Czy posiadacie jakieś zabytkowe autko poniżej 1992r

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 03, 2019, 16:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Alexander


Mikut1982

Kusi mnie żeby spytać się co stoi pod plandeką. 

il cattivo

Też czasem coś mi się rzuci na oko na opolskich ulicach. Niestety gdzieś podziałem najciekawsze zdjęcie (Porsche 911 Targa).
Ale tu na przykład Nissan Skyline GTS:

il cattivo

A tutaj VW Golf I pick-up po lekkich modyfikacjach:

il cattivo

Z kolei w temacie powiedzeń związanych z samochodami, to przychodzi mi na myśl np. poniższe (z góry zaznaczam, że nie kieruję tego do nikogo personalnie - wolę dmuchać na zimne, bo się tu chłopaki coś wrażliwe ostatnio zrobiły i lubią się obrazić...):

Audi - cztery zera na masce, piąte za kółkiem...

Hubertrs

odkad to zero jest okragle??

Kiedys pewien mechanik dal mi pewna rade, "Hubert nigdy nie kupuj samochodu na F, ford, fiat i francuskie"

il cattivo


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Henry Ford kiedys powiedzial, ze Japonczycy maja chytry sposob na szmuglowanie stali do ameryki, maluja, zakladaja kola i azywaja samochodem

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Hubertrs


Mikut1982

Chciałbym mieć żółte tablice.   Wtedy jak mi ktoś przywali ,to auto musi być odbudowane ponieważ jest wpisane w rejestr zabytków. A nie, panie to złom masz tu 500zl. No ale auto musi być w jakiś procentach orginalne.  Nie pamiętam dokładnie w ilu..    ja oprócz podsufitowki i tylnych amortyzatorów.  Mam orginał, ale podejrzewam że troszkę biegania jest by uzyskać żółte tablice.

Mikut1982

Nie widziałem na żywo tylko na YT.  Bo nigdzie tego nie zobaczymy.  Auto które ma tylko 2 koła jedno z przodu drugie z tyłu i trzymało się za pomocą żyroskopu.  Drugie też ciekawe ,same drzwi wjeżdżały w podłogę.  Naprawdę coś niesamowitego.  Znajdę to pokaże.


Mikut1982

Niestety nie weszło to do produkcji.  Ale nigdy nie obijesz drzwiami innego auta na parkingu.😀

Hubertrs


Alexander

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 05, 2019, 13:11Chciałbym mieć żółte tablice.   Wtedy jak mi ktoś przywali ,to auto musi być odbudowane ponieważ jest wpisane w rejestr zabytków.
Pamiętaj, że jest to miecz obosieczny. Jak przywalisz Ty - będziesz musiał rejestrowy zabytek
doprowadzić do stanu oryginalnego. Kwota wypłacona ze zwykłego AC będzie często niewystarczająca, a zabytku na złom nie oddasz tak łatwo.

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

No tak z jakiego ubezpieczenia miało by iść.   Hmm to niewiem czy robić zaś na zabytek czy też nie.   Bo jak gdzieś mocno przywalę to wtedy muszę odbudować za swoje.  Niekiedy to nieopłacalne. 

il cattivo

No i za granicę mógłbyś pojechać takim zabytkiem tylko za zgodą odpowiednich władz.

Mikut1982

Ze sprzedażą to wiem ale sam wyjazd za granicę też za zgodą?

Hubertrs

POJAZD ZABYTKOWY W ŚWIETLE PRZEPISÓW USTAWY O OCHRONIE ZABYTKÓW:

Art. 3, pkt 1... rzecz ruchoma stanowiąca świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na wartość historyczną, artystyczną lub naukową.
Art. 6 ust. 1, pkt 2 lit. d. ... ruchomy zabytek techniki to środek transportu taki który świadczy o kulturze materialnej, charakterystycznej dla dawnych i nowych form gospodarki, dokumentującymi poziom nauki i rozwoju cywilizacyjnego.
Art. 51 ust. 1 Jednorazowego pozwolenia na stały wywóz zabytku za granicę wymagają zabytki zaliczane do jednej z następujących kategorii: (...) 14) środków transportu, które mają więcej niż 50 lat i ich wartość jest wyższa niż 32 000 zł;