Neotech 5220 o dług. 0,75 m ma 63 pF pojemności z wykorzystaniem obu żył i ekranu. Subiektywnie na Neotechu jest spokojniej bez utraty rozdzielczości i z łagodniejszą górą - a to dla mnie ważne, bo mam szerokopasmowe Supravoxy, które jak ogólnie wiadomo maja prawo  drzeć ryja :). Po doświadczeniu z 5220 chcę zastosować 3220- zakładam, że monokrystaliczny będzie lepszy i jego sposób prezentacji pokaże atuty bez względnego pokazywania wad systemu, i dlatego fajnie byłoby coś sklecić zgodnie ze sztuką, a nie, żeby w ogóle działało.
Tu się kłania właściwy montaż. Sygnał, wiadomo- czerwonym po kierunku  przewodzenia, oplot masowany z przedwzmacniacza RIAA, bo gramofon ma gniazdo wyjściowe bez podłączonej masy, a ochrona przed zakłóceniami być musi. Pozostała żyła niebieska, która może być zwarta z oplotem i faktycznie pełnić rolę ekranu, bo masa pójdzie osobnym przewodem od gramofonu do przedwzmacniacza.
W układzie z jedną żyłą jest prosto. Z dwoma żyłami można postąpić podobnie- puścić ekran po niebieskiej + oplot, wszystko zwarte na obu końcach w układzie jako kabel gramofonowy. Do CD chyba trzeba niebieski połączyć z ekranem od strony źródła sygnału.

Jaką kombinację zrobić, żeby wykorzystać zalety przewodu w przesyle sygnału z gramofonu do przedwzmacniacza?

lisor

... przy okazji szukania właściwego lutowanka odnalazłem na konkurencyjnym forum takie o coś;

https://www.audiostereo.pl/topic/62575-interkonekt-gramofonowy-diy-proel-hpc-305/

Watek prastary, ale krótki. Nie wymaga czytania milionów wpisów nie na temat- przynajmniej do mniejszej połowy ;). Jest tam wsio co trzeba wiedzieć o sposobie przesyłania małych sygnałów, np z gramofonu.

Dzięki ahaja :).