igła do wkładki Technics P30s, czy może nowa wkładka

Zaczęty przez Jack_90, Październik 30, 2020, 21:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jack_90

Cześć,

noszę się z zamiarem wymiany igły na nową (odkąd moja połówka pozamawiała pierwsze wydania swoich ulubionych oper w stanie mint, pomyślałem, ze szkoda byłoby, żeby je zajechać)
nie wiem jak się zabrać za szukanie, żeby kupić właściwą igłę
na stronie north.pl są np. 3 do wyboru https://north.pl/gramofon/czesci-technics/czesci-do-p30-gramofonu-technics,0,P30,m965942.html  czy każda z nich będzie pasować? najchętniej kupiłbym tą z szlifem eliptycznym... (tylko czy ona będzie pasować) :-\

Ewentualnie zastanawiałem się czy może lepiej od razu byłoby kupić nową wkładkę Audio-Technica AT85EP
Nie jestem audiofilem i pewnie ciężko będzie mi usłyszeć różnice, bardziej kieruje się dobrem płyt.
Co byście radzili, a może jakiś alternatywny sklep internetowy?
Z góry dzięki

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jack_90

Oryginalnie P30s - ale już zmieniłem na audiotechnice i zbieram teraz na igłe do Ortofona bo okazyjnie udało się kupić  :D

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Pójście w eliptyka, zamiast sferyka, powinno pomóc w zachowaniu lepszej kondycji płyt. Przy założeniu, że igła prawidłowo siedzi w rowku i z prawidłowym naciskiem się w nim porusza. Mówisz, że T4P zostało wymyślone z myślą o plug& play, klik i siedzi prawidłowo. OK, a co jeśli poprzedni właściciel gramofonu uderzył czymś w ramię? Wypadałoby sprawdzić azymut, VTA, kąt prowadzenia i nacisk igły na płytę. Gramofon ma w ogóle możliwość regulacji siły nacisku? Jak ma, raz wszystko sprawdzić i zapomnieć- gdy trzyma parametry. Jak nie ma- warto by porównać ciężar obu wkładek i jak się to ma do zalecanego przez AT zakresu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93