57. Jazz nad Odrą 15-19.09.2021 - czy ktoś z Was wybiera się?

Zaczęty przez Kangie, Wrzesień 04, 2021, 10:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Weszli następni muzycy.

Kangie

Grają chłopaki aż się kurzy!

Kangie

Trza przybić pionę kilku muzykom i czas wracać do domu.

Kangie

Cytat: Kangie w Wrzesień 19, 2021, 02:18Czarodziej ludzkich dusz...
Tak teraz na spokojnie patrzę kto to wczoraj grał. Węgierski saksofonista Victor Tòth. Jak dla mnie wirtuoz. Kilka razy pokazał oganiczenie skali instrumentu, bawiąc się przedęciami z piekła rodem - do momentu aż instrument zatykał się. Rewelacja co tam się działo w improwizowaniu face-to-fae z Leszkiem Możdżerem.

https://jazznadodra.pl/stec_event/viktor-toth-arura-trio/

Kangie

Jeszcze chciałbym podkreślić moje obserwacje brzmieniowe vel. audiofilskie. Najlepiej brzmiało Jam Session. Brak nagłośnienia i czystość brzmienia instrumentów, chociażby talerzy perkusyjnych.
Cztery poprzednie koncerty pod namiotem w Imparcie i w sali Teatru Polskiego cechowały się bardzo dobrą akustyką i sprytnie ustawioną głośnością. Wczoraj siedziałem dosłownie 1,5m od realizatora dźwięku mając wrażenie, że dobre miejsce wybrałem. Jednak przepuszczenie dźwięku przez mikrofony, aparaturę i kolumny estradowe powoduje bezpowrotną utratę walorów brzmieniowych. Smaczki barwowe i szlachetne wybrzmienia instrumentów giną bezpowrotnie.

Jam Session wczoraj spowodował, że wróciłem do wiary w ambicje i zdolności młodych polskich muzyków. Zagraniczni też działają. Kochają improwizację jazzową. Ciary na plecach były nie raz.

Może Krzychu założy tutaj konto i coś dopisze.

Za rok też się wybieramy! Do czego i Was - Bracia i Siostrzyczki zachęcam :)

wiki

Dzięki Kangie za reportaż, zwłaszcza ten zdjęciowy.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Spoko, dzięx Wiki, polecam się na przyszłość i co złego to nie ja ;)


moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand