Płyty roku 2020.

Zaczęty przez Pboczek, Luty 23, 2020, 13:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Które płyty z poniższych uważasz za interesujące?

Ozzy Ozbourne - Ordinary Man.
4 (23.5%)
Pat Metheny - From This Place.
2 (11.8%)
Agnes Obel - Myopia.
2 (11.8%)
David Bowie - Is It Any Wonder?
3 (17.6%)
U.S. Girls - Heavy Light.
0 (0%)
Nadine Shah - Ladies For Babies.
0 (0%)
K. Barron, D. Holland, J. Blake - Without Deceptions.
0 (0%)
The Boomtown Rats - Citizens of Boomtown.
0 (0%)
Artur Rojek - Kundel.
3 (17.6%)
Morrissey - I Am Not A Dog On A Chain.
0 (0%)
London Symphony Orchestra Percussions Ensemble - Quartet Quintet.
1 (5.9%)
The Fire Orchestra - Actions.
0 (0%)
Avishai Cohen, Big Vicious - Big Vicious.
3 (17.6%)
Pearl Jam - Gigaton.
1 (5.9%)
Joe Satriani - Shapeshifting.
3 (17.6%)
Bela Fleck and Toumani Diabate - The Ripple Effect.
1 (5.9%)
Ortalion - Tri Tones.
1 (5.9%)
Erroll Garner - Gemini.
0 (0%)
Śpiewajmy Razem.
0 (0%)
Coldcut - Keleketla.
2 (11.8%)
Neptunian Maximalism - Éons.
1 (5.9%)
Fiona Apple - Fetch the Bolt Cutters.
0 (0%)
Jucifer - نظم
2 (11.8%)
Paul McCartney - III.
4 (23.5%)
Kapela Ze Wsi Warszawa - Uwodzenie.
1 (5.9%)
Nesrine - Ahlam.
1 (5.9%)
Lunatic Soul - Through Shaded Woods.
5 (29.4%)
Malokarpatan - Krupinske Ohne.
1 (5.9%)

Głosów w sumie: 17

Głosowanie skończone: Styczeń 06, 2021, 08:49

Pboczek

Widzę że nie ma parcia na nowości i na bloga to raczej zaczyna wyglądać, a ja tylko wklejam i nic nie piszę.

Co w tym tygodniu z premier u mnie gra? Tylko Morrisseya wyhaczyłem. Nie znam jego twórczości, coś tam The Smiths słyszałem, radiowy przekaz. Zawsze natomiast jego wokal, zresztą charakterystyczny, wciągał mnie w  wyraźny klimat. Tak jest i tym razem, niesie. Płyta nie nużąca, równa i słuchałam jej z przyjemnością (choć może nie potrzebnie w dwóch utworach bas podbity wyłazi ale widać taki miał zamysł).
Nie widzę u niego w dorobku złota i platyny, znaczy się artysta niszowy, a tak rozbudowanej strony w wikipedii często się nie spotyka. Dba o pijar chłop.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Płyta nagrana w 2019, wydana na początku marca 2020 więc załapuje się na wątek.
Zespół Perkusyjny LSO.
Znakomicie się tego słucha. Przynajmniej jak dla mnie  :)


Pboczek

Jak widzę po okładce, smaku dodaje Steve Reich.

Fajnie, posłuchamy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

jarbis68

Dla mnie płytą roku będzie nagranie The Fire Orchestra "Actions". Zamówione na festiwalu Sacrum Profanum to na nowo nagranie utworu Pendereckiego z 1971 , który to został wydany na słynnej płycie z Donem Cherry. Co prawda słyszałem tylko fragmenty w radiowej dwójce, płyta zamówiona, ciągle czekam na dostawę, ale ochota wielka. A to w moim przypadku rzecz rzadka kupowanie płyt, bo jestem raczej chłopiec plikowy.

Alexander

Cytat: Pboczek w Kwiecień 01, 2020, 10:33Steve Reich
Minimalista  :)
Daj Boże samych takich minimalistów  ::)
A tu jego Electric Counterpoint i ukochany Pat:
https://www.youtube.com/watch?v=EQudnQttIRY

Pboczek

To wydaje się być mocny pkt w dotychczasowych premierach.
Skoro ECM tu wiadomo że gra, ale tu realizacja jest tylko drugoplanowym dodatkiem do świetnej gry muzyków. Trąbka i gitara są bohaterami albumu.
Dodatkowo interesujące wykonanie utworu Massive Attack, jak dla mnie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Coś mnie nie wyszło.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Nie słuchałem Pearl Jam, bo jakoś się nie zachwycałem.
Tego albumu słucham z przyjemnością. Fajne granie inaczej mi się kojarzące, niż to co zapamiętałem z przeszłości. Może byłem uprzedzony  ::)?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Pboczek

Jest i inny wymiatacz - Bela Fleck, tu w akompaniamencie kory.
Jakie to naturalne, soczyste, ahh :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

W serii Octave Remastered Series, pojawiła się nagrana w 1972 r. płyta Garnera - Gemini, wzbogacona o jeden bonus track - Misty. Jest to jeden z dwunastu klasycznych albumów Errolla Garnera jakie zostały obecnie opracowane.
Producent chwali się wykorzystaniem szerokopasmowej głowicy, przedwzmacniacza i pakietu DSP do przechwytywania i śledzenia pozostałości ultradźwiękowego odchylenia oryginalnego rejestratora. Plangent Process usuwa szum i trzepotanie oraz zniekształcenia FM / IM z nagranego dźwięku, co ma przywracać słuchaczowi oryginalne wrażenia z sesji, ożywiając nieporównywalne wykonania Garnera jego własnych kompozycji, a także klasyczne dzieła z kanonu jazzowego.

Muzyka obłędna!


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

"Trójmiejska formacja Ortalion powraca ze swoim trzecim albumem. Krążek zatytułowany Tri-Tones ma wiele wspólnego z wcześniejszymi propozycjami zespołu, ale jest przede wszystkim dowodem konsekwencji i ciągłego rozwoju grupy. W naszym graniu można znaleźć cechy szeroko rozumianej rockowej alternatywy, ale też ogrom progresywnej elektroniki, nu jazzu, ambientu, a nawet synth-popu... Nasze brzmienie opiera się na specyficznej obrazowości, która może kojarzyć się z muzyką filmową – tłumaczy Cezary Morawski (Apteka, Behemoth, Lipali), klawiszowiec i autor większości repertuaru grupy.
Na Tri-Tones niczym w kalejdoskopie mieszają się gatunki, style i nastroje, ale krążek jest bardzo sprawnie i błyskotliwe wyreżyserowany. Całość jest bardzo dynamiczna, a przy tym idealnie wyważona. Nie tworzymy piosenek w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, nasze utwory powstają na przecięciu wielu stylistyk, dlatego od zawsze największym wyzwaniem było dla nas osiągnięcie odpowiedniej równowagi brzmieniowej – podsumowuje Morawski."

Polskie jest dobre.  :)



Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

EmilioE

Znakomita wiadomość!
Uwielbiam Ortalion, poprzednie płyty mam i na CD i na LP.
Audiocave to wydaje w super realizacjach.
Genialna muzyka!!!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Kangie

Płyta mojej córki. Oto idole dzisiejszych dzieci/młodszej młodzieży. Roxie odrobinę znam.
Płyta częściowo charytatywna. Część pieniędzy idzie dla dzieci leżących w szpitalach.

sheykk

Kangie moja córka w wieku pewnie twojej słuchała Back Street Boys teraz ma 30+ i gusta  się  zmieniły.
Syn młodszy o 4 lata w wieku 5 lat na dużej rodzinnej uroczystości bez fałszowania jak rodzina poprosiła Krzysiu zaśpiewaj coś z przedszkola ,zaśpiewał  - z przedszkola NIE  z tatą słucham "czerwony jak cegła rozgrzany jak piec chcą ją mieć ,muszę ją mieć".Po imprezie żona poprosiła "weż ty po angielsku z nim słuchaj zeppellin czy inny talking heads.
EDUKACJA.

Kangie

Spoko, spoko. Edukacja ważna sprawa :)

Dzieciaki moje znają sporo starej muzyki, nucą niektóre frazy pod nosem, jak "Elephant talk" King Crimson, kilka kawałków z "Animals" Pink Floyd, sporo Niemena, nie tylko tego lekkiego miłego, ale i to tego mrocznego - progresywnego. Córka niedawno powiedziała "Tatusiu, jak bardzo chcesz to możemy posłuchać "Piosenkę dla zmarłej" albo "Com uczynił"". Córa dobrze wie jakie tam są emocje, ciary na ciele i że tego trzeba słuchać głośno. Wymieniać tuzów mógłbym sporo, ale nie o tym wątek.
Płyta córki. Tematyczna z danego roku. Fotka wklejona. Gust się kształtuje. Nawet wiolonczelę koncert C-dur Haydna w wykonaniu Jacqueline du Pre znają i słuchają. Wyboru nie mają ;)

merlin1973

Mój syn lat 9 od jakiegoś czasu słucha i nuci coś takiego  :o
Kupiłem mu CD nawet razem posłuchaliśmy grało o dziwo zaje..... fajnie jestem wszoku.
https://www.youtube.com/watch?v=7wtfhZwyrcc
Pozdrawiam S.CH.

Kangie

Ivan Drago?  >:D

Wymagająca dla sprzętu muza. Efekciarskie zagrywki dołem. "Dobry" sprzęt pokaże walory takiej muzyki.

sheykk

Kangie nie napisałem by pouczać, tylko rodzinne słuchanie kształtuje gusta ,rodzinne czytanie wyobrażnie a wspólne oglądanie malarstwa wrażliwość.I tylko tyle.

vasa

Cytat: sheykk w Czerwiec 22, 2020, 21:38weż ty po angielsku z nim słuchaj zeppellin czy inny talking heads
No ale jak mogła :o ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie


Alexander

Cytat: sheykk w Czerwiec 22, 2020, 21:38żona poprosiła "weż ty po angielsku z nim słuchaj zeppellin
A sugerowała może jakieś tytuły? Whole Lotta Love na ten przykład?  :)

Kangie


Pboczek


Keleketla! to projekt, który jest efektem współpracy muzyków z całego świata: od Johannesburga przez Londyn, Lagos, Los Angeles po Papuę Zachodnią. Pomysł na płytę zrodził się jako efekt muzycznego spotkania współtwórców Ninja Tune – Coldcut i muzyków południowoafrykańskich, takich jak charyzmatyczny jazzowy gitarzysta Sibusile Xaba czy raperka Yugen Blakrok (Black Panther OST). Artyści poznali się dzięki organizacji charytatywnej In Place Of War. Z czasem do muzycznych sesji dołączyli kolejni wybitni twórcy, w tym architekci afrobeatu: niedawno zmarły, legendarny Tony Allen czy Dele'a Sosimi, pionierzy hiphopowej poezji z L.A. – The Watts Prophets i papuański aktywista Benny Wenda. W powstawaniu albumu uczestniczył też jeden z liderów jazzowego odrodzenia na Wyspach – Shabaka Hutchings, a także nowojorscy kontynuatorzy afrobeatowej tradycji – Antibalas.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

Cytat: merlin1973 w Czerwiec 22, 2020, 22:31
Mój syn lat 9 od jakiegoś czasu słucha i nuci coś takiego  :o
Kupiłem mu CD nawet razem posłuchaliśmy grało o dziwo zaje..... fajnie jestem wszoku.
https://www.youtube.com/watch?v=7wtfhZwyrcc
Widziałem ich koncrty na YT -świetne granie .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !