SME 3009 vs. Jelco

Zaczęty przez amati74, Listopad 27, 2020, 00:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: masza w Marzec 03, 2021, 17:12
Raczej powierzę to do zrobienia komuś kto jest dokładniejszy i bardziej cierpliwy ode mnie  :D
Szanowałeś koszta takiej operacji?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

masza19

Zależy za ile i w jakim stanie uda się kupić werk.
Mam nadzieję zmieścić się w granicach 10k.

GB

Cytat: masza w Marzec 03, 2021, 17:14
Zależy za ile i w jakim stanie uda się kupić werk.
Mam nadzieję zmieścić się w granicach 10k.
Plus ramie, rozumiem.

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

tomasz_pianista

Jak coś to służę pomocą:)

Najlepiej wymienić:
- wszystkie sprężyny
- Sprawdzić łożysko, ale ja wymieniłem oryginalne łożysko i uważam, że tak jest lepiej (na zdjęciu). Nie jest inwazyjne i nie niszczy szpindla.
- smarowanie silnika i to jest sporo roboty
- najlepiej wymienić całe kółko idlera, bo oryginalne po tylu latach ma zbyt twardą gumę.

Lepiej nie wymieniać:
- łożyska idlera, bo bardzo łatwo stracić właściwe wycentrowanie. Jeśli idler nie lata na boki, to zostawić te tuleje z brązu w spokoju.

Jakbyś miał pytania to pisz:) mam w miarę obcykany ten gramofon, aczkolwiek on jest dość niewygodny do grzebania.
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Jeśli chodzi o smarowanie silnika, to lepszy efekt u mnie dał olej niż smar. Problem jest taki, że trzeba to złożyć tak, żeby nie wylać tego leju:) Emocje gwarantowane :D Przeklinałem przy tym jak prezes orlenu.
Grupa ratowania poziomu.

masza19


tomasz_pianista

A to idler od audiosilente. Koło 100$. Bardzo duża różnica na plus, mimo, że oryginalne regenerowałem.
Grupa ratowania poziomu.

audiokawosz

Masza kupisz Ty w końcu swoją pierwszą 12 ?
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

audiokawosz

A jak by się znalazł chętny nie będę zdzieral
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

frywolny trucht

Cytat: masza w Marzec 03, 2021, 17:12
Raczej powierzę to do zrobienia komuś kto jest dokładniejszy i bardziej cierpliwy ode mnie  :D


Biorę to  8)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Masz te robote  :D :np:

frywolny trucht

Plinta już w domu. Chyba czas na zaliczkę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Tak zupełnie poważnie. Ze trzy lata temu była firma w UK, która pchała napędy 301 po renowacji takiej, że były jak nowe. Kosztowało to ze 4 koła i wydawało się drogo. Dziś 301 wymiotło, można coś znaleźć w UK, ale trza szukać kogoś, kto kupi na miejscu, i podeśle do Bolandii.
Dlaczego o tym wspominam? Bo jestem hardcorem i bym szedł w 301

https://www.ebay.co.uk/itm/Garrard-301-Oil-Bearing-Transcription-Turntable/254884006106?hash=item3b584548da:g:WAYAAOSwyWdgO45b
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

301 już był drogi kilka lat temu, teraz to już tylko kontynuacja szaleństwa.

Kilka lat temu sprzedałem Lenco, nie dlatego, że grało gorzej, tylko wiedziałem, że jak sprzedam Garrarda, to go później odkupię dwa razy drożej.

Ja mam gorzej, bo mi się podoba EMT 930 albo 927. Od 25k.

Jeszcze są amerykańskie idlery, Rek-o-kut albo jeszcze dość tani Russco. Tylko one są 110v, 60hz.
Grupa ratowania poziomu.

GB

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 03, 2021, 19:48
301 już był drogi kilka lat temu, teraz to już tylko kontynuacja szaleństwa.

Kilka lat temu sprzedałem Lenco, nie dlatego, że grało gorzej, tylko wiedziałem, że jak sprzedam Garrarda, to go później odkupię dwa razy drożej.

Ja mam gorzej, bo mi się podoba EMT 930 albo 927. Od 25k.

Jeszcze są amerykańskie idlery, Rek-o-kut albo jeszcze dość tani Russco. Tylko one są 110v, 60hz.
A taki mechanizm idlera należy co jakiś czas serwisować?

Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

tomasz_pianista

To właśnie "pasztet" Russco, organoleptycznie wygląda bardzo OK, wielki silnik, talerz, łożysko,  idler. Mi się podobuje:)
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Cytat: GB w Marzec 03, 2021, 19:57A taki mechanizm idlera należy co jakiś czas serwisować?

Tak jak każdy gramofon, aczkolwiek idlery nie mają właściwie elektroniki, w przeciwieństwie do innych studyjnych maszyn, np.Technics SP-10, gdzie PSU po latach wymaga remontu i jest to jednak droższe, trudniejsze i bardziej czasochłonne.
Grupa ratowania poziomu.

masza19

Tomek, jakiego headshella trzeba użyć żeby powiesić na tym S2 Denona 103R?
Jeśli w ogóle się da?  :o


Frywolny, sezonuj tego pniaka  :np:

tomasz_pianista

Wiesz, ja gram na oryginalnym headshellu (on jest dośćlekki), bo to ramie w założeniu ma być u mnie do Nie-DL103;)

Ale jak Kawosz napisał, w zestawie masz dodatkowy "rider-weight" (czyli ta boczna przeciwwaga), więc można wyważyć dość ciezki headshell. Ja jestem zdania, że Dl103 lepiej gra na cięższym ramieniu, więc jak celujesz w ta wkładkę, to najlepiej jak najcięższy head.
Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Maciek ale po prawdzie to Sme które masz na myśli raczej wyobrażaj sobie z inną wkładką niż dl103 i uwierz mi będziesz zadowolony . To że dowalisz masy na ramieniu ciężkim koszykiem nie spowoduje ,że dl 103 zagra tak jak oczekujesz . Ja bym tam widział coś innego niż dl 103 .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#45
Aby jeszcze zamieszać takie cudo proponował mi Wojcek  . Pierre Clement . I to nie jest koleś z przysłowiowej d.py tylko bardzo znana postać w świecie audio . A co do Garrard & co to według słów Roberta Rolofa cała ta trójca Garrard /Lenco / Thorens jest godna uwagi  bo robi dokładnie to samo - jak jest dobrze zaaplikowana do plinty i dobrane  dobrze ramię to po prostu doskonale brzmi !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

audiokawosz

#46
Cytat: masza w Marzec 03, 2021, 20:25Tomek, jakiego headshella trzeba użyć żeby powiesić na tym S2 Denona 103R?
Jeśli w ogóle się da? 
Maciek na FB jest Jacek Stein . On ma SME M2 9R czyli następcę SME 3009 . Ma wprawdzie inne tłumienie bo do rurki napuścili tam jakiegoś asfaltu .Masa efektywna jest jednak bardzo podobna. Ma on też wszystkie DL 103 jakie wyszły , SA , R itd. Poza tym jest fanem EARa ;) którego tez ma. Używa headselli Ortofona . A poza denonami wiesza na tym ramieniu też wkładki za 20 koła . To maniak wkładek. Napisz do niego. https://www.facebook.com/jacek.stein
Albo bierz mojego  Ortofon RS-212D/ Dynamic 9" aja dołożę i kupię sobie na 9kę SME M2 9R puki jest u Rogera :P
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

#47
No chyba póki co odpuszczę tą 103kę. Poczeka na drugie ciężkie ramie.
Może SPU?


Darek, to ramię jest w pakiecie z 401ką więc teraz myślę co konkretnie na nim można fajnego powiesić oprócz Romana.

masza19

Frywolny masz tu na wzór ;)
Serio, tą plintę kupie sobie na urodziny  :)










tomasz_pianista

Ja uważam, że lepiej jest jak w Loricrafcie, gdzie werk wystaje ponad plintę, a nie schowany tak jak tutaj:)

Druga sprawa to armboardy, użyteczne, ale takie odkręcane psują estetykę. Mnie to u mnie strasznie wkurza.

I moim zdaniem Garrard w takim birchply nie przystoi...to dobre dla Lenco:)
Grupa ratowania poziomu.