Mój gramofon Oracle Delphi mk II

Zaczęty przez vasa, Październik 01, 2014, 00:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

[emoji16]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Oracle czeka sobie cierpliwie na rozpakowanie. Powinienem otworzyć pudło, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok ale myślę że jest i nie spieszy mi się.
Mam teraz miszung z akustyką, muszę dokupić dwa dyfuzory żeby przekonać się czy można połączyć głębokość z szerokością i dźwięcznością. Chciałem to dograć zanim zacznę porównywać gramofony.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

audiokawosz

Ja bym nie wytrzymał. Gratulację super sprzęt.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

tomasz_pianista

Ja też nie, już bym obmacał z każdej strony:D
Grupa ratowania poziomu.

Pboczek

Dzięki. Jak bym rozpakował, to trzeba by zaraz zabierać się za ustawienia. No bo jak to inaczej, rozpakowany i nie gra? A tak odraczam przyjemności ;). Nie mam zresztą jeszcze szablonu. Po malutku ogarnę akustykę, złożę Oracla z SME, dojedzie szablon i będzie granie. Nie trzeba się poganiać, zwłaszcza z przyjemnościami.  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19

Looknąłbym przynajmniej czy to drapak czy jednak cegły  ;D

Pboczek

 :D cegły mnie przekonały, w tym tygodniu rozpakowanie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jafi

Jaką zachować kolejność?
Pozornie masz rację, że zmieniasz akustykę, a w następnej kolejności zajmiesz się źródłem i resztą toru.
Tylko żeby usłyszeć zmiany lepiej będzie gdy zastosujesz zestaw z wyższego/docelowego poziomu:
zwyczajnie usłyszysz więcej - czytaj - będziesz wiedział co robisz. :)


Pboczek

Zgoda, ale skoro już słychać kierunki, nie ma na co czekać. Trzeba przygotować nowy domek dla wzmacniacza.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Czerwiec 06, 2021, 21:29
:D cegły mnie przekonały, w tym tygodniu rozpakowanie.
Jak idzie rozpakowywanie?
Nie trzymaj go w folii bo spleśnieje[emoji6]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

EmilioE

A jak nie chce Ci się rozpakowywać, to możesz przesłać dalej kolegom   :)
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Pboczek

Mądrale  :D. Karuzela już jest w docelowym miejscu, zbliża się więc dzień rozpakowania  :).
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Wziąłem dzisiaj urlop i oswajałem Oracla. Jak się ma czas, to fajna zabawa, a ja go miałem 🙂. Karuzela ma już swoje lata więc wymaga to tamto. Trzeba nauczyć się instrukcji, rozkręcić, poczyścić, dopieścić zakamarki ... Dniówki mi nie starczyło ale już coś niecoś wiem. Gramofon fajnie pomyślany, tłumienie ma rozbudowane przez ichniejsze patenty. Są sprężyny różnej twardości oznaczone kolorami, gumy, plastik, podkładki, tkaniny syntetyczne, itd 😀

Zastanawiam się czy zestaw naprawczy jaki dostałem w pakiecie, wystarczy mi na wymianę tego co chciałbym. Obaczę.

W pudełku nie dostałem szpindla do dodatkowej masy na talerz. Takie nagwintowane z obu stron coś, muszę dorobić. Vasa z czego to jest zrobione, stal?

Mata bez której Oracle nie jest sobą jest w tragicznym stanie, muszę zakupić. Po za tym czy potrzebuję do ustawienia obrotów dewizowej maty z Kanady, czy nada się jakaś inna? Takie mam pytania, ale więcej znalazłem dzisiaj odpowiedzi 🙂.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Czerwiec 28, 2021, 18:41W pudełku nie dostałem szpindla do dodatkowej masy na talerz. Takie nagwintowane z obu stron coś, muszę dorobić. Vasa z czego to jest zrobione, stal?
Nie do końca wiem o co Ci chodzi. Jeżeli o docisk płyt to jest aluminiowy, zakręcany na osi talerza.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

O take coś, nie mam tego trzpienia.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Sprawy mają swój dalszy bieg. Czyszczę, rozczytuje instrukcje i pomału zbliżam się do ogarnięcia w szczególe całego pomysłu Oracla.

To zawieszenie fajne jest, wygląda na dopieszczone i dobrze wykombinowane :D. Na razie bez żadnych niespodzianek, prace posuwają się do przodu.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Moriarty

Właśnie doczytałem, że konstruktorem tej karuzeli jest profesor filozofii! :o Nazwa "Oracle" wydaje się w tym kontekście lśnić większym blaskiem.

Prawie żałuję, że nie dałem się uwieść czarnym plackom :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Niedługo osiągnie wartość Mona Lisy.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Muzeum brzmi dostojnie ale powiem, że komunikacja z Oraclem w sprawie prostego zakupu maty akrylowej, czy stroboskopowego szablon jest słaba. Bardzo słaba 😕.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Czytają nasze forum :). Dzisiaj napisali, że przepraszają bo coś, ale matę i szablon mogą wysłać. Kupuję  :)

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Sierpień 03, 2021, 09:21
Czytają nasze forum :). Dzisiaj napisali, że przepraszają bo coś, ale matę i szablon mogą wysłać. Kupuję  :)
Ciekawe jakie będziesz miał wahania obrotów? [emoji6]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

 :D to zależy kto i jak je będzie mierzyć.

Przy okazji wiem też, że upgrade silnika z MKII do MKVI mogą mi wykonać w Kanadzie za 1750 USD. Z tym się powstrzymam do czasu sprawdzenia obrotów ...  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Jak to vasie odpisali z Oracla: "Our engines/motors never die" i chodziło o jakiś oderwany przewodzik.

TomFon2017

Cytat: Pboczek w Sierpień 03, 2021, 09:47to zależy kto i jak je będzie mierzyć.
Bardzo WAŻNE - nie KTO , a CZYM :)
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers