Prolink, Qed, Belden, ???

Zaczęty przez tulifi, Luty 26, 2021, 18:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

tulifi

Witam. Jestem tu świeży i mam nadzieję nie zaśmiecę. Podaję kilka nazw kabli bo da się zauważyć gorące dyskusje na temat m.in Belden 8402. Obecnie testuję skromne interkonekty Qed profile rca w NAD c326bee + tuner NAD 412 + interface Tascam + kolumny Kef Q350 (nie wymagający sprzęt). Po przesiadce z Prolink coaxial na Qed da się odczuć czystość w dźwięku (jakoś tak wyraźniej wszystko poukładane i brzmi czyściej) kosztem jednak przestrzeni, trójwymiarowości czy jak to nazwać stereofonii? Czy jest sens zamawiać jeszcze i testować Belden 8402 do całego zestawu? Zaznaczam że wcześniej nie miałem okazji testować innych kabli o ile kable potrafią zmienić dźwięk (choć przyznam ja jakieś zmiany słyszę) ale nie jestem też typowym "kablowcem".

wiki

Ja na Twoim miejscu poszedł bym w kable Western (starocie, chyba ciężko je już kupić) lub też Deulund, współczesny odpowiednik Western (są dostępne). Ale to samemu trzeba sobie polutować taki kabel.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tulifi

Belden też samemu nawet mi to pasuje.

patefonik

Osobiście nie testowałem, ale koledzy bardzo chwalą  neotech nemoi 3220. Słucham droższych neotechów i stosunek cena/jakość jest bardzo dobry.

wiki

Cytat: patefonik w Luty 27, 2021, 21:27Osobiście nie testowałem, ale koledzy bardzo chwalą  neotech nemoi 3220.
Miałem kiedyś, nawet są dobre....
Ale są lepsze.... Topologia Helix.... Tu na forum (i nie tylko) opisane... Dla własnoręcznego zrobienia....
Moje ostatnie odkrycie to Yarbo OCC....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tomasz_pianista

Wiki, jakbyś miał wyrzucać na śmietnik te kable Neotecha to daj znać, ja wezmę:P
Grupa ratowania poziomu.

wiki

Cytat: tomasz_pianista w Luty 27, 2021, 21:38
Wiki, jakbyś miał wyrzucać na śmietnik te kable Neotecha to daj znać, ja wezmę:P
Jak nie zapomnę to jutro zerknę czy jeszcze je mam.
Może je rozprułem jak robiłem Helixa.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka