Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

czy warto kupowac sluchawki BT? rozwazam takie, bo troche sytuacja mnie do tego 'zmusza';) ale nie wiem, czy ma sens kupowac cos w granichac 300-400pln, jak cos w tym guscie np. https://www.q21.pl/audio-technica-ath-ar3bt-czarny.html

Obecnie pracuje z domu, a wzmak sluchawkowy jest w drugim pokoju, puszczenie kabla do niego naraza sie na wyrwanie z racji 6.5latka i psa:) I stad rozwazam opcje ze sluchawkami BT,  by nie sluchac z Samsunga S10+:)

ma ktos doswiadczenia w tym zakresie?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

marekw 76

No ale jak podłączyć słuchawki do wzmacniacza słuchawkowego za pomocą bt?
Łączą się?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

Trzeba jeszcze tego rodzaju wynalazku. Ten akurat jest fajny, bo można cyfrowo ( optycznie) podłączyć.
https://rcpro.pl/product-pol-17283-Nadajnik-odbiornik-Bluetooth-5-0-BlitzWolf-BW-BR5.html
Nawet mam takiego, ale jeszcze go nie użyłem. Koronawirus, wicie, rozumicie ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

nie ma jakiegos nadajnika wtykanego w dziurke dla jacka? chyba przecenilem owczesna technologie:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

marekw 76

Cytat: moon w Maj 12, 2020, 13:52
nie ma jakiegos nadajnika wtykanego w dziurke dla jacka? chyba przecenilem owczesna technologie:)
Oj bo to powinno być od razu jasno napisane 😁
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

moon

#430
czyli nie obeszloby sie bez takiego rozwiazania?

[edit: zly link byl] https://www.vogels.com/en/c/sava-1001-smart-av-bluetooth-transmitter-receiver

gdzie to sie podpina do wzmaka pod gniazda czy pod dziurke? bo cos nie do konca lapie z tego obrazka.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

marekw 76

Cytat: frywolny trucht w Maj 12, 2020, 12:58
Trzeba jeszcze tego rodzaju wynalazku. Ten akurat jest fajny, bo można cyfrowo ( optycznie) podłączyć.
https://rcpro.pl/product-pol-17283-Nadajnik-odbiornik-Bluetooth-5-0-BlitzWolf-BW-BR5.html
Nawet mam takiego, ale jeszcze go nie użyłem. Koronawirus, wicie, rozumicie ;)
Arek a to Twoje urządzenie można wetknąć np do kina i streamowac muzykę z telefonu?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

frywolny trucht

#432
Są trzy powody dla których "przepłaciłem" kupując ten transmiter.
1. To, że potrafi przesyłać niejako w dwóch kierunkach. Mamy dwa wejścia ( optyczne i mały Jacek), oraz dwa wyjścia ( ten sam standard). Czyli z założenia powinno dać się puścić sygnał z komórki na wzmacniