Menu główne

ReVox PR99

Zaczęty przez GB, Kwiecień 20, 2021, 20:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB



Cytat: mirek24 w Maj 18, 2021, 09:12
Cytat: GB w Maj 17, 2021, 21:28
Cytat: GB w Kwiecień 30, 2021, 15:00

Zobaczymy czy będzie prosta. Wcześniejszą LPR90 kupiłem w Germanii, tą LPR35 w Polonii. Zobaczymy czy ten sam problem.

Wracam do sprawy ocierania taśmy o szpulę w nowych LPR'ach.

Kwestię zgłosiłem sprzedawcom, obu taśm.

Jedna to firma niemiecka: Thomann, druga firma polska: FuturePlanet.

Thomann, zaproponował wymianę produktu na nowy, proponując pokrycie kosztów zwrotu. Napisałem, że na taśmę już nagrałem swój materiał i proponuję wymianę samej szpuli. Zgodzili się przysłać nową szpule, i poprosili, aby starą zachować, jakby okazało się, iż ta nowa będzie również krzywa. W takim przypadku mam im odesłać obie.

FuturePlanet - sprzedawca napisał, że mam kupić sobie PORZĄDNE naby, lub oddać wyregulować poziomy talerzyków. Obecnie otworzyłem spór na Allegro i zobaczymy. Regulacja nie ma tu nic do rzeczy, bo wszystkie stare taśmy i jedna nowa, która kupiłem jeszcze od innego dostawcy nie ma takiego problemu.

Widać znaczną różnicę w podejściu do klienta. Z FuturePlanet future będzie wyglądała marnie, a wszystkie nowe taśmy będę kupował w Thomann'ie.

Jak tu wspierać krajowy kapitał?



______________
Pozdrawiam
Grzegorz



LPR-y tak mają. U mnie jest 15% krzywych. Nie ocierają, ale odbiją swiatło pod różnym kątem :-).
Sprawdz jednak wysokość talerzyków i pożycz inne NAB-y. Zmień łożyska w silnikach do szpul. Ocieranie powinno dać się wyeliminować.

Zawalinka też nagrywa na krzywych LPR...

https://fb.watch/5z8H_Iizoe/


pozdrawiam

Mirek

Hej,

Masz jakiś ceny ZvalinkaRwcords?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

rollins

ja płaciłem 280 euro + 35 euro za przesyłkę - ale to było w listopadzie 2019 roku.
Mam - Zhurakov Jazz Band - jeśli chcesz mogę sprzedać za 1000 zł - dwa razy odsłuchana.

GB

Cytat: rollins w Maj 18, 2021, 13:44
ja płaciłem 280 euro + 35 euro za przesyłkę - ale to było w listopadzie 2019 roku.
Mam - Zhurakov Jazz Band - jeśli chcesz mogę sprzedać za 1000 zł - dwa razy odsłuchana.
Pozbieram pieniądze i dam znać.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: GB w Maj 17, 2021, 21:28
Cytat: GB w Kwiecień 30, 2021, 15:00

Zobaczymy czy będzie prosta. Wcześniejszą LPR90 kupiłem w Germanii, tą LPR35 w Polonii. Zobaczymy czy ten sam problem.

Wracam do sprawy ocierania taśmy o szpulę w nowych LPR'ach.

Kwestię zgłosiłem sprzedawcom, obu taśm.

Jedna to firma niemiecka: Thomann, druga firma polska: FuturePlanet.

Thomann, zaproponował wymianę produktu na nowy, proponując pokrycie kosztów zwrotu. Napisałem, że na taśmę już nagrałem swój materiał i proponuję wymianę samej szpuli. Zgodzili się przysłać nową szpule, i poprosili, aby starą zachować, jakby okazało się, iż ta nowa będzie również krzywa. W takim przypadku mam im odesłać obie.

FuturePlanet - sprzedawca napisał, że mam kupić sobie PORZĄDNE naby, lub oddać wyregulować poziomy talerzyków. Obecnie otworzyłem spór na Allegro i zobaczymy. Regulacja nie ma tu nic do rzeczy, bo wszystkie stare taśmy i jedna nowa, która kupiłem jeszcze od innego dostawcy nie ma takiego problemu.

Widać znaczną różnicę w podejściu do klienta. Z FuturePlanet future będzie wyglądała marnie, a wszystkie nowe taśmy będę kupował w Thomann'ie.

Jak tu wspierać krajowy kapitał?



______________
Pozdrawiam
Grzegorz
Niniejszym donoszę, iż finałowo polski sprzedawca wymieni szuple.

Jednak porównując sposób, w jaki się to odbyło, to polska firma ma jeszcze dużo od nadrobienia w kwestii obsługi klienta.

Otóż, miast od razu zgłosić problem producentowi, człowiek najpierw twierdził, że naby nie takie, później że talerzyki krzywo założone, później, że jak dwie szpule ocierają to magnetofon do serwisu, później zaczął robić personalne wycieczki, że moje zachowanie to takie typowo polskie i chrześcijańskie - nie wiem co miał na myśli pisząc chrześcijańskie - później, że ja twierdzę, że szpule źle wyważone.

Finałowo napisał do producenta, ten poprosił o numer partii i na tej podstawie uznał gwarancyjną wymianę szpuli.

Ehh, jakby nie można było zacząć od poinformowania producenta o problemie, tylko starać udowadniać winę klienta.

W przypadku, kiedy napisałby do producenta na początku i na podstawie negatywnie rozpatrzonej reklamacji przez producenta odrzuciłby moje zgłoszenie reklamacyjne, pewnie machnąłby ręką i jakoś żył z tą szpulą. A tak pozostał niesmak i wrażenie, że dla niego liczy się tylko kasa i nic poza tym.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ziko369


GB

Weekend to nawijamy taśmę.

Coś takiego teraz leci.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ziko369


wstach1

Grzegorz a jak zachowuję się u Ciebie LPR na plastikowej szpuli? Bo mam wrażenie, że te plastikowe szpulki są równiutkie.
Pozdrawiam
Włodzimierz

GB

Cytat: wstach1 w Maj 21, 2021, 20:46
Grzegorz a jak zachowuję się u Ciebie LPR na plastikowej szpuli? Bo mam wrażenie, że te plastikowe szpulki są równiutkie.
Nie wiem czy to jest lpr, ale zapewne tak. Nie ma problemu z odtwarzaniem, natomiast jest przy zatrzymaniu przewijania. Jedna ze szpul zatrzymuje się szybciej od drugiej. Ale tak chyba jest, ze wzgledu na różne szpule.: alu i plastik. Mam tylko 1dna plastikową, tak więc nie wiem jak by to było w przypadku 2ch plastikowych.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wstach1

Ta szpulka w drewnianej szkatułce to jakaś master copy?
Pozdrawiam
Włodzimierz

GB

Cytat: wstach1 w Maj 22, 2021, 00:14
Ta szpulka w drewnianej szkatułce to jakaś master copy?
To pierwsza kopia z mastera.

https://acrecords.pl/sklep/tasmy/hollywood-trio-tasma/

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

#236
Tak oto powstaje statyw. Będziemy stroić.

Tu pokrętła do strojenia.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Zygus

Cytat: GB w Czerwiec 10, 2021, 16:50Tak oto powstaje statyw.

Statyw? A może chodzi o stojak?  ;) Przyznaj się co z tego będzie?

Witaj Grzesiu, cieszę się że coś napisałeś bo już było smutno w temacie magnetofonów :(  Wszystkich gdzieś "wywiało".
No cóż, zrobiło się cieplej i szkoda siedzieć przed komputerem.

Pozdrawiam

wiki


Cytat: GB w Czerwiec 10, 2021, 16:50Tak oto powstaje statyw. Będziemy stroić
Bardzo ładne początki konstrukcji.... 😀😀😀
Działaj, działaj aby magnet miał przepiękny stolik....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

#239
Cytat: Zygus w Czerwiec 10, 2021, 20:16
Cytat: GB w Czerwiec 10, 2021, 16:50Tak oto powstaje statyw.

Statyw? A może chodzi o stojak?  ;) Przyznaj się co z tego będzie?

Witaj Grzesiu, cieszę się że coś napisałeś bo już było smutno w temacie magnetofonów :(  Wszystkich gdzieś "wywiało".
No cóż, zrobiło się cieplej i szkoda siedzieć przed komputerem.

Pozdrawiam

Tak będzie stojak. Właśnie się spawa. Kółka zamówione. Dociski regulują pochylenie już dotarły.

Będzie coś na wzór:



Tylko dolna półka będzie węższa na szerokość taśmy.

U mnie jakoś ostatnio mam detox od sprzętu hifi. Wracam późno padnięty, a rano już nie biegam jeno idę na basen.

Po bieganiu zawsze robiłem rozciąganie - a podczas tego rozciągania snuła się muza z magnetofonu.

Akai pojechał na regulację i jeszcze nie wrócił. Tak więc jakoś tak smutno u mnie. Jak mówi moja 8mio letnią córka, nie ma robota z szerokim uśmiechem.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Zygus

CytatTylko dolna półka będzie węższa na szerokość taśmy.

Jeżeli mogę zasugerować, blacha tej półki, od tyłu może być zakrzywiona pod kątem prostym (tak z 5 cm)
Wtedy wszystkie "wsuwane" taśmy będą stały w jednej lini, (oczywiście pod warunkiem jednakowych pudełek) a dodatkowo nie spadną z półki przy wsuwaniu.  ;)

Pozdrawiam

Zygus

Cytat: Zygus w Czerwiec 10, 2021, 21:50Jak mówi moja 8mio letnią córka, nie ma robota z szerokim uśmiechem.

Dopiero teraz, gdy popatrzyłem na swój magnetofon dotarło do mnie co to jest "szeroki uśmiech" Fajnie powiedziane :)
Dzieci zawsze widzą więcej i mają ciekawe skojarzenia.

Pozdrawiam

wiki

Tak..... Szeroki uśmiech....... 😀😀😀😀😀
Bardzo dobre określenie......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: Zygus w Czerwiec 10, 2021, 21:50
CytatTylko dolna półka będzie węższa na szerokość taśmy.

Jeżeli mogę zasugerować, blacha tej półki, od tyłu może być zakrzywiona pod kątem prostym (tak z 5 cm)
Wtedy wszystkie "wsuwane" taśmy będą stały w jednej lini, (oczywiście pod warunkiem jednakowych pudełek) a dodatkowo nie spadną z półki przy wsuwaniu.  ;)

Pozdrawiam
Tak właśnie ma być.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: wiki w Czerwiec 10, 2021, 20:23

Cytat: GB w Czerwiec 10, 2021, 16:50Tak oto powstaje statyw. Będziemy stroić
Bardzo ładne początki konstrukcji.... [emoji3][emoji3][emoji3]
Działaj, działaj aby magnet miał przepiękny stolik....
Zobaczymy, co z tego będzie. Mam nadzieję, że będzie się podobał.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

GB, czekamy na finał...... 😀😀😀👍👍👍
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Zygus

Pamiętaj żeby dobrze zmierzyć odległość od dolnej krawędzi magnetofonu (w najniższym położeniu) do półki z "postawioną" taśmą.  :D
Możesz też pokusić się o wykorzystanie wolnej przestrzeni pod półką na zrobienie np. szufladki na akcesoria do magnetofonu.
Będziesz tam mógł trzymać rozbiegówki, taśmy do klejenia. patyczki, ipa, szablon do klejenia, demagnetyzer itd. 
Mógłbyś wtedy mieć wszystko "pod ręką"  ;) Można np. zrobić pręt pod kątem na którym można trzymać puste szpulki.
Możliwości jest sporo. Przemyśl to skoro jesteś "w fazie" projektowania.  >:D

Pozdrawiam

GB

Prace postępują. Finałowe przymiarki przed spawaniem i wierceniem.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

merlin1973

Czekamy na efekt końcowy :)   ;)
No i na info o Akai   ;D
Pozdrawiam S.CH.

GB

Cytat: merlin1973 w Lipiec 07, 2021, 20:02
Czekamy na efekt końcowy :)   ;)
No i na info o Akai   ;D
Oj z tym Akai nadal lecą wolne obroty. Muszę przede wszystkim szybkie przetestować, ale jakoś tak ostatnio brakuje czasu. W piątek pracuje z domu, wtedy będzie czas do odsłuchu.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz