Muzyka w grach komputerowych

Zaczęty przez jajacek1410, Październik 14, 2014, 02:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajacek1410

   Jestem maniakiem gier komputerowych, chociaż ostatnio wydoroślałem i nieco sobie odpuściłem. Pewnie za jakiś czas zacznę odrabiać zaległości :)
   W grach, tak jak w filmach, muzyka i dźwięk odgrywają ważną rolę. Może warto przypomnieć sobie co bardziej znaczące tytuły?
    Na dobry początek - Tomb Raider IV. Przygody Lary Croft to moja ulubiona seria. Uwielbiam klimaty typu Indiana Jones i Lara Croft. Przygoda, eksploracja, odkrywanie dawnych kultur, tajemnica i nie za dużo walki.


   Pamiętam jak mi pierwszy raz spadła i zabiła się. Zamarłem z przerażania. Chrobot roztrzaskiwanych kości mam w uszach do dzisiaj.
   Laro! Wybacz mi! Kocham Cię! Przecież wiesz, że później chroniłem Cię jak najcenniejszy skarb. Dorwałaś w zdrowiu do końca. Teraz możemy się cieszyć i...

...posłuchać :
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

#1
Moja pierwsza gra 3D - Indiana Jones and the Infernal Machine. Zacząłem od dema, w Którym Indy biegał po jaskini. Na słuchawkach fantastyczne wrażenia - odgłosy kroków odbijające się od ścian, szmery, szelesty, pluskanie wody. Lokalizacja dźwięków zmieniała się wraz z ruchem postaci.
   Szkoda, ze Lukas zarzucił serię o Indiana Jonesie. Najwyraźniej ma w nosie moje upodobania.
   
   Tutaj temat przewodni, inspirowany znanym wszystkim motywem Johna Williamsa.
    Znacie? To posłuchajcie.


Przy tej okazji rzuciłem okiem na dorobek Johna Williamsa w Wikipedii.  Szok, żyłem w niewiedzy. Gość skomponował muzykę do chyba połowy filmów.

Warto zajrzeć.  http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Williams
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Waluch

Sądzę,że ten temat  nie może się obyć bez takiego klasyka jak muzyka, a właściwie utwór  z gry
Cannon Fodder




jajacek1410

Cytat: Waluch w Październik 15, 2014, 20:05Cannon Fodder
Nie znam. No trudno...

A teraz Wiedźmin i Sword of the Witcher Vadera.
Utwór w grze się nie pojawia. Ale jest z nią jak najbardziej zwiazany - został skomponowany na potrzeby teledysku promującego grę.
   W sierpniu miałem przyjemność posłuchać go na żywo na koncercie Vadera. Duża przyjemność!



A przede wszystkim   DOBRE BO POLSKIE i to razy dwa.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Jestem fanem serii Assassin's Creed. Muzyka w grze to takie tam plumkanie. Ale trailer'y zapowiadające kolejne wersje, szczególnie Woodkid'a? Mniam!



wcześniejszy:



frywolny trucht

Dziś premiera i już u mnie w domciu. PS3 zabrane potworom. Piwko w dłoń i  tatko teraz słucha muzyki :)


SVART

Fajny wątek :).

UNCHARTED z nowszych - bardzo dobry soudtrack.



Ze starszych FANTASY GENERAL. Koniec bodajże lat 90'ch. Gra nawet nawet, ale muzyka świetna, przynajmniej wtedy mnie ujęła. Niezłe partie chóralne.


elem

hej fachowcy od gier, mam pytanie:

Na jakimś Guitar coś tam jest ponoć Metallica Death Magnetic w wysokiej rozdzielczości . To się jakos da odworzyć/zgrać w kompie?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

SVART

Cholera, nie wiem :(. Ja gram w gry średnio 2 x do roku :).

jajacek1410

Coś dla miłośników seksownej poszukiwaczki starożytnych skarbów. A jakże - Lary Croft. :)
Muzyka z gry "Lara Croft and the Temple of Osiris".
https://soundcloud.com/crystaldynamics/sets/lctoo

Sympatyczne.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek