Gold Note PH -10

Zaczęty przez paul_67, Wrzesień 16, 2020, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Chyba wlasnie minęła, nie mam pewności, jakoś w okolicach wrzesnia 2018 kupiłem.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67

Co się dzieje? Nie można włączyć?  Próbowałeś kilka razy tym przyciskiem z tyłu, włącz- wyłącz?

Therion

Tak. Gdy włączam ten z tyłu, włącza sie tylko jedna czerwowa dioda wewnątrz urządzenia, na płytce. Wyswietlacz nie reaguje. Nawet dioda z przodu na płycie czołowej nie sygnalizuje włączenia. Trup.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

virtualfan

Cytat: Therion w Wrzesień 20, 2020, 23:37
Tak. Gdy włączam ten z tyłu, włącza sie tylko jedna czerwowa dioda wewnątrz urządzenia, na płytce. Wyswietlacz nie reaguje. Nawet dioda z przodu na płycie czołowej nie sygnalizuje włączenia. Trup.

Spróbuj go wyłączyć na 1-2 minuty wył. z tyłu, potem go włącz i dalej normalnie - włącz knobem z przodu.
Jeżeli to nie pomoże, to znowu go wyłącz, ale załącz wył. z tyłu przy naciśniętym knobie z przodu - nie pamiętam tylko, czy do cyknięcia przekaźnika czy po prostu trzeba puścić po chwili.
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Bartolo

A on nie ma jakiejś bateri podtrzymującej pamięć w środku ?
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

rudy-102

To wygląda na problem z softwarem. Jeśli dobrze rozumiem to padł podczas próby updatu tak? To powinno dać się ustawić. Czy do niego dołączona była płyta cd z jakimś oprogramowaniem? Jeśli nie dystrybutor powinien to mieć.
Na wszelki wypadek można by spróbować podłączyć jeszcze raz do komputera. Może się uda.

il cattivo

No cóż. Wygląda na to, że producent nieprzypadkowo umieścił info o związku numerów seryjnych z możliwością samodzielnego update'u. Mnie uczono, że zawsze lepiej spytać dwa razy, niż narobić bałaganu.
Mimo tych uszczypliwości szczerze życzę, aby naprawa okazała się prosta i tania.

Therion

Cytat: il cattivo w Wrzesień 21, 2020, 09:07No cóż. Wygląda na to, że producent nieprzypadkowo umieścił info o związku numerów seryjnych z możliwością samodzielnego update'u.

Z którego to info wynika, że mój numer seryjny mogę upgradować.

OK, jestem po rozmowie Dystrybutorem. Przemili ludzie. Pierwsza informacja jest taka, że spokojnie, PH-10 nie jest tak łatwo ubić. Poza tym istnieją sposoby resetu. Ważny jest też kabel i sterowniki w komputerze. Dam znać.


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

il cattivo


Therion

czyli po raz kolejny poległem na matematyce :)

zawsze byłem humanistą.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#86
I po bólu.

Z pomocą Delta Audio postawiłem swój Złoty Notes ponownie na nogi i zaktualizowałem do najnowszej wersji.

Uff...
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

winylowy_luke

Cytat: Therion w Wrzesień 21, 2020, 12:28I po bólu.

Z pomocą Delta Audio postawiłem swój Złoty Notes ponownie na nogi i zaktualizowałem do najnowszej wersji.

Uff...

Fajnie, że się udało!
Ale czy się zmieniło w brzmieniu phono pre po update?

frywolny trucht

Co trzeba było zrobić?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

#89
Panowie, czy Wasz PH-10 po włączeniu przełącznika z tyłu (Master) też na początek błyska wyświetlaczem na biało? Nie miałem tego wczesniej.


Cytat: winylowy_luke w Wrzesień 21, 2020, 12:57Ale czy się zmieniło w brzmieniu phono pre po update?

I tu Panie trafiłeś w sedno. Zmieniło się. Przynajmniej na płycie, której właśnie słucham. Złagodniało. I przyznam, że niekoniecznie mnie to cieszy. Muszę jeszcze posłuchać jeszcze kilku znanych na pamięć płyt, żeby się w tym utwierdzić. Zobaczę jak scena itp. Być może z czasem polubię taką prezentację, ale z dotychczasowej byłem jakby bardziej zadowolony. Sprawdzam to właśnie, czy mnie słuch nie myli, także to nie jest ostateczna opinia. Ale coś mi się kojarzy, że kiedyś Dystrybutor wspominał mi o zmianie w oprogramowaniu, która m.in "odszumiła" urządzenie. Nie wiem, czy to nie to jest przyczyną.


Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 21, 2020, 13:19Co trzeba było zrobić?

I to jest temat delikatny. W zaufaniu otrzymałem program, dzięki którym przeprowadziłem pełny reset przedwzmacniacza. Procedura w sumie nie jest złożona, ale jest kilka rzeczy, które mogą pójść nie tak - od laptopa (udało mi się dopiero na czwartym laptopie włączając w to macbooka - on nie dał rady) oraz na trzecim kablu. Fakt faktem potwierdzam, że ubić PH-10 nie jest łatwo. Zawiesić - tak.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#90
No dobra, jako drugą płytę włączyłem H. Zimmera i nie, tego nie da się słuchać. To pół brzmienia PH-10 jakie znam. Nawet nie pół - jakieś dziesiąte pomyje.

Korzystając z tego, że jeszcze nie schowałem laptopa i kabla, przywróciłem oryginalny soft. Udało się. Właśnie słucham, Gra tak, jak go znam i za co cenię.

