EAR - Tim de Paravicini.

Zaczęty przez Pboczek, Marzec 19, 2021, 19:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

jafi

 :np:

Nareszcie się przebudziłeś :D

Jak ta płyta Michela Dodarda?

JuG

Ciekawa. Tylko ten śpiew gardłowy mojej psinie się nie podoba.  ;D

JuG

Nagrzewa się ten wzmacniacz mocno. PhaSt ma przód i boczki drewniane a lampy mocy są na podwyższeniu i są dobrze wentylowane (plus mam na nich takie miedziane harmonijki-radiatorki). A EAR cały jest gorący po dwóch koncertach Mozarta (Kissin+Moskiewskie wirtuozi z 1992 r.). Przód, tył góra, gałki, obudowy stalowe transformatorów. Teraz rozumiem dlaczego kilka razy przypominałeś mi o zdjęciu tych folii - roztopiłyby się na nim.

Mogliby tą dużą górną tabliczkę znamionową zrobić nie z aluminium a ze stali - można by było jajecznicę na niej smażyć.  :D

Zdziwiony też jestem, że niby ma on 50W mocy a gałkę odkręcam prawie do końca i aż tak głośno nie jest.

Na wyjściu 8 Ohm chyba gra w moim przypadku gorzej - niby bardziej wyraziście ale też zbyt krzykliwie. Ale to jest do spokojnego sprawdzenia po wygrzaniu.

sheykk

Odgrażałem się wczoraj że zmienię dziuplę no i prawie się udało (naima nie przeniosłem, sił już zbrakło ale regały płyty i inne duperele) podłączyłem eara ,cedesa aby dało dżwięk.Nie jest najgorzej, obawiałem się basu ale jest prawie ok. reszta na spokojnie do ogarnięcia.

jafi

Cytat: sheykk w Maj 15, 2021, 21:29Odgrażałem się wczoraj że zmienię dziuplę no i prawie się udało
No wreszcie:)
Osłuchaj się w nowej akustyce dni parę i może wspólnie, ogólnie cos porzeźbimy...

A tymczasem wyjmij ten granit spod EARa proszę, please.

jafi

Cytat: JuG w Maj 15, 2021, 20:28Mogliby tą dużą górną tabliczkę znamionową zrobić nie z aluminium a ze stali - można by było jajecznicę na niej smażyć.
Też mi temperatura - miałem końcówkę mocy Krell KSA 100. Tam było naprawdę gorąco - 72 stopnie.
Na EARze jest dobrze ciepło. Może zmierzysz mu temperaturę?

JuG

Cytat: jafi w Maj 15, 2021, 22:59Może zmierzysz mu temperaturę?
Nie mogę - sonda temperaturowa w mierniku chyba się popsuła.

jafi

Cytat: JuG w Maj 15, 2021, 20:08Ciekawa. Tylko ten śpiew gardłowy mojej psinie się nie podoba.
Dzisiaj rozpieczętuję swoją.
Ale muszę podłączyć odtwarzacz i odłączyć gramofon. Ostatnimi czasy słuchałem tylko winyle.
Ciekawe co na to moje koty i pies?:)

Piterski

Cytat: jafi w Maj 15, 2021, 22:38A tymczasem wyjmij ten granit spod EARa proszę, please.
Jeśli on się tak nagrzewa to nie wiem czy to bezpieczny pomysł, stawiać go bezpośrednio na wykładzinie.
Ty u siebie Jacku masz glazurę, a ta się raczej nie zapali.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jafi

Myślę, że zagrożenia pożarowego nie ma. Nic nie ogranicza go od góry - ciepło się nie kumuluje.
Poza tym temperatura powiedzmy ok. 50 stopni to jak kubek gorącej herbaty: postawiony na wykładzinie nic nie powoduje w przeciwieństwie do rozgrzanego żelazka:)

jafi

W końcu podłączyłem odtwarzacz CD. ;)

Słucham na początek dopiero co rozpakowanej płyty Michela Godarda.
Dobrze się słucha: płyta nagrana jest przestrzennie, w przeważającej części akustycznie.
Tak lubię.
A muzyka gdzieś między Savallem, Garbarkiem z płyty "Rites" i filmowymi pejzażami.
Męskie gardłowe głosy są ciekawym kontrapunktem do głosu wokalistki.
:)

Piterski

Cytat: jafi w Maj 17, 2021, 10:38Słucham na początek dopiero co rozpakowanej płyty Michela Godarda.
Fajna płyta i szkoda, że nie można kupić jej poprzedniego tłoczenia.
Niestety wydali nowe tłoczenie nie zmienili numeracji, a brzmienie niestety jest już trochę gorszę od pierwszej edycji. Pewnie się złamię i sam też kupię to nowe wydanie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Prawda co pisze Piotr. Nowe wydanie tego materiału jest po prostu gorsze ! Mam pierwsze! Porównywaliśmy te wydania na różnych systemach i niestety wersja pierwsza pozostawia w tyle drugie wydanie ! Muzyka pozostaje bez zmian . Jest intrygująca i zaskakuje. Świetna realizacja!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jafi

W czasie kiedy słuchałem płyty Godarda moja kotka przyprowadziła nowego kolegę:

PADALEC!

Się bawią (nie wiem, czy padalec przeżyje?).


JuG

Wieczór hiszpański z niemieckiego TACET-a.  :)



JuG

#290
Do śniadania - Chopin.



Wykonawca wybitny nie jest ale nagranie jest znakomite. Też TACET. Fortepian jest nagrany na dwa lampowe Neumanny M49.

Nie wiem tylko czy Steinway D w wersji EAR 8L6 nie jest odrobinę zbyt "metalowy", zbyt "ostry"?

PS. Taka "żaróweczka" jest w mikrofonie.


jafi

U mnie również fortepian solo, ale jazzowo: Mietek Kosz.
Słucham na starych 50-cio letnich szerokopasmowych Philipsach.
Utwierdzam się w przekonaniu, że fortepian solo na takich głośnikach ma głęboki sens.


JuG

Pianista wybitny, nagranie przeciętne.


masza19

Od zawsze mam problem z DG...
Jak dla mnie 50% wydań (czy to na CD czy LP) jest... kiepska. Nie wazne czy stare czy nowe.
Ta wytwórnia to loteria.

Tez tak macie czy tylko ja mam kłopot z DG?



Puściłem z Tidala. Słucham  :)

wiki

Cytat: masza w Maj 18, 2021, 18:17Tez tak macie czy tylko ja mam kłopot z DG?
Też tak mam....
Kiedyś byłem bardzo najarany na Deutsche Grammophon....
Ale parę płyt kupionych zabrzmiało tak sobie.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

JuG

#295
Cytat: masza w Maj 18, 2021, 18:17Tez tak macie czy tylko ja mam kłopot z DG?

Tak. Ale większość gwiazd w DG się nagrywa więc słuchając trzeba wyłączać audiofila zostawiając melomana. :)

Np. tą płytę bardzo lubię, chociaż szumi i słychać przestery. Chyba ona płyta przekonała mnie do skrzypiec. :) Ciekawe jak winyl brzmi.



Wykonawca znakomity! Kilka razy miałem przyjemność słuchania Mintza na żywo.

JuG

Kontynuując temat fortepianowy.



Znakomita muzyka i znakomity wykonawca. Nagranie jest Ok.

PS. Chyba jednak 8L6 na 8 Ohm gra u mnie lepiej. Na razie niech się grzeje.

JuG

Jeden fortepian dobrze nagrać bardzo trudno - a tu w porywach do trzech i jest nieźle. :)


jafi

Niech będzie ciąg dalszy "pojedynku" na fortepiany...

Płyta, którą otrzymałem w prezencie/podziękowaniu od melomana  ze Słupska - ja też dziękuję Panie Karolu :)
Ignaz Friedman - polski pianista z pierwszej połowy XX wieku. Wydawnictwo Nimbus Records "Grand Piano".
Zupełnie nie odnoszę wrażenia, że jakość nagrań jest historyczna.
Można radykalnie rozszerzyć w ten sposób swój krąg widzenia pianistyki klasycznej.
Gorąco polecam!



W oczekiwaniu na kolejne krążki z tej serii od elema.

Piterski

Cytat: masza w Maj 18, 2021, 18:17Tez tak macie czy tylko ja mam kłopot z DG?
Po kilku zakupach odpuszczam całkowicie tę wytwórnię, generalnie słabo nagrywają.
Ja niestety nie potrafię wyłączyć się na jakość. Pamiętam taką historię jak byłem na pierwszym roku Politechniki.
Kolega i dwie znajome dziewczyny wybrali się ze mną na koncert do filharmonii. Nie wiem czemu bo nie słuchali klasyki i twierdzili, że to rzępolenie. Po koncercie wyszli mocno pozytywnie zaskoczeni, że ta muzyka się im nawet podobała i nie ma to nic wspólnego z koncertami z radyjka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.