Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Zachęcam do pisania o Jazzie. Czego aktualnie słuchacie w tym gatunku, co lubicie a czego nie, jakie płyty byście polecili innym, co ostatnio kupiliście? Jacy wykonawcy są dla Was ważni? Jak poznaliście się z Jazzem?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Thorogood

Aktualnie leci Gregory Porter "Be good"
Lubimy dużo.
Nie lubimy dużo.
Polecilibyśmy "Sonic Boom" Lee Morgan.
Kupiliśmy ostatnio coś Aziza Mustafa Zadeh.
Ważni sa dla nas są Skandynawowie i Murzyni.
Poznaliśm się z Jazzem w kolejce po piwo. Stał za mną.

Wireless

Z rzeczy, których ostatnio często słucham :
Christian McBride & Inside Straight "People Music" - świetny mainstream, IMHO
Dalej, rzeczy, które lubię :
Alex Sipiagin  - np. "Destinations Unknown", albo "Out Of The Circle"
David Binney - np. "Afinidad", "Barefooted Town", generalnie - klimaty "Hlloandopodobne", wraz z samym Hollandem,
Ambroze Akinmusire - "Prelude"
wracając do mainstreamu - Kenny Barron
z wokalistek - polecić mogę Dee Alexander. Jej "Wild Is The Wind", jest, IMHO, świetna. Takie "Reevesopodobne" śpiewanie :)
Tak sobie przeglądam listę - no i oczywiście - nie może zabraknąć Joe Hendersona. Np. "So Near, So Far", "Ballads & Blues", czy "Double Rainbow", a z nieco starszych, np. "Inner Urge"
Polski akcent : RGG
etc... W zasadzie można by zmieścić tysiące płyt :).
Pomijam, oczywiście, tytanów : Davisa, Coltrane'a, etc - bo to "oczywiste oczywistości" :)



Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

U mnie ostatnio mainstreamowo jak najbardziej:



Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Thorogood


wojtek41


gratefullde

Zawsze powtarzam, ze powinienem tam być,  żyć w tamtych latach, eh...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Trudno sie nie zgodzic.....

Thorogood

Phineas to jeden z moich ulubieńców.
I ta płyta

gratefullde

A tu to idę się do kształcić...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

#10
Mam tylko dwa winyle. Oba w mono. "While my lady sleeps" z 1957 i "Music from Jamaica" chyba z 58.

wojtek41


wojtek41

Porcja na dobranoc.


gratefullde

Pięknie :)
dobrej nocy.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


wojtek41

Bardzo ladna, spokojna plyta.


wojtek41


Thorogood

Też spokojnie.
Cudowna płyta

wojtek41

Turrentine + 3 Sounds, mam szczescie miec na winylu. Niebieski Blue Note z lat 70-tych. USA. Bardzo ladnie gra.
Ponizej Roy Hardrove, ktory zauroczyl mnie plyta "Earfood".


Thorogood

Mało znana w Polsce wokalistka.
Bardzo ją lubię.


wojtek41


wojtek41


Wireless

#22
Również mało dość, jak sądzę, znana :

A PL odwiedziła :
Pozdrawiam, Wireless

SVART

#23
Cytat: wojtek41 w Czerwiec 07, 2014, 23:26Szukam tego winyla...

Wojtek,

Jest wznowienie (lub było) na allegro za ok 60-70 PLN. Kupiłem je, ale wg mnie brzmi niezbyt dobrze, więc szukam tłoczeń z epoki. Za 60 PLN jednak warto. Swoją drogą doskonała płyta.

Ja ostatnio kupiłem na LP m.in. takie cuda:


wojtek41

Svart, dzieki za wskazowke. Mam troche mieszane uczucia co do wznowien...Jedne graja ok, inne niestety zle...Na spokojnie zapoluje na oryginal z epoki - ) A muzyka zacna....)