Ortofon SPU Royal N

Zaczęty przez miniabyr, Listopad 12, 2014, 21:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Łał to się dzieję u waćpan. Maciek kupiłeś czy na razie tylko do macania?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Kupiona.
Nie ma co macać bo wiem co potrafi. Nasłuchałem się przez lata u ciebie i kawosza  ;D

miniabyr

#27
Maciek super. Wpadniesz do mnie kiedyś i porównamy ją do wersji N! Są zdania, że wersja w ebonicie jest zdecydowanie lepsza od wersji gołej, którą  posiadam . Bardzo jestem ciekaw jak ta twoja brzmi.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19


audiokawosz

Piękna jest w tym bakalicie .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Piterski

Bardzo ładna oglądałem ją na żywo i miałem na nią chrapkę ale na gramofonie Pioneer niestety jej nie ustawię bo brakuje sanek.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

masza19

 :pij:

Kangie


miniabyr

Lał już  jest. No to teraz jakieś wrażenia prosimy opisać!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

#34
Wrażenia...
Mając na uwadze, że 3cia płyta dopiero leci i w oczekiwaniu na MC4 gram na wewnętrznych trafach EARa...
Dupa już urwana  :o To jest zupełnie inne granie niż wszystko co do tej pory słyszałem. Jest wszystko. Gigantycznie głęboka scena, nieprawdopodobna lokalizacja instrumentów. Szczegół (planktonem lub smaczkiem przez bajkopisarzy zwany ;) ) a zarazem dociążenie gdzie trzeba. No po prostu [wulgaryzm] łał  >:D

Sprawdziłem na stronie Orto ile trzeba zapłacić jak cuś urwę lub zajadę. 1k ojro i robią nówkę  U+1F44D

miniabyr

Git ! Ten retipping w ortofonie to też mocny punkt na plus dla zakupu wkładek tej firmy.!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

A i powiem Ci, że pomysł z montażem tego ramienia na sankach był strzałem w dychę!
Wyobraź sobie, że kąt prowadzenia dla tej SPU nie był idealny dla szablonowego ustawienia ramienia. Całe szczęście było czym ruszyć żeby wejść w idealne ustawienie  U+1F44D

miniabyr

Maciek muszę do ciebie przyjechać z moim protraktorem i sprawdzić twoje 309 mm !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Przyda się dokładna kalibracja  U+1F44D

masza19

I w końcu ramię wygląda na kompletne bo musiałem drugą sztangę dowiesić  :D

sonus_fan

A jak to cudeńko wygląda od spodu?

masza19

Niestety nie zrobiłem ale znalazłem :)

Kangie

Jeśli chodzi o podwozie, to nie ma startu do mojej 33PTG ;)

masza19

To tylko dekiel jest. W środku są "zwykłe" wkładki.



miniabyr

Maciek to teraz rozumiesz co mi się w dźwięku SPU tak podoba. Może nie jest to dźwiek wyścigowy, ale prekaz, muzykalność i przyjemność jaki ta wkładka produkuje dźwięk , wynagradza jej niedostatki.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza19

Nigdy nic nikczemnego o Rayalu nie pomyślałem. A nasłuchałem się przez lata u ciebie i Darka. To fantastyczna wkładka. Dziwię się, że Darek ją sprzedaje.

audiokawosz

Bo wkładka musi się zgrywać z ramieniem . Na SME 312S lepiej mi gra DV .A na krótkim ma grać wkładka mono. Jak sprzedam Royala to kupię SPU mono . Dwa ramienia stereo mnie nie rajcują .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

#47
Ale żeby służba miodem nie pachniała, jest jeden problem  ;D
Ta wkładka (nie wiem czy przez swoją obudowę?) niesamowicie elektryzuje płyty...
Trzasków, wyładowań żadnych w czasie odtwarzania nie ma ale zdejmuję płyty z talerza razem z gumową matą (oryginalna) :o
Ki uj i jak temu zaradzić?

Uziemić dodatkowo werk?

sonus_fan

Cytat: masza w Wrzesień 23, 2021, 18:08Niestety nie zrobiłem ale znalazłem

Dzięki :)


Cytat: masza w Wrzesień 23, 2021, 19:38nie wiem czy przez swoją obudowę?

Prawdopodobnie.

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny