Menu główne

ReVox PR99

Zaczęty przez GB, Kwiecień 20, 2021, 20:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

Zygus

Cytat: merlin1973 w Maj 02, 2021, 21:26Właśnie śledzę tego osobnika. Dobry stan mnie przekonuje ale te cyferki już nie     

Co to dla Ciebie, będziesz zarabiał na produkcji taśm kalibracyjnych. Dobrze jest taką mieć.
Wprawdzie nie jest to taśma profesjonalna, ale zawsze to punkt odniesienia.

rollins

Cytat: merlin1973 w Maj 02, 2021, 21:26
Cytat: rollins w Maj 02, 2021, 20:31Studer  zaczyna się od Studera a807.
Właśnie śledzę tego osobnika. Dobry stan mnie przekonuje ale te cyferki już nie  :o   ;)

https://www.ebay.de/itm/164765877165?hash=item265ccfc3ad:g:j~sAAOSwzu9gUysK


nie widać stanu głowic... więc ciężko powiedzieć jaki stan...ale cena jest kosmiczna... moim zdaniem.

Już lepiej poszukać a807 MKII. Koniecznie MKII bo ma większy rozstaw silników i większe talerze. Dodatkowo jest głębszy i ma odsunięta płytę główną od silników i mniej się grzeje.



rollins

Cytat: Zygus w Maj 02, 2021, 21:31
Cytat: merlin1973 w Maj 02, 2021, 21:26Właśnie śledzę tego osobnika. Dobry stan mnie przekonuje ale te cyferki już nie     

Co to dla Ciebie, będziesz zarabiał na produkcji taśm kalibracyjnych. Dobrze jest taka mieć.
Wprawdzie nie jest to taśma profesjonalna, ale zawsze to punkt odniesienia. Dobrze jest mieć taką taśmę.


tylko na tym nie da się nagrać taśmy wzorcowej - taśma wzorcowa musi być nagrana pełnym śladem.

merlin1973

Głowice są  ;)
Pozdrawiam S.CH.

rollins

ok, głowice nówki:)

ale nadal uważam, że realna wartość tego magnetofonu to 25 tyś.

Powariowali z tymi cenami.

Zygus

Ależ oczywiście, masz racje.  >:D
Zagalopowałem się  ;)

rollins

Cytat: Zygus w Maj 02, 2021, 21:35
Ależ oczywiście, masz racje.  >:D
Zagalopowałem się  ;)
To fajny magnetofon jest. I ma dużą studyjną. Wadą mały rozstaw silników - talerze jak w 807MKI. To największa wada tego magnetofonu.

merlin1973

Cytat: rollins w Maj 02, 2021, 21:42I ma dużą studyjną.
sorry odpada,,,, ja przewijam tak szybko jak on gra :) 
Pozdrawiam S.CH.

Zygus

Cytat: rollins w Maj 02, 2021, 21:42To fajny magnetofon jest. I ma dużą studyjną.

Merlin1973 to coś dla Ciebie. 76 cm/s Ty lubisz takie prędkości.

merlin1973

Cytat: Zygus w Maj 02, 2021, 21:47Merlin1973 to coś dla Ciebie. 76 cm/s Ty lubisz takie prędkości.
Jasne :) szukam jakiegoś by miał ...  - 4.76 cm/s  ;)
Pozdrawiam S.CH.

Zygus

Cytat: merlin1973 w Maj 02, 2021, 21:54Jasne  szukam jakiegoś by miał ...  - 4.76 cm/s 

Dawno, dawno temu miałem taki telefon Panasonica z sekretarką, na takie małe kasety.
Tam było chyba mniej niż 4.76 cm/s. Może to by Ci pasowało.

rollins


wiki

I do kieszeni się zmieści.....
Dużej kieszeni.... 😋
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Zygus

Coś mi się wydaje że merlin1973 poszedł liczyć kasę, a może nawet zrywa podłogę  >:D
Trafiony, zatopiony  ;)

merlin1973

Bez jaj to maleństwo ma za duzo zer ;)
Zostaje przy swoim  ;D
Pozdrawiam S.CH.

Zygus

Cytat: merlin1973 w Maj 02, 2021, 22:46Zostaje przy swoim 

Też ładny, AKAI miał dobrych projektantów  :)

Pozdrawiam

GB

Cytat: merlin1973 w Maj 02, 2021, 21:31
Nawet nawet  ;D
Fajny, zapytaj Pana czy może pomylił miejsce przecinka.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

jacek-k-wawa

Cytat: rollins w Maj 02, 2021, 21:42
Cytat: Zygus w Maj 02, 2021, 21:35
Ależ oczywiście, masz racje.  >:D
Zagalopowałem się  ;)
To fajny magnetofon jest. I ma dużą studyjną. Wadą mały rozstaw silników - talerze jak w 807MKI. To największa wada tego magnetofonu.

Fakt - na 807 MKII wchodzą talerze/szpule 12 calowe a na 807 MKI i na tego 810 'tylko' 282 mm. Ale to i tak jest więcej niż standardowe 10,5 cala któe jest np w Revoxie 99. Na ile duża to jest wada to będzie oceniał to ewentualny przyszły właściciel.
Natomiast jest kilka innch wad (ale i zalet) 810 vs 807 - w 810 na płycie procesora jest bateria, któa podtrzymuje nastawy elektroniki. Trzeba jej pilnować bo lubi wylać i elektrolit trawi wszystko co się da na tej płytce. Ten akurat egzemplarz z aukcji ma bardzo ciekawy ale zupełnie dla audiofila nieporzebny Time Code do synchronozacji z innymi magnetofonami lub z video w studio edycyjnym. Ale z drugiej strony 810 ma budowę modułową, która umożliwia zmianę konfiguracji magentofonu poprzez zmianę/wymianę modułów. 807 takiej możliwości nie ma niestety. Może za wyjątkiem prędkości taśmy - każdy z 807 ma 3 prędkości z 4 dostępnych. Standardowo jest to 9.5/19/38 cm/s a w wersji HS 19/38/76 i Studer udostępnił instrukcję jak zmienić to ustawienie. Nie ma oczywiscie opcji na 4.76 :-)

Ale z jednym się zgodze - cena za tą 810 jest z ... kosmosu.

merlin1973

Cytat: jacek-k-wawa w Maj 03, 2021, 10:29Nie ma oczywiscie opcji na 4.76 :-)
Dlatego nie kupię :)
Pozdrawiam S.CH.

rollins

#194
Cytat: jacek-k-wawa w Maj 03, 2021, 10:29
Cytat: rollins w Maj 02, 2021, 21:42
Cytat: Zygus w Maj 02, 2021, 21:35
Ależ oczywiście, masz racje.  >:D
Zagalopowałem się  ;)
To fajny magnetofon jest. I ma dużą studyjną. Wadą mały rozstaw silników - talerze jak w 807MKI. To największa wada tego magnetofonu.

Fakt - na 807 MKII wchodzą talerze/szpule 12 calowe a na 807 MKI i na tego 810 'tylko' 282 mm. Ale to i tak jest więcej niż standardowe 10,5 cala któe jest np w Revoxie 99. Na ile duża to jest wada to będzie oceniał to ewentualny przyszły właściciel.
Natomiast jest kilka innch wad (ale i zalet) 810 vs 807 - w 810 na płycie procesora jest bateria, któa podtrzymuje nastawy elektroniki. Trzeba jej pilnować bo lubi wylać i elektrolit trawi wszystko co się da na tej płytce. Ten akurat egzemplarz z aukcji ma bardzo ciekawy ale zupełnie dla audiofila nieporzebny Time Code do synchronozacji z innymi magnetofonami lub z video w studio edycyjnym. Ale z drugiej strony 810 ma budowę modułową, która umożliwia zmianę konfiguracji magentofonu poprzez zmianę/wymianę modułów. 807 takiej możliwości nie ma niestety. Może za wyjątkiem prędkości taśmy - każdy z 807 ma 3 prędkości z 4 dostępnych. Standardowo jest to 9.5/19/38 cm/s a w wersji HS 19/38/76 i Studer udostępnił instrukcję jak zmienić to ustawienie. Nie ma oczywiscie opcji na 4.76 :-)

Ale z jednym się zgodze - cena za tą 810 jest z ... kosmosu.


no tak - ja nie miałem jeszcze szczęścia trafić na wylana baterię... na szczęście... ale moja po ponad 30 latach była ok, jednak wymieniałem profilaktycznie. Teraz już nawet można kupić całe płytki MP z epromami -więc da się uratować w razie czego.
Zresztą wiele osób wymienia te akumulatorki na baterię - odcinając ładowanie. W a820 już zrezygnowali z akumulatorków i są baterie.

Co do budowy modułowej - pełna zgoda - tylko że w stosunku do Revox'ów to a807 można powiedzieć ma też budowę modułową:)


Pamietam kiedyś jak wpadłem na pomysł i kupiłem Revoxa C270... po wielu Studerach z 820 włącznie pierwsze moje zaskoczenie - to odkręcam blok głowic a tu przylutowane przewody - a wtyczka po drugiej stronie na płycie - żeby ją wyciągnąć trzeba rozebrać pół magnetofonu.

I tutaj jednak widać ile w Studerach włożono pracy przy projektowaniu pod kątem serwisu. To naprawdę przyjazne w serwisowaniu urządzenia.

W Revoxie C270 nawet wymiana łożysk - silnik nie wychodzi do przodu tylko do tyłu i trzeba rozkręcić chassis...

Co do a807 wersja HS - masz jakieś materiały co do tej modyfikacji? kiedyś myślałem żeby to zrobić - ale gdzieś doczytałem że w wersji HS był inny Silnik Capstan.

GB

Cytat: merlin1973 w Maj 03, 2021, 11:07
Cytat: jacek-k-wawa w Maj 03, 2021, 10:29Nie ma oczywiscie opcji na 4.76 :-)
Dlatego nie kupię :)
Merlin, jak to mówią raz się żyje. Kiedy masz się cieszyć z tego co nam zostało w życiu. W grobie już sobie nie pograsz.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: rollins w Maj 03, 2021, 11:42
Cytat: jacek-k-wawa w Maj 03, 2021, 10:29
Cytat: rollins w Maj 02, 2021, 21:42
Cytat: Zygus w Maj 02, 2021, 21:35
Ależ oczywiście, masz racje.  >:D
Zagalopowałem się  ;)
To fajny magnetofon jest. I ma dużą studyjną. Wadą mały rozstaw silników - talerze jak w 807MKI. To największa wada tego magnetofonu.

Fakt - na 807 MKII wchodzą talerze/szpule 12 calowe a na 807 MKI i na tego 810 'tylko' 282 mm. Ale to i tak jest więcej niż standardowe 10,5 cala któe jest np w Revoxie 99. Na ile duża to jest wada to będzie oceniał to ewentualny przyszły właściciel.
Natomiast jest kilka innch wad (ale i zalet) 810 vs 807 - w 810 na płycie procesora jest bateria, któa podtrzymuje nastawy elektroniki. Trzeba jej pilnować bo lubi wylać i elektrolit trawi wszystko co się da na tej płytce. Ten akurat egzemplarz z aukcji ma bardzo ciekawy ale zupełnie dla audiofila nieporzebny Time Code do synchronozacji z innymi magnetofonami lub z video w studio edycyjnym. Ale z drugiej strony 810 ma budowę modułową, która umożliwia zmianę konfiguracji magentofonu poprzez zmianę/wymianę modułów. 807 takiej możliwości nie ma niestety. Może za wyjątkiem prędkości taśmy - każdy z 807 ma 3 prędkości z 4 dostępnych. Standardowo jest to 9.5/19/38 cm/s a w wersji HS 19/38/76 i Studer udostępnił instrukcję jak zmienić to ustawienie. Nie ma oczywiscie opcji na 4.76 :-)

Ale z jednym się zgodze - cena za tą 810 jest z ... kosmosu.


no tak - ja nie miałem jeszcze szczęścia trafić na wylana baterię... na szczęście... ale moja po ponad 30 latach była ok, jednak wymieniałem profilaktycznie. Teraz już nawet można kupić całe płytki MP z epromami -więc da się uratować w razie czego.
Zresztą wiele osób wymienia te akumulatorki na baterię - odcinając ładowanie. W a820 już zrezygnowali z akumulatorków i są baterie.

Co do budowy modułowej - pełna zgoda - tylko że w stosunku do Revox'ów to a807 można powiedzieć ma też budowę modułową:)


Pamietam kiedyś jak wpadłem na pomysł i kupiłem Revoxa C270... po wielu Studerach z 820 włącznie pierwsze moje zaskoczenie - to odkręcam blok głowic a tu przylutowane przewody - a wtyczka po drugiej stronie na płycie - żeby ją wyciągnąć trzeba rozebrać pół magnetofonu.

I tutaj jednak widać ile w Studerach włożono pracy przy projektowaniu pod kątem serwisu. To naprawdę przyjazne w serwisowaniu urządzenia.

W Revoxie C270 nawet wymiana łożysk - silnik nie wychodzi do przodu tylko do tyłu i trzeba rozkręcić chassis...

Co do a807 wersja HS - masz jakieś materiały co do tej modyfikacji? kiedyś myślałem żeby to zrobić - ale gdzieś doczytałem że w wersji HS był inny Silnik Capstan.
Ale chyba jest to zupełnie zrozumiałe. Z tego co się orientuję Studer to sprzęt studyjny, profesjonalny, Revox to przeznaczenie domowe.

Przeznaczenie magnetofonów determinowało jego budowę. Ilość godzin, jakie wypracowywały sprzęty studyjne jest niewspółmiernia do tych domowych. Dlatego sprzęt studyjny miał zapewniać szybką wymianę zużytych elementów, modernizację i naprawę sprzętu. Wiadomo w studiu czas to pieniądz.

A w przypadku sprzętów domowych, raz mniej eksploatowanych, dwa nawet jak się popsuły i właściciel musiał poczekać, powiedzmy tydzień lub dwa na jego naprawę to nie było w tym wielkiego halo.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: merlin1973 w Maj 02, 2021, 21:47
Cytat: rollins w Maj 02, 2021, 21:42I ma dużą studyjną.
sorry odpada,,,, ja przewijam tak szybko jak on gra :)
Dobre.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Jak ja to lubię.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Cytat: GB w Maj 03, 2021, 20:01Jak ja to lubię
Grasz, czy przewijasz?
Bo mój wzrok nie nadąża...... ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka