Autor Wątek: Mistrzowie Gitary - dlaczego lubimy ich słuchać?  (Przeczytany 2356 razy)

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
Odp: Mistrzowie Gitary - dlaczego lubimy ich słuchać?
« Odpowiedź #25 dnia: Września 18, 2020, 19:06 »
Koledzy, obyście nie byli rozczarowani... To taka oldskulowa muzyka, i przy prezentowanych powyżej elektrycznych wymiataczach może się wydać mało efektowna. Piszę to z głowy, więc proszę mi wybaczyć, jeśli coś przekręcę.
Django Reinhardt był Cyganem narodowości belgijskiej, żył i tworzył w latach 1920-40. Był samoukiem i wirtuozem, stworzył podwaliny współczesnego europejskiego jazzu. W młodości strasznie poparzył rękę podczas pożaru, był częściowo sparaliżowany i nauczył się grać od nowa dwoma zaledwie palcami. Nie słychać tego jego grze, jest nieziemsko szybki, a przy tym lekki i delikatny.
Dostępnych jest wiele jego nagrań, ja bardzo lubię to ("Djangology") :
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #26 dnia: Września 18, 2020, 19:14 »
Dodałem, posłucham....
Zaciekawiłeś mnie.... 😀
Tak przeglądając Tidal to on raczej nie miał płyt, raczej można znaleźć jego składanki, The Best, itp.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #27 dnia: Września 18, 2020, 19:25 »
W tamtych latach, tj. przed II wojną światową i tuż po niej, pełne rejestracje płytowe nie były jeszcze powszechne. Artyści, jeśli chcieli zarejestrować swe dokonania, musieli płacić za wydania płyt, a Reinhardta nie było na to stać. Tylko najlepsi, najbardziej popularni mieli kontrakty i komfort wydawania tego, co im się zamarzyło. Na szczęście, zachowało się wiele utworów Django, z różnych występów z rozmaitymi wykonawcami. Kiedyś słuchałem też świetnej płyty ze zbiorem jego audycji radiowych z Francji z lat 40-50.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #28 dnia: Października 07, 2020, 13:04 »
Eddie Van Halen. R.I.P.

https://youtu.be/L9r-NxuYszg