Autor Wątek: OBUH i Rogalów Analogowy.  (Przeczytany 40492 razy)

Online miniabyr

• maniak
Odp: OBUH i Rogalów Analogowy.
« Odpowiedź #225 dnia: Stycznia 15, 2021, 20:33 »
Wyjechalismy przed 8 rano z Warszawy i wróciliśmy po 18 . Zawsze to wielka przyjemność pomyszkować w zabawka w Rogalowie Analogowym. Trochę pobawiliśmy się taśmami i pogadaliśmy . Ja , Sebastian i Umka spędziliśmy U Wojcka Czernego miło czas .Namawiamy Wojcka do wydawania tego , co wyprodukował  . Oczywiście wersja na szpuli . I powiem że coś drgnęło w rajstopach  ;)  A tu takie zabytki . Fantastyczny i zrobiony Ampex oraz lampowy Telefunken M9- oj ile przy nim jest roboty ,ale brzmi jak Bóg ( 70 letni )
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2021, 20:37 wysłana przez miniabyr »
Już niedługo  w eterze usłyszymy ponownie " Mówi głos Radia Wolana Europa - Głos wolnej Polski " XXXXX XXX

Offline Robert84

• *
« Odpowiedź #226 dnia: Maja 10, 2021, 23:46 »
Witajcie.
Przez przypadek trafiłem na ten wątek i chciałbym Wam pokazać mój zakup sprzed paru miesięcy. Płyty nowe. Zapłaciłem za nie łącznie z przesyłką 250zł.

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #227 dnia: Maja 11, 2021, 17:01 »
Bo ten wątek należałoby od czasu do czasu podbijać....
Niech ludziska dowiadują się, że tam można fajne płyty kupić.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Online miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #228 dnia: Maja 11, 2021, 17:26 »
Witajcie.
Przez przypadek trafiłem na ten wątek i chciałbym Wam pokazać mój zakup sprzed paru miesięcy. Płyty nowe. Zapłaciłem za nie łącznie z przesyłką 250zł.
Mam oba te wydawnictwa. Trzeba pamiętać, że jeśli Wojcek  Czerny coś wydawał ,to zawsze było to z rejonów muzyki niszowej. Jeśli nie boicie się inności to warto spróbować . Szkoda życia na marne granie . Ja zawsze wybiorę to trudniejsze w odbiorze .
Już niedługo  w eterze usłyszymy ponownie " Mówi głos Radia Wolana Europa - Głos wolnej Polski " XXXXX XXX

Offline Robert84

• *
« Odpowiedź #229 dnia: Maja 11, 2021, 17:45 »
Witajcie.
Mam oba te wydawnictwa. Trzeba pamiętać, że jeśli Wojcek  Czerny coś wydawał ,to zawsze było to z rejonów muzyki niszowej. Jeśli nie boicie się inności to warto spróbować . Szkoda życia na marne granie . Ja zawsze wybiorę to trudniejsze w odbiorze .
Zgadzam się. Wydawnictwo W. Czerny poznałem w latach 90. Zaczęło się od kasety Za Siódmą Górą "Różne oblicza tej samej paszczęki" i Francisco Lopez "Azoic Zone" świetna płyta.
To były fajne czasy, pisywało się listy do Rogalowa nie tylko z zamówieniami.
Jak pierwsza płyta Laterna?, zastanawiam się nad kupnem i jeszcze Flue.
Jeżeli ktoś zainteresowany mogę podać namiary na płytę Budzyńskiego Luna za 31 euro + wysyłka.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #230 dnia: Lipca 03, 2021, 11:45 »
Kupiłem kiedyś Za siódmą górą i bardzo mi się spodobała. Teraz chciałem coś dokupić z Rogalowa i konia z rzędem za znalezienie strony Obuh. Szukam, szukam i nic. Wiem że to było niszowe wydawnictwo ale teraz jest dodatkowo ukryte.  :(

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #231 dnia: Lipca 03, 2021, 12:08 »
Z trudem udało się odszukać sklep z kilkoma płytami.

https://wsm.serpent.pl/

Offline elem

• maniak
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #233 dnia: Lipca 03, 2021, 13:40 »
Dobrze że piszesz. Sprawdzę co właśnie kupiłem i zaczerpnę resztę od Ciebie.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #234 dnia: Lipca 06, 2021, 17:20 »
Dostawa i same niespodzianki, nie wiem kto to i co to. :)

Online miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #235 dnia: Lipca 06, 2021, 21:34 »
Semafor i Laterna to freekowe granie dla wyczynowców  :) To zdecydowanie pozycja nie dla wszystkich .Mam  i wiem co mówię ! Reszty nie znam.

Offline EmilioE

• maniak
« Odpowiedź #236 dnia: Lipca 07, 2021, 06:48 »
Za to Limboski to przyjemne brzdąkanie.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling EL34, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase + Audion Silver Night 300B, Nottingham Analogue Spacedeck + Goldring Elite + RCM Sensor Prelude, Pioneer PD-70ae, Resolution Audio Opus 21, Pioneer N-70AE, HiFiMAN HE-500

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #237 dnia: Lipca 07, 2021, 17:13 »
Gdzie można posłuchać Semafor Combo? Może by mi się spodobało :)
Gramofon,kolumny ,myjka ,platforma antywibracyna, filtr sieciowy DIY,kondycjoner Helion,wzmacniacz Musical Fidelity A2 ,Gold Note PH 10, Amplifon WL 36,Klipsch Heresy,odtwarczacz CD Musical FidelityA2,Akai,magnetofony kasetowe Akai GX- 75 MK II i inne,szpulowe Tascam 32, Fostex A2...

Online miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #238 dnia: Lipca 07, 2021, 17:37 »
Zapraszam do siebie  ;D

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #239 dnia: Lipca 07, 2021, 17:43 »
Bardzo dziękuję, ale trochę daleko.Miałem na myśli jakiegoś linka :) Zawsze mogę płytę kupić, ale jak się nie spodoba to będzie leżeć i się kurzyć.
Gramofon,kolumny ,myjka ,platforma antywibracyna, filtr sieciowy DIY,kondycjoner Helion,wzmacniacz Musical Fidelity A2 ,Gold Note PH 10, Amplifon WL 36,Klipsch Heresy,odtwarczacz CD Musical FidelityA2,Akai,magnetofony kasetowe Akai GX- 75 MK II i inne,szpulowe Tascam 32, Fostex A2...

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #240 dnia: Lipca 07, 2021, 17:58 »
Linka do muzyki nie mam ale znalazłem ciekawą recenzję:

"Pozycja obowiązkowa dla wszystkich dźwiękowych zboczeńców i fanów polskiego jazzu."

https://krojc.com/2013/05/03/semafor-combo/
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #241 dnia: Lipca 07, 2021, 18:04 »
Właśnie się zastanawiam - czy jestem dźwiękowym zboczeńcem ? :)

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #242 dnia: Lipca 07, 2021, 18:13 »
jak każdy kto tu zagląda  ;D

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #243 dnia: Lipca 07, 2021, 19:26 »
No tak :)

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #244 dnia: Lipca 17, 2021, 09:51 »
Kupiłem, (Semafor)przesłuchałem, przeżyłem :)  Zdawałem sobie sprawę, że to nie są nagrania z cyklu -lekkich , łatwych i przyjemnych,ale z powodu tego, że nie moglem nigdzie znaleźć w necie i posłuchać chociaż fragmentów, a ciekawość mnie zżerała, musiałem położyć winyl na talerzu gramofonu i samemu się przekonać. Brzmieniowo- bardzo dobrze.Muzycznie? Potrafię coś z tej płyty zanucić :)

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #245 dnia: Lipca 17, 2021, 18:26 »
Muzycznie? Potrafię coś z tej płyty zanucić
Dobre..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Online miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #246 dnia: Lipca 17, 2021, 18:42 »
Potrafię coś z tej płyty zanucić
To ci ładnie wyszło . Nawet się zaśmiałem . No ja nie potrafię ! -)

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #247 dnia: Sierpnia 27, 2021, 11:53 »
Skoro było już o Combo i Laterna, to "Do świtu grali" jak piszą sami muzycy może być muzyką ilustracji, transu czy misterium. Ja transu po jednym razie nie doświadczyłem, dźwiękowo jest trochę skąpo jak dla mnie na obrazy ale może trzeba dłużej posłuchać?

Natomiast Flue z tego singielka, to wpadający w głowę przyjemny ambient. Bardzo miłe zaskoczenie.

Dźwięk z Obuhowa ma Wielkość, rozmiary naprawdę spore w każdą stronę jak przystało na rasową lampę. Dobrze słucha się nagranej w ten sposób muzyki, niezależnie czy to freak, ambient, jazz, czy pop.