Konkurs ekspresowy vol.14 z okazji 6 urodzin forum.

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 29, 2020, 15:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

patefonik

Tak, prawidłowa odpowiedź to Kasia Kowalska i Talking Picture. Gratuluję.

Kangie


patefonik

Cytat: Kangie w Maj 31, 2020, 20:09Nosz karła, blisko byłem
Blisko.
Przyznam, że myślałem, że będzie trudniej. Nawet kombinowałem jakiej podpowiedzi udzielić, a tu proszę, kilka minut i jest poprawna odpowiedź.

frywolny trucht

tomasz_pianista - 1
patefonik - 1
Pboczek - 1

Szeroko idzie :) Pboczek, jutro ty zadajesz zagadkę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Cytat: patefonik w Maj 31, 2020, 20:11Blisko.

Myślałem, że jakieś fory od Ciebie dostanę. Jest nas Yamahowców NS-1000 tylko dwóch na tym forum ;) Ja mam tę "gorszą" czyli M.

patefonik

Przyznam, że zamarłem, nie wiedziałem jak odpisać. Chyba ze dwa wpisy poczyniłem,ale je skasowałem przed wysłaniem. Na szczęście pojawiła się poprawna odpowiedź ...

Pboczek

Tera ja. Sądzę że nie będzie bardzo trudno zgadnąć jaki rodzaj muzyki grała gdańska formacja o składzie: Luter, Brunet, Plexi, Fidel. Prekursorzy tego gatunku w Polsce.

A pytanie dotyczy nazwy pod jaką występowali.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite


Pboczek

Patefonik, kurde balance to prawidłowa odpowiedź jest!   ;D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

patefonik

Ha, trafiłem bez googla! Kiedyś miałem kilka utworów na kasecie kopiowanej z innej kasety, która była kopią innej kasety. :D

frywolny trucht

tomasz_pianista - 1
patefonik - 2
Pboczek - 1

Wiadomo co i jak jutro?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


Moriarty

O kurde, Deadlocka bym też odgadnął bez gugla! A trójmiejską kapelę Joanna D'Arc kojarzycie? Z silnymi konotacjami z Deadlockiem w końcu! ;)

No ale ogólnie to ja konkursowy leszcz jestem. Z napięciem wyglądam finału z loży obserwatora :D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Pboczek

Wystarczyła minuta i poszło. Chyba przedobrzyłem z pozycjonowaniem muzyki grupy?  ;)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Ja dzisiaj przegapiłem. Ale i tak bym pewnie nie odgadł.

patefonik

Cytat: Pboczek w Czerwiec 01, 2020, 21:51Chyba przedobrzyłem z pozycjonowaniem muzyki grupy?
Nie, po prostu trafiłeś w coś co znałem dość dobrze. Stary już jestem, ale gdy dorastałem to były takie "miejskie legendy", przekazywane przez starszych kolegów kasety przegrywane x razy. Człowiek słuchał i modlił się żeby "nie wkręciło". Kiedyś nie było szwadronów ochrony i z takimi muzykami można było zawsze po koncercie "herbatę" wypić pogadać...

patefonik

Zbliża się godzina 20.00 przyznam, że wkręciła mnie ta zabawa, dla tego dziś nie będzie zdjęcia, a nieco przydługi opis. Chciałem żeby było ciekawie, a może co niektórzy dowiedzą się czegoś nowego o ikonie polskiej sceny muzycznej.
Jeżeli nie odpowiada Wam ta forma proszę o komentarz.
18.05.1981 roku sala Estrady Poznańskiej jest świadkiem pierwszej próby nowopowstałej formacji.  Data ta jest oficjalnie uznawana za dzień powstania zespołu, który wszakże przez pierwsze dwa miesiące działa pod inną nazwą. Stan wojenny powoli zbliża się do końca. Jedyna w swoim rodzaju "trójka", czyli pr. 3 polskiego radia wznawia działalność i już pierwszego dnia emituje piosenkę - największy chyba przebój tej formacji.  Po 2 dniach emisji piosenka zostaje zdjęty z anteny przez cenzurę. Piosenka do dziś jest często śpiewanym przebojem, chociaż na listach przebojów w czasach gdy powstała raczej nie była notowana ...
W roku 1982 podczas koncertów w Filharmonii Szczecińskiej zostaje nagrany materiał na album koncertowy. Sprzedaż przekroczyła 100 tyś egzemplarzy. Ciekawostką i ewenementem jest fakt, że album koncertowy, nagrany jako druga płyta zespołu, do sprzedaży trafia w maju 1983 roku, czyli kilka tygodni przed albumem debiutanckim formacji nagranym zdecydowanie wcześniej.
Żeby nie było za prosto, pytamy o imię i nazwisko, wokalisty, założyciela i lidera formacji w jednej osobie. Żeby nieco ułatwić, to chociaż ten wokalista jest pewnie wszystkim znany, zespół bardziej kojarzymy z pewną panią o charakterystycznym głosie, która stała się jego symbolem, a która do dziś realizuje karierę solową, koncertuje, wydaje płyty, ale to już cień dawnej sławy.

Kangie


patefonik

Tak, gratuluję.

edyta:
Wiedziałeś, czy google? Chyba proste było?

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

Wiedziałem. Poznań, M. Ostrowska, tamten czas.

Mój ulubiony kawałek:


frywolny trucht

Rozkładamy skrzydła :)

tomasz_pianista - 1
patefonik - 2
Pboczek - 1
Kangie - 1
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

patefonik

Cytat: Kangie w Czerwiec 02, 2020, 20:11Mój ulubiony kawałek
Też bardzo lubię, świetny kawałek.
Szkoda, że ich płyty brzmią tak fatalnie, przynajmniej u mnie... (w końcu jesteśmy audiofilami...).

Kangie

Prawda.

Piękny kawałek. Wysłuchałem dwa razy. Poryczałem się. [wulgaryzm]... Co się stało z tą muzyką, ludźmi, co się stało z czasem?? ...