Autor Wątek: Gramofon DIY  (Przeczytany 68561 razy)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
Odp: Gramofon DIY
« Odpowiedź #375 dnia: Maja 02, 2020, 22:32 »
Alexander, odpalisz wiaderko popcornu?

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #376 dnia: Maja 02, 2020, 23:00 »
Mariusz, Tomasz, Tomasz & inni, szykujcie popcorn czy tam inne "naczosy". Będzie się działo. I lipy być nie może!

Żeby wyprzedzić pytania, które z pewnością padną - te dwa otwory służą do montażu dwóch tłumików drgań. Pierwszy tłumik będzie do drgań skrętnych, drugi zaś do "sumy" drgań wzdłużnych i poprzecznych belki ramienia, gdyż z pewnością przy tej długości ramiona statyczne odpadają w przedbiegach.
Tłumiki będą moje - autorskie. Skłamałbym, że wymyśliłem wszystko samodzielnie. Nic z tych rzeczy. Podpatrzyłem jak działają amortyzatory olejowo-gazowe w samochodach. Zrobiłem sobie przekroje szlifierką kątową i coś podobnego będzie u mnie. Lepkości oleju są w trakcie prób. Lepkie/gęste odpadają, bo przepływ się zdławi. Musi być coś pokroju sanochodowej "wody" olejowej typu 0W-30, czyli olej o meganiskim współczynniku lepkości, czyli taki który nie będzie stawiał nadmiernych oporów ruchu. Niestety zmuszony jestem do zastosowania średnicy oworów pod tłumiki rzędu fi 30H7. Mniej się nie da. Będzie to dziwacznie wyglądało. Znajomy powiedział mi, że to nie da rady i nie wypali, a ja podobnie jak nasz Paul_67 zawziąłem się i chcę pokazać, że idąc pod prąd da radę. I tego będę się trzymał.

Zaraz robię pierwsze fotki. Brakuje mi pierścieni magnetycznych do łożyskowania ramienia i ciężko mi będzie pokazać moje patenty...
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #377 dnia: Maja 02, 2020, 23:28 »
Alexander, odpalisz wiaderko popcornu?
Tu masz wiaderko, popcorn wiesz gdzie jest  - w wątku o ghettoblasterach, na tarasie - bierz ile chcesz

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #378 dnia: Maja 02, 2020, 23:57 »
Dobra, czas coś pokazać.

Materiał: Stal stopowa
Rok prod. ~1983.
Typ S49
Długość efektywna 605mm (23,8cala)
Masa efektywna 29 646g

>:D ;)

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #379 dnia: Maja 03, 2020, 00:07 »
Vasa wiesz co? Wywal ten popcorn i wrzuć lodu do wiaderka.
не разберемся без водки

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #380 dnia: Maja 03, 2020, 00:11 »
Stal stopowa
Zaczyna się jak u Hitchcock'a.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #381 dnia: Maja 03, 2020, 08:32 »
Kangie wstawaj i spowiadaj się co z tym ramieniem? Szyna jest imponującym kawałkiem żelastwa, ale co dalej?
To na ramię  :o   Podstawę przyszłego napędu  ???

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #382 dnia: Maja 03, 2020, 08:39 »
To na spóźniony prima aprilis? :)
Gramofon,kolumny ,myjka ,platforma antywibracyna, filtr sieciowy DIY,kondycjoner Helion,wzmacniacz Musical Fidelity A2 ,Gold Note PH 10, Amplifon WL 36,Klipsch Heresy,odtwarczacz CD Musical FidelityA2,Akai,magnetofony kasetowe Akai GX- 75 MK II i inne,szpulowe Tascam 32, Fostex A2...

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #383 dnia: Maja 03, 2020, 08:57 »
Tak jest.

Miało być śmiesznie. Wyszło jak zwykle.  :-[

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #384 dnia: Maja 03, 2020, 09:46 »
Miało być śmiesznie. Wyszło jak zwykle. 
Mnie tam się podobało..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #385 dnia: Maja 03, 2020, 10:05 »
O w mordę teraz wiem jaka jest przyczyna niekursowania pociągów . Przyczyną to audiofilia .  :) A myślałem ,że to domena złomiarzy .
I znowu Dupa -(

Offline ahaja

• maniak
« Odpowiedź #386 dnia: Maja 03, 2020, 15:55 »
Wy to się znacie ... ale nie na gramofonach. Ten kawalintek co to zaleguje na taborecikach to z tego headshell będzie ... ino nieco pilniczkiem trza porobić.

Offline GB

• maniak
« Odpowiedź #387 dnia: Maja 03, 2020, 19:01 »
Wy to się znacie ... ale nie na gramofonach. Ten kawalintek co to zaleguje na taborecikach to z tego headshell będzie ... ino nieco pilniczkiem trza porobić.
Do paznokci.

Pozdrawiam,
GB

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #388 dnia: Czerwca 07, 2021, 15:09 »
Paul_67, znalazłem pierwowzór Twojego gramofonu  ;)
Okazało się, że Jaromir Waszczyszyn wykonał taki gramofon dla polskiego gitarzysty Jarka Śmietany.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #389 dnia: Czerwca 07, 2021, 16:09 »
Ja się na nim nie wzorowałem.Pierwszy raz go widzę, ale rzeczywiście koncepcja podobna, z tym że mój ma wycięcie z lewej strony pod silnik i sfrezowany przód pod kątem oraz zaokrąglone rogi.
Gramofon,kolumny ,myjka ,platforma antywibracyna, filtr sieciowy DIY,kondycjoner Helion,wzmacniacz Musical Fidelity A2 ,Gold Note PH 10, Amplifon WL 36,Klipsch Heresy,odtwarczacz CD Musical FidelityA2,Akai,magnetofony kasetowe Akai GX- 75 MK II i inne,szpulowe Tascam 32, Fostex A2...