SME 3009

Zaczęty przez Pboczek, Maj 22, 2021, 17:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Szczerze to nigdy nie widziałem osobnej przeciwwagi to S2, ale pewnie gdzieś tam są:) natomiast w zestawie ich nie widuję. W Series III, tym najlżejszym często masz w zestawie takie ołowiane blaszki, one były chyba na wyposażeniu każdej wkładki.
Grupa ratowania poziomu.

Pboczek

Doszło i trochę boję się dotykać  :D. Na razie odważyłem się wyciągnąć z pudełka i włożyć z powrotem. Czyszczę też główkę, bo ma zgalwanizowaną
podkładkę przy otworach montażowych wkładki.

Na co uważać przy montażu? Coś trzeba zakonserwować?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

Cytat: Pboczek w Czerwiec 04, 2021, 16:09
Doszło i trochę boję się dotykać  :D. Na razie odważyłem się wyciągnąć z pudełka i włożyć z powrotem. Czyszczę też główkę, bo ma zgalwanizowaną
podkładkę przy otworach montażowych wkładki.

Na co uważać przy montażu? Coś trzeba zakonserwować?
Cóż to za wersja?

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

#28
3009 wersja II ale ma wymienione gniazda na rca - rca jak późniejsze. W zestawie kable SME.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

wiki

Cytat: Pboczek w Czerwiec 04, 2021, 16:09Doszło i trochę boję się dotykać
Przepiękności.....😀😀😀👍👍👍

Za Marleyem właśnie słuchanym.... Don't worry...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Cytat: Pboczek w Czerwiec 04, 2021, 16:09
Doszło i trochę boję się dotykać  :D
Wcale się nie dziwię. Też się bałem [emoji37]
Ale z czasem przywykłem.
A kiedy ląduje karuzela?

[emoji486][emoji1660]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wiki

Vasa, tak dopytam z ciekawości....
Kable w ramieniu masz wymienione na jakieś lepsze? Czy tu też pozostawiasz to co daje fabryka?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

vasa

Kable fabryczne. Mam złącza chinch i próbowałem innych ale z braku słyszalnych dla mnie różnic zostały fabryczne SME.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Karuzela wylądowała, odpoczywa w pudełku. Muszę dać sobie kilka dni na obmacanie sme, zanim go zapnę. Po za tym, zacząłem majstrować przy ustawieniu dyfuzorów i nie mogę skończyć. Ciekawie zmienia się dźwięk wraz z ich przemieszczaniem, muszę to zobrazować w wątku akustycznym, proste prawidłowości i duże zmiany. Chciałbym skończyć akustykę, zanim zmienię karuzele, ogólnie mam zabawę na dłuższy czas  :).

Rca SME wyglądają niczego sobie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa



Cytat: Pboczek w Czerwiec 05, 2021, 09:35
Karuzela wylądowała, odpoczywa w pudełku.
Nie bądź wiśnia i podziel się zdjęciem [emoji523]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GB

Cytat: vasa w Czerwiec 05, 2021, 23:36


Cytat: Pboczek w Czerwiec 05, 2021, 09:35
Karuzela wylądowała, odpoczywa w pudełku.
Nie bądź wiśnia i podziel się zdjęciem [emoji523]

[emoji486][emoji1660]
Jeszcze nie rozpakował.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Czy do zamontowania ramienia potrzebny jest jakiś szablon? Głupio się pytam. Ma ktoś taki do 3009 II non imp, czy trzeba udać się na zakupy albo gdzieś wydrukować? Szablony różnią się w zależności od wersji?
Niby jest to już jakoś ogarnięte w Oraclu przez poprzedniego właściciela gramofonu ale nie dowierzam. Muszę sam sprawdzić.

Przydała by się też instrukcja do 3009 II non, nie macie jakiegoś pdf?

Muszę zakupić także jakieś fajowskie śruby do montażu ramienia w gnieździe. Jakie stosujecie? Były jakieś dodawane fabrycznie do ramienia?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

masza19


Pboczek

 :D Oooo Masza, dziękuję.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Ciekawa książeczka, ma ładne rysunki. Nie specjalnie długa, podoba mi się. Czytam i studiuję obrazki.  :D
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Oglądanie instrukcji, oglądaniem, trzeba jednak zabierać się za czytanie żeby posadzić to ramię kiedyś na gramofonie. To jak lekcje angielskiego, nowe słownictwo, dobrze że są ciekawe obrazki. :)

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Co i czym trzeba oliwić w SME? W instrukcji piszą żeby stosować olej, ale gdzie i jak już nie piszą?

Macie jakieś doświadczenia?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

audiokawosz

Tam nie ma co oliwić. Ewentualnie obudowę łożyska . Miałem 3012 to te same łożysko . Jest nierozbieralne. Tłumienie olejowe miała jedynie wersja MK3 .
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

Pboczek

Ok. Nadchodzi czas montażu tego ramienia, a jest to mój pierwszy taki fikołek.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

Tylko żebyś czasami nie zamontował na odwrót! ;)
Life is too short for boring HiFi.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

Nie. Z drugiej strony. Widziałem i takie fikołki.
Life is too short for boring HiFi.

Pboczek

Jak to się wyważa? Siedziałem wczoraj północy, myśląc że wymyślę ale jestem za głupi. Czy do tego trzeba zapisać się na semestr do polibudy?

Nie mogę wpaść na to jak działa wzdłużny balans - przecież przeciwwaga to jest ciężar konkretny, a jest jeszcze boczny 😵‍💫.

Dzisiaj zacznę od tłumaczenia instrukcji.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Nie mam SME ale w czym masz problem?
Stawiam że główna przeciwwaga ta w osi ustawiasz ramię w równowadze, mniejsza nacisk, a odsuwasz i odsuwasz do osi by ramię przy pochyleniu plinty nie wykonywało ruchów wokół swojej osi tylko było w równowadze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

-Boczny ciężarek na tylną pozycję.
-Przeciwwagą ustawiasz na zero. Ramię w równowadze.
-Przesunięcie bocznego o kreskę do przodu dodaje 0.5g nacisku.

I wszystko [emoji4]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.