Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Proszę opisy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Rozdzielczość podnoszę.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

amati74

Cytat: Pboczek w Luty 01, 2021, 13:29
Rozdzielczość podnoszę.
Dzięki [emoji106]

amati74

Koledzy takie pytanie chce sobie zakupić płytę "Ceskoslovensti dzezovi solisti" 1963, problem polega na tym że to płyta mono, czy da się jej posłuchać na wkładce stereo. Puki co na razie nie mam headshela z wkładka mono

amati74

No cóż I tak ja właśnie kupiłem,  nerwoza, ale zawsze chciałem ja mieć. Jak nie będę mógł słuchać to najwyżej będzie cieszyła oko[emoji16]

elem

O!  Grają Stratusphunk G.Russella!  Całość bardzo sympatyczna.

https://www.youtube.com/watch?v=EWVdO2JnYX4&feature=emb_logo
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Wczoraj przeglądałem discogs i niektóre ceny płyt powalają. Wznowienia są między 25-40£ ale te z dekady mają kosmiczne ceny

GregWatson

IT'S MAGIC vol. 1

Eddie Higgins Quintet oraz Scott Hamilton i Ken Peplowski.

Znakomita płyta, wręcz klasyka gatunku - serdecznie polecam.
Trochę tego i trochę tamtego też.

sheykk

Tu inny Higgins z 2005 r. dla Venus Records producent Tetsuo Hara inne trio ale muzyka jak i realizacja klasa (nawet ekstraklasa)

elem

Płyta WEBAND "CAVATINA SESSION" pojawiła się na winylu, dokładnie to na dwóch białych winylach.

Dark Matter (kompozycja Marcina Kaletki)  wchodzi w ucho i nie chce wyjść, znakomity temat!

https://www.youtube.com/watch?v=wFZERdxJlXw&feature=youtu.be
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

GB

Cytat: sheykk w Luty 13, 2021, 17:20
Tu inny Higgins z 2005 r. dla Venus Records producent Tetsuo Hara inne trio ale muzyka jak i realizacja klasa (nawet ekstraklasa)
Zazdroszczam, ten Pan bardzo fajnie gra.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

amati74

#2611
Cytat: elem w Luty 21, 2021, 13:31
Płyta WEBAND "CAVATINA SESSION" pojawiła się na winylu, dokładnie to na dwóch białych winylach.

Dark Matter (kompozycja Marcina Kaletki)  wchodzi w ucho i nie chce wyjść, znakomity temat!

https://www.youtube.com/watch?v=wFZERdxJlXw&feature=youtu.be
Jaka cenka ?, a może cena? I czy jest możliwość rezerwacji u ciebie ?

tomasz_pianista

Cytat: elem w Luty 21, 2021, 13:31kompozycja Marcina Kaletki

O, miałem z nim zajęcia ma studiach, podstawy harmonii jazzowej czy coś w tym rodzaju:)
Grupa ratowania poziomu.

amati74

Właśnie ogladam z córka i żonką bajkę " SOUL" bajka o muzyku jazzowym  który trafia do nieba  [emoji3]. Film na Disney +.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74


elem

Za tą nową serią stoi ekipa od Tone Poet - Kevin Gray i Cohearent Studio. Róznice - tłoczenie w DE (Optimal). materiał. z którego wykonana jest okładka.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tomasz_pianista

Ja czekam na jakąś reedycje tej płyty z Blue Note... I w ogóle trochę więcej rzeczy już z końca lat 60' i 70', nagrań bardziej w stronę R&B, funk, fusion.

https://www.youtube.com/watch?v=lHnjxPZGEmM
Grupa ratowania poziomu.

amati74

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 02, 2021, 10:38
Ja czekam na jakąś reedycje tej płyty z Blue Note... I w ogóle trochę więcej rzeczy już z końca lat 60' i 70', nagrań bardziej w stronę R&B, funk, fusion.

https://www.youtube.com/watch?v=lHnjxPZGEmM
Uuuuu dobre ,bardzo dobre mój typ

GregWatson

Fantastyczna płyta a w zasadzie album. Jazz tamtych lat oraz swing taka mieszanka wybuchowa.
Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

Ale dobre!  8)
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

Louis Sclavis - Chine

Louis Sclavis to francuski muzyk jazzowy. Występuje na klarnecie, klarnecie basowym i saksofonie sopranowym w różnych kontekstach, w tym jazzu i free jazzu.

Lecimy płytę z MiniDiscu.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

John Scofield - Grace Under Pressure

John Scofield (ur. 26 grudnia 1951 w Dayton, Ohio – amerykański gitarzysta jazzowy. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych gitarzystów w całej historii jazzu i fusion. Grał i współpracował z takimi muzykami jak Miles Davis, Billy Cobham, MMW, Joe Lovano, Jack DeJohnette, Pat Metheny, Gerry Mulligan i inni.

Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

#2624
Louis Sclavis - Chamber Music

Louis Sclavis to francuski muzyk jazzowy. Występuje na klarnecie, klarnecie basowym i saksofonie sopranowym w różnych kontekstach, w tym jazzu i free jazzu.

Lecimy z MiniDiscu - Sony JA20ES
Trochę tego i trochę tamtego też.