Jaki tv.

Zaczęty przez goostaw, Styczeń 26, 2018, 10:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Nie słucham codziennie, bo radio mam tylko w aucie, ale też jak słucham to PRII. Mam jednak wrażenie, że i tam sięgneły macki dobrej zmiany bo czasem jak prowadzą audycje nie stricte o tematyce muzycznej to wyłączam je zupełnie.
U mnie za posiadaniem TV zawsze była żona. Kilka lat wstecz jak się zaczęły te cyrki to zrezygnowałem z kablówki, a antena zbiorcza na bloku przestała odbierać podstawowe programy więc zostaliśmy całkowicie bez TV.
Przed świętami Barbara chciała kupić antenę pokojowa więc zacząłem się zastanawiać jak problem rozwiązać tez takiego elementu w pokoju. Skończyło się na Nvidii i o dziwo korzystamy z niej sporadycznie coś tam sobie oglądając. Wiadomości w TV nie oglądamy żadnych już od dawna.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

sheykk

Po waszej waszej wczorajszej dyskusji aby się nikomu nie narazić będę oglądał polsat.

vasa

Cytat: sheykk w Luty 26, 2021, 11:36
Po waszej waszej wczorajszej dyskusji aby się nikomu nie narazić będę oglądał polsat.
To Ci się reklama podpasek wypali na tv [emoji3526]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Albo Trudne Sprawy. Do tego Solorz podpisał lojalkę w SB. No nie wiem, nie wiem...  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: frywolny trucht w Luty 26, 2021, 14:27
Albo Trudne Sprawy.


Ostatnio w innym mieszkaniu zamontowałem TV i zeby sprawdzić odbiór, leciał przez jakiś czas TVN - jakieś programy typu historie ludzi, przerywane komentarzami bohaterów (coś jak ten screen Arka) a później jakiś program o sędzi. Pomijam, że przerwane to było niezliczoną ilością bloków reklamowych ale sama wartość merytoryczna tych programów... O matko. To jak disco polo! Ryje beret! Po czymś takim człowiek czuje potężne cofnięcie w rozwoju.

Przełączyłem na TVP Info, żeby sprawdzić czy to prawda, że szczujnia i propaganda. Wytrzymałem kilka wiadomości i sie porzygałem.

Nie mogę oglądać ze względów zdrowotnych - robi mi się niedobrze.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

sheykk

Jak oglądam Eurosport to reklamują specyfiki na poprawę męskości - w moim wieku może to i lepsze jak podpaski.

masza19

Był dzisiaj pan zamówiony do kalibracji TV.
Na pytanie , jaki tv, jaka marka, jaka technologia jest najlepsza, bez namysłu odpowiedział - najtańszy z akceptowalnych bo i tak po góra dwóch latach się spierdoli a producent zrobi wszystko aby gwarancji nie uznać  ;D
To samo mi kiedyś powiedział gość od lodówek jak jebła 3 w przeciągu 10 lat...

Także tak... nie ma co przepłacać bo finał i tak będzie ten sam w tym samym czasie  ;)


PS. taka kalibracja nie jest tania (500) ale robi robotę  :np:

GalAnonim

Plazma Panasonica - kupiona w czasach prehistorycznych chodzi nadal bez zarzutu  :-)
ZESTAW 1 : Phast Pre+monoblokiSE + Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre MM AndrzejAnalogowy + kolumny Ardento Alter + kable: Ardento + Albedo
ZESTAW 2 : Sony FA70ES + Sony XA555ES + Sennheiser  HD 600 + Ultralink BW-1412 + Albedo + Avcon Tivano

Piterski

Cytat: masza w Marzec 01, 2021, 16:54PS. taka kalibracja nie jest tania (500) ale robi robotę 
Chciałem zapytać kto Ci robił kalibrację, zastanawiam się czy nie zrobić jej w mojej plazmie Panasonica, ma już trochę latek więc może warto ją wyregulować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Marzec 05, 2021, 12:21
Cytat: masza w Marzec 01, 2021, 16:54PS. taka kalibracja nie jest tania (500) ale robi robotę 
Chciałem zapytać kto Ci robił kalibrację, zastanawiam się czy nie zrobić jej w mojej plazmie Panasonica, ma już trochę latek więc może warto ją wyregulować.
Daj znać gdybyś zrobił.
Może ja też się skuszę.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19

Cytat: masza w Marzec 01, 2021, 16:54Był dzisiaj pan zamówiony do kalibracji TV.
Na pytanie , jaki tv, jaka marka, jaka technologia jest najlepsza, bez namysłu odpowiedział - najtańszy z akceptowalnych bo i tak po góra dwóch latach się spierdoli a producent zrobi wszystko aby gwarancji nie uznać  ;D
To samo mi kiedyś powiedział gość od lodówek jak jebła 3 w przeciągu 10 lat...

Także tak... nie ma co przepłacać bo finał i tak będzie ten sam w tym samym czasie  ;)

No więc sie spier....psuł  ;D Po 13 miesiącach  :o To mój rekord  ;D
Żółte i czerwone przebarwienia na matrycy...
Zgłosiłem telefonicznie serwisowi. Kazali zrobić fotki i przesłać. Zrobiłem, przesłałem i czekam na kontakt.
Bardzo jestem ciekawy jakich argumentów użyją żeby nie uznać gwarancji  :)

Przepraszam, że to TVP ale potrzebowałem jednolitego, jasnego tła aby ukazać rozmiar tragedii  ;D

GB

Cytat: masza w Marzec 20, 2022, 15:54
Cytat: masza w Marzec 01, 2021, 16:54Był dzisiaj pan zamówiony do kalibracji TV.
Na pytanie , jaki tv, jaka marka, jaka technologia jest najlepsza, bez namysłu odpowiedział - najtańszy z akceptowalnych bo i tak po góra dwóch latach się spierdoli a producent zrobi wszystko aby gwarancji nie uznać  ;D
To samo mi kiedyś powiedział gość od lodówek jak jebła 3 w przeciągu 10 lat...

Także tak... nie ma co przepłacać bo finał i tak będzie ten sam w tym samym czasie  ;)

No więc sie spier....psuł  ;D Po 13 miesiącach  :o To mój rekord  ;D
Żółte i czerwone przebarwienia na matrycy...
Zgłosiłem telefonicznie serwisowi. Kazali zrobić fotki i przesłać. Zrobiłem, przesłałem i czekam na kontakt.
Bardzo jestem ciekawy jakich argumentów użyją żeby nie uznać gwarancji  :)

Przepraszam, że to TVP ale potrzebowałem jednolitego, jasnego tła aby ukazać rozmiar tragedii  ;D
Ale co tu jest nie tak?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Cytat: GB w Marzec 20, 2022, 15:59Ale co tu jest nie tak?
To jest żółto sina plama


GB

Cytat: masza w Marzec 20, 2022, 16:34
Cytat: GB w Marzec 20, 2022, 15:59Ale co tu jest nie tak?
To jest żółto sina plama
A to nie jest taka projekcja?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Tylko tą projekcję mam na wszystkich kanałach z Natflixem włącznie  ;D
Ewidentnie jakaś sekcja LEDów padła.

A biały kolor jest teraz różowy  ::)

GB

Cytat: masza w Marzec 20, 2022, 16:45
Tylko tą projekcję mam na wszystkich kanałach z Natflixem włącznie  ;D
Ewidentnie jakaś sekcja LEDów padła.

A biały kolor jest teraz różowy  ::)
Cóż to za Marka?
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19


masza19

Serwis Samsunga...
Ależ to są jaja... Nikt nad niczym nie panuje. Chaos... Podobieństwo do misji pokojowej NATO w Ukrainie głoszone przez polskęzbawa nieprzypadkowe  ;D

frywolny trucht

Sądzę, że i tak masz większe szanse niż w Filipsu. Co się naczytałem, co sam przeszedłem- to wiem, że telewizora tej marki nie kupię nigdy. Może nawet rozszerzę sankcję na wszystkie urządzenia tej firmy.. Tak.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Ale przebarwień na matrycy nikt ci nie sprawdzał za pomocą połączenia live telefonem komórkowym?  ;D

masza19

Rano zadzwonił serwis i spytał czy mogą dzisiaj przyjechać celem wymiany matrycy  :o

masza19

Wymienili.
Matryca, a w zasadzie cały przedni panel to 80% całego telewizora.
I gwarancja od nowa leci  U+1F44D

frywolny trucht

Jest jakaś diagnoza co to się stanęło się?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Oczywiście zapytałem czy to reguła czy mam pecha.
Odp.: shit happens  ;D