Yaqin i serwis Q21

Zaczęty przez grzegorz.chudek, Czerwiec 24, 2020, 21:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

grzegorz.chudek

Czy macie jakieś doświadczenia ze sklepem Q21.pl?

Kupiłem ostatnio u nich wzmacniacz Yaqin MS-30L i po trzech tygodniach przeszedł w tryb serwisowy. Q21 namówił mnie do skorzystania z gwarancji door-to-door w 4HiFi (importer), ale nie jestem zadowolony z efektu. Pojawiły się trzaski w jednym kanale, lampy powkładane losowo, nie wspominając o przesyłce - jechał do góry nogami bo tak przykleili etykietę.
Chciałem teraz zareklamować w Q21 ale na emaile nie odpisują, telefonu też nie odbierają.
Oddawaliście coś do nich na reklamację?

Kangie

Byłem tam na 10-tych urodzinach forum A-S. Wydawali się być spoko gośćmi. Ciśnij ich. Muszą działać.

Moriarty

#2
Sugeruję od razu upgrade w Sinus Audio. Duża zmiana brzmienia na plus, ja byłem bardzo zadowolony. No i ten upgrade u pana Jaglarza nie narusza gwarancji - dogadali się jakoś.

A te chińskie lampy proponuję od razu wymienić na coś lepszego. Ja mam EL34 RFT, a sterujące to militarne Philipsy brandowane jako RCS 5654.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

grzegorz.chudek

#3
Zazwyczaj sam serwisuję sprzęt, ale pierwszy raz od dawna kupiłem coś nowego i chciałem poużywać przynajmniej miesiąc zanim zacznę wymieniać lampy.... Nie wspominając o tuningu.
Edit: ciekawa informacja że tuning nie narusza gwarancji, dobrze wiedzieć. Dzięki!

grzegorz.chudek

Muszę zwrócić honor ekipie q21 - jak już się dodzwoniłem i odesłałem wzmacniacz to wymienili mi na drugi egzemplarz ekspresowo. Teraz wygrzeję lampy i poużywam trochę, a jak nie będzie przygód to wymienię lampy na inne niż chińskie.


Moriarty

Uważaj na te chińskie lampy mocy, szybko padają. U mnie w przypadku jednej dość szybko okopciły się ścianki, na szczęście w porę zauważyłem i wymieniłem całą kwadrę.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

grzegorz.chudek

Dzieki za ostrzeżenie.
Mógłbyś napisać na jakie lampy wymieniłeś oraz jaka była różnica w brzmieniu?

Moriarty

Zmieniłem na RFT - najpierw na mocno już zużyte (a i tak zabrzmiało o wiele lepiej), a potem na NOS. Różnica kolosalna, znacznie większa niż przy zmianie lamp sterujących, choć teoretycznie - jak słyszałem - powinno być na odwrót. Może to cecha tego wzmacniacza, a może zdecydowanie większej różnicy klas między wymienianymi lampami, nie wiem.

Przede wszystkim wspaniale wybrzmiewa na RFT średnica. Polepszyły się też wysokie. Na przykład jest taki moment w pewnym nagraniu Handla w wykonaniu Academy of Saint-Martin-in-the-Fields, w którym słychać wysokie tutti różnych instrumentów (dużo blaszanych) i na chińskich lampach brzmiało to dla mnie boleśnie ostro, tak metalicznie-szklisto. RFT podają to gładko jak jedwab.

Z nowych lamp mocy EL34 ludzie sobie chwalą Tung-Sole.

YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

grzegorz.chudek

RFT EL34 chyba ciężko będzie już kupić. Myślałem o ElectroHarmonix a sterujące RFT.
Teraz mam wzmacniacz spięty z Beovox S75 i przyznam że wysokie oraz średnie tony bardzo mi odpowiadają, szczególnie miotełki w perkusjach ładnie brzmią (w porównaniu do tranzystora).
Ostatnio wzmacniacz też podłączyłęm do Kef Concerto i dźwięk był nieco przytłumiony, ale im dłużej słuchałem tym bardziej się oswajałem. Tak się zastanawiam czy po wymienie lamp wzrośnie ilość średnich i wysokich na tyle żebym miał na stałe podpięte Kefy.

Moriarty

Cytat: grzegorz.chudek w Lipiec 03, 2020, 13:11RFT EL34 chyba ciężko będzie już kupić. Myślałem o ElectroHarmonix a sterujące RFT.

W powszechnej opinii EL34 Tung-Sol grają lepiej od Electro. Sterujących RFT w tym typie lamp nie ma. Pewnie pomyliło Ci się z RTC - to jest akurat dobry wybór.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Kangie

Zamienne z EL34 -- 6CA7 Treasure Black-Z. Chińskie. Drogie, ale grają pięknie już drugi rok. Polecam.

U mnie grają w Linear Audio Research IA30 MKII ze sterującymi NOS made in ZSRR.

Moriarty

Słyszałem dużo dobrego o brzmieniu tych lamp, ale też trochę o ich zawodności, więc odpuściłem. Przy tej cenie bałem się podjąć ryzyka :/

RFT mają z kolei opinię lamp trudnych do zajechania. Udało mi się kupić dwie kwadry NOS, więc liczę na dożywocie :)
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501