Wspomnienie najpiękniejszych lat.

Zaczęty przez Therion, Listopad 22, 2020, 00:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Taka propozycja wątku. U mnie to będą lata 70 i 80. Jest wątek o latach '80, ale poszedł mocno w kierunku disco. Disco bylo na imprezkach, nie przeczę, ale nie to budowało mi wrażliwość.

Dla mnie utworem, który w tamtym czasie rył mi beret był ten. Może komuś też się miło wspomni.

Z tego co pamiętam, chłopaki wymyslili i grali ten utwór tylko w celu rozgrzania instrumentów przed próbą.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#1
Kolejny dla mnie ważny (ryjący moher).

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

I ten. Koniecznie z tym długim wstępem, bo ciary

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Klincz. Do dziś słucham tego jadąc chopperem.

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

audiokawosz

U mnie bardzo pospolicie .Początek lat 80 tych to Perfect i Lady Pank. Disco mniej choć oczywiście do Hybryd Parku i Stodoły chodziłem.

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Druga płyta choć już mniej kasowa mi się podobała
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Ten kawałek graliśmy przy ogniskach na polu namiotowym ,, Goła Zośka ,, w Augustowie .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny


nosferartur

Mój najpiękniejszy czas dzieje się właśnie teraz. Nie wracał bym do przeszłości gdyby nie tematy, takie jak ten. Do disco nic nie mam, choć nigdy nie stanowiło, wielkiego obiektu moich zainteresowań. Miało natomiast znaczenie to, czy się potrafiło tańczyć... uuuuu!, Ta umiejętność znacząco zwiększała możliwości pozyskania najatrakcyjniejszych partnerek seksualnych. No i bardzo podobał się breakdance, dziewczyny same się zaczepiały. Trzy nazwiska kształtowały mój smak muzyczny: Wiernik, Kaczkowski i Beksiński. Zawsze pamiętałem o ich audycjach. Cały świat mieścił się na kilkunastu TDKach nagrywanych i odtwarzanych w nieskończoność na moim super blasterze RMS ,,Daria" 802.

https://www.youtube.com/watch?v=A3ZVZVMIG7g
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

traumeel

Numer, który przypomina mi jedną z pierwszych moich studenckich imprez. Było grubo.


nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

traumeel

Były obecne wszystkie znane wówczas płcie. ;)

Therion

Cytat: audiokawosz w Listopad 22, 2020, 02:53
U mnie bardzo pospolicie .Początek lat 80 tych to Perfect i Lady Pank.


Uwielbiałem muzykę starego Perfectu i starej Budki S. ale szczerze niecierpiałem Lady Pank.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

audiokawosz

I chyba Perfect z Budką jednak lepiej się obronili  upływającemu czasowi. Z gustami nie ma co polemizować.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

GregWatson

No to ja pamiętam jak na przełomie lat 60/70 w radiu puszczali sporo takich kawałków.

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Pod koniec lat 80-tych byłem ciężkim dyskomułem. Raz poprosiłem kolegę, żeby mi nagrał jedną audycję disco, a ten ku... nagrał mi audycję Beksińskiego. Romantycy muzyki rockowej. Tydzień chodziłem na wkurwie, ale nie skasowałem, a ta audycja, koniec końców, kompletnie zmieniła moje zapatrywanie na muzykę. Zaczął się dla mnie czas 4AD.

https://www.youtube.com/watch?v=y47PxC9u6Kc&ab_channel=TheRosePhantom
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kefas

Cytat: frywolny trucht w Listopad 22, 2020, 15:19
Pod koniec lat 80-tych byłem ciężkim dyskomułem. Raz poprosiłem kolegę, żeby mi nagrał jedną audycję disco, a ten ku... nagrał mi audycję Beksińskiego. Romantycy muzyki rockowej. Tydzień chodziłem na wkurwie, ale nie skasowałem, a ta audycja, koniec końców, kompletnie zmieniła moje zapatrywanie na muzykę. Zaczął się dla mnie czas 4AD.


https://www.youtube.com/watch?v=y47PxC9u6Kc&ab_channel=TheRosePhantom


U mnie było podobnie słuchałem Disco a kolega poprosił mnie bym nagrał mu Marillion Misplaced Childhood. Za nim ją (kasetę) odebrał przesłuchałem kilka razy i za każdym razem coraz lepiej mi wchodziła.

nosferartur

Cytat: frywolny trucht w Listopad 22, 2020, 15:19Pod koniec lat 80-tych byłem ciężkim dyskomułem. Raz poprosiłem kolegę, żeby mi nagrał jedną audycję disco, a ten ku... nagrał mi audycję Beksińskiego. Romantycy muzyki rockowej. Tydzień chodziłem na wkurwie, ale nie skasowałem, a ta audycja, koniec końców, kompletnie zmieniła moje zapatrywanie na muzykę. Zaczął się dla mnie czas 4AD.

Pod koniec lat 80-tych, a dokładnie w 87 Beksiński po raz pierwszy, zaprezentował  Xymox (albo Clan of Xymox, [wulgaryzm] już sam nie wiem) w programie nieodżałowanego Macieja Zembatego ,,Zgryz". Być może masz to właśnie nagranie. Nie  kasuj zatem. Nigdy przedtem i nigdy potem nie czułem się lepiej. Właśnie zdałem maturę, albo właśnie dostałem się na studia. Pamiętam, bo nigdy przedtem i nigdy potem nie czułem się bardziej komfortowo.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

Therion

#19
Podstawówka, kolonie, wolność... Pierwszy przetańczony w parze utwór:

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

#20
.



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

audiokawosz

Lata 80 u mnie to też fascynacja Madonną
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

Alphaville - Forever Young . Standardowa przytulanka.
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

traumeel

#23
Cytat: Therion w Listopad 23, 2020, 00:45Podstawówka, kolonie, wolność...
Jeśli kolonie, to pamiętam siódmą albo ósmą klasę i Pogorzelicę k. Rewala.
Któregoś wieczora po kolacji panowie wychowawcy (studenci z obowiązkowo długimi piórami) zapraszają do sali gimnastycznej kolonistów ze starszych grup na wieczór płytowy.
Przygaszone światło, jakieś wielkie kolumny, wysłużona Vermona i gramofon a na nim:



Na parkiecie siedzący tłum dzieciaków z rozdziawionymi gębami. Ja czegoś takiego nigdy wcześniej nie słyszałem!

kefas

W Pogorzelcy byłem na zielonej szkole