Dla mnie koniec tematu. Zostaje ten soft. Dożywotnio.

Ps. u mnie, to znaczy w moim egzemplarzu. Być może producent od czasu produkcji i zakupu przeze mnie mojego PH-10 (2 lata temu) dokonał jakichś zmian w elektronice i być może tylko mój tak ostro zareagował na ten nowy soft. W Waszych być może jest inna elektronika i jest ok. U mnie po wgraniu softu 153 nastąpiło totalne, nieakceptowalne dla mnie przymulenie. Cieszę się, że dało się to odwrócić, bo z tym co usłyszałem po upgrade bym napewno nie został.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Ciekawe z jakim softem pożyczy mi PH10 Lechu?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Piotrku, przeczytaj moje Ps. (edytowałem swój post). Może coś jest na rzeczy.

Gdy otrzymasz, sam rozpoznasz soft. będzie miał przyciemnianie albo nie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

winylowy_luke

Zaskakujące dla mnie jest to, ile może zmienić sam firmware :o

Therion

Pozwól, że już nie będę tego komentował, bo lubię ten sprzęt i nie chcę siać fermentu. Jeżeli jednak nie jest tak, że poczyniono zmiany w elektronice ( to tylko moje domysły), tylko wypuszczono soft mulący żeby przykryć lekki szumek, to rozmawiamy o zupełnie innym dźwięku. Dźwięku, którego nie chcę w swoim domu. Ale i nie sądzę, że Wy byście go wybrali, zatem coś jest na rzeczy.



A właśnie, sądziłem, że ten szumek (naprawdę minimalny, z uchem przy membranie) pochodzi raczej z mojego toru. Nowy soft dał ciszę, zatem to produkt uboczny GN.


Śmieszne... i jeszcze ta próba przekonywania samego siebie, że może jednak coś w tym dźwięku jest, że z czasem przywyknę.   ;D Nie, nic w nim ciekawego nie było. Gdy ktoś zabiera Ci ulubione zabawki, to świat nie będzie tak fajny jak był. Nie ma co się oszukiwać.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

paul_67

Cytat: Therion w Wrzesień 21, 2020, 13:47Panowie, czy Wasz PH-10 po włączeniu przełącznika z tyłu (Master) też na początek błyska wyświetlaczem na biało? Nie miałem tego wczesniej.

Tak błyska.Jest OK.

Therion

Pytałem Dystrybutora - wszystkie im błyskają.

Dowiedzialem sie także, czego nie lubią PH-10: wyłączania tylnym przełącznikiem. Ma spać na standby-u.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

virtualfan

Cytat: Therion w Wrzesień 22, 2020, 12:36
Pytałem Dystrybutora - wszystkie im błyskają.

Dowiedzialem sie także, czego nie lubią PH-10: wyłączania tylnym przełącznikiem. Ma spać na standby-u.

Tak, mi też to powiedzieli.
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603

Therion

#98
Panowie, wgrałem soft V153 i jest ok.

Odważyłem się i to na trzeźwo. Jestem z siebie dumny.

Jednak zanim to zrobiem, najpierw podniosłem swój nieużywany, windowsowy laptop z win7 pro do win 10 pro.

Pliki które wgrałem otrzymałem od Dystrybutora (wcześniej wgrywałem pliki zassane z włoskiej strony producenta).

Przeszedłem procedurę i jest ok - dźwięk bez zmian, szumek wydaje mi się faktycznie jakby mniejszy (ucho przy głośniku) ale to może być złudzenie - jest naprawdę minimalny. Wyświetlacz ma możliwość ustawienia jasności.

Co zatem poszło nie tak?

Podejrzewam dwie przyczyny:

1. pliki zassane z italiańskiej strony różnią się od otrzymanych od Dystrybutora.
2. Podczas wgrywania lapkiem na którym był win 7pro, oprócz pytania, czy zamienić pliki, po potwierdzeniu, pojawił się dodatkowy komunikat, że są szyfrowane i czy napewno chcę podmienić. Potwierdziłem ponownie. Dystrybutor takich komunikatów nie miał, zatem być może mój laptok coś namotał.

Tak czy siak sofcik nówka sztuka, wygrzewa się :)

Nie ma różnicy w brzmieniu. Przynajmniej ja jej nie zauważam.

Koniec przygody z PH-10.

Uff. Super, bo naprawdę go lubię. Właśnie słucham i roztacza taką aurę, że to aż niewiarygodne. Takich cudów na żadnym Audio Show nie słyszałem. Brzmi buńczucznie? I dobrze :)

Baaaardzo mi ten dźwięk leży. Bardzo bardzo. Pozdrawiam!

Acha i jeszcze jedno. Współpraca z Panami z Delta Audio to czysta przyjemność. Kompetentni i życzliwi. Inni już by mi kazali wzywać kuriera bo tylko serwis posiada wiedzę tajemną usprawniania. Oczywiście po powrocie z serwisu przedwzmacniacz byłby zmasakrowany, porysowany - wiele razy już to przerabiałem. W Delta Audio nie - uważasz że potrafisz? Działaj.

Brawo.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

virtualfan

Cytat: Therion w Wrzesień 23, 2020, 14:10
Nie ma różnicy w brzmieniu. Przynajmniej ja jej nie zauważam.

Koniec przygody z PH-10.

Uff, kamień z serca  ::) Teraz jestem spokojny, już nie piszę do italiańców.
Micro Seiki DD-7 >> Gold Note PH-10, Marantz CD 6005, Marantz NA 7004 >> Musical Fidelity A2 >> Tellurium Q Black II, Wireworld Equinox 8 >> B&W 603