Boxy, pudełka i inne schowki na headshelle z wkładkami

Zaczęty przez GregWatson, Luty 17, 2020, 16:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Otwieram wątek, który wcześniej zasygnalizowałem a to w związku z coraz to większą ilością wkładek i headshell znajdujących się w tzw.  szufladzie.
Nadszedł czas by to gdzieś ładnie wyeksponować i szukawszy różnych rozwiązań trafiłem na kilka fajnych eksponatów.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Przeszukałem trochę na naszych różnych forach i znalazłem coś co mnie się spodobało. Kolega z innego forum robi bardzo ciekawe pudełka z różnych gatunków drewna co tylko uszlachetnia to co trzymamy w nim.
Tak to oto wygląda.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Zrobiłem zamówiono i dziś przyszedł do mnie taki ładny boxik. Muszę przyznać że w Realu robi to jeszcze większe wrażenie.

Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Wszyscy zainteresowani mogą swoje pytania i przemyślenia wysyłać do kolegi Marka autora tych cudeniek.

Peliks@o2.pl
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

#5
Zanabyłem u Niemca. Mieści osiem sztuk i obsługuje headshelle dwubolcowe. Wykonanie bardzo dobre, acz- przy tej cenie- posępić na gumowe nóżki? No nic, sam sobie nakleję
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Eksperyment. Jest drobny luz, headshelle maja lekki luz, ale obrócenie o 90 stopni nie powoduje wypadania headshelli. Ani tych dwubolcowych, ani jedno, acz wyraźnie widać, że te dwubolcowe mniej się gibią. W drugim załączniku filmik z gibania.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę drogo. Ten gość u którego nabyłem swój robi na 9 szt chyba za 150 zł.

O tu luknijcie:

https://www.winyl.net/viewtopic.php?f=60&t=14195&start=30
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

On- zdaje się- nie opracował jeszcze technologii dwubolcowej, a ja chce oprzeć swój arsenał o dwubolcowe headshelle.
Drogo? Pewnie jakbym kupił gramofon za 500zł, posiadał dwie wkładki po 200zł- byłby to absurd- przyznaję. Tylko mnie wychodzi, że przekroczę dychę we wkładkach, a to jakby zmienia moją perspektywę. Glider nie ma żadnej osłony igły.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Tak napomknąłem tylko bo wygląda na to że będę musiał kupić jeszcze jedną"6".
Piękne wykonanie ale jak wspomniałeś tylko na jeden bolec.

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Widziałeś filmik z gibania? Jak się gibią u ciebie? :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

U mnie bardzo leciutko się gibią ale i tak stoją. Nawet jak wychylę do poziomu to nawet się nie ruszą. Jedynie może z 1-2 mm na końcu headshella jest wychył. Natomiast w samym otworze się czymią. 😀
Trochę tego i trochę tamtego też.

Bacek

Cytat: frywolny trucht w Październik 10, 2020, 13:28On- zdaje się- nie opracował jeszcze technologii dwubolcowej,
Jak nie jak tak, ostatnia fotka w pierwszym wpisie, dwie wersje insertów, jedno i dwubolcowa.
https://www.winyl.net/viewtopic.php?t=14195&start=30#p310732