Czyszczenie płyt

Zaczęty przez fontaine, Styczeń 26, 2019, 19:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Wy macie Okki Nokki, czy inna?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

dzieki, pojawila sie jakas trzecia generacja ON, ciekawe czy warto do niej doplacac.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

paul_67

Jak się ma tzw.płyn forumowy do oryginalnego Okki Nokki? Nigdy nie używałem tego drugiego i chciałby wiedzieć jaka jest różnica.

masza19

Kiedyś robiłem forumowy ale boję się alkoholu.
Od wielu lat stosuję L'Art du Son. Żadnych uwag do niego nie mam  U+1F44D



https://www.winyle.pl/plyny-do-czyszczenia-plyt/1161-plyn-l-art-du-son-koncentrat-na-5l.html

paul_67

Drogie to, Panie, ale może warte tych pieniędzy?

masza19

Paweł, to jest koncentrat na 5l gotowego płynu  U+1F44D

Butelkę mam już 3 rok i chyba dopiero połowę zużyłem.
Fakt, że to wtedy kupowałem o ile pamiętam za 109 zł. No ale cóż, dobra zmiana ;) Wszystko poszlo w cholerę do góry  >:(

paul_67

Wiem, ale od razu wydać tyle kasy? Ja z Wielkopolski jestem :)

masza19


paul_67

Cytat: masza w Październik 11, 2021, 17:31Butelkę mam już 3 rok i chyba dopiero połowę zużyłem.
Używałeś wcześniej coś innego, aby odczuć różnicę?

masza19

Oryginalny Nitty Gritty (jakieś chore pieniędze 1 galon 380zł), autorski RCMu (80 zł litr), forumowa mikstura (tania ale śmierdzi jak cholera izopropanolem, nie jest antystatyczna a przede wszystkim miałem czarne zlewki czyli rozpuszczał winyl albo myjkę :o ).
A ten koncentrat L'Art jest na samych bezpiecznych detergentach bez alko. I świetne działanie antystatyczne.

paul_67

Cytat: masza w Październik 11, 2021, 17:49A ten koncentrat L'Art jest na samych bezpiecznych detergentach bez alko. I świetne działanie antystatyczne.
Gdyby mieli mniejsze pojemności buteleczek to bym na pewno kupił :)

masza19

Najlepiej kupić z kimś na spółkę bo 1 butelka to u mnie zapas na 5 lat...

paul_67


masza19


Piterski

Kup u Ondreja ma bardzo dobrą miksturę, w jej skład owszem wchodzi ten sam alkohol ale jako jeden z składników nie baza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

masza19

#116
Bazą forumowego jest jednak woda destylowana  :)
Izopropanol to tylko 1/5 zawartości.

Dla przypomnienia, mikstura forumowa to 4 części wody destylowanej na 1 część izopropanolu i parę kropli Fotonalu.

Piterski

Forumowy to porażka tylko woda alkohol i kilka kropli mirasolu. To było dobre jak nic nie można było dostać na rynku bo tego nie wymyślił nikt na żadnym forum, tylko ta się go wszędzie nazywa. Ja o tej recepturze czytałem wiele lat temu w pierwszych numerach Audio. Płyn od Ondreja nie tylko usuwa zanieczyszczenia typu pyły, tłuszcze ale też radzi sobie z roztoczami itp zanieczyszczeniami biologicznymi. Miksturę opracował jego kolega farmaceuta, który przeanalizował wiele dostępnych środków pod kontem chemicznym.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Cytat: Piterski w Październik 11, 2021, 21:42Forumowy to porażka
No właśnie to wcześniej napisałem ;)


EmilioE

Też używam tego L'Art du Son - bardzo dobra rzecz!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

winylowy_luke

Cytat: rudy-102 w Październik 11, 2021, 23:27Ten płyn u mnie dokumentnie się nie sprawdził. Strasznie się igła po tym klei.
Używałem go - nic takiego nie miało miejsca. Masz myjkę z odsysaniem mechanicznym?
Używam forumowej mikstury - działa świetnie, nie mam problemu z elektryzowaniem i zapachem;)
L'art chcę wypróbować w przyszłości :)

moon

Cytat: Piterski w Październik 11, 2021, 21:42Forumowy to porażka tylko woda alkohol i kilka kropli mirasolu. To było dobre jak nic nie można było dostać na rynku bo tego nie wymyślił nikt na żadnym forum, tylko ta się go wszędzie nazywa. Ja o tej recepturze czytałem wiele lat temu w pierwszych numerach Audio. Płyn od Ondreja nie tylko usuwa zanieczyszczenia typu pyły, tłuszcze ale też radzi sobie z roztoczami itp zanieczyszczeniami biologicznymi. Miksturę opracował jego kolega farmaceuta, który przeanalizował wiele dostępnych środków pod kontem chemicznym.

ja bym sprobowal czegos takiego, jak najlepiej sie z nim skontaktowac?

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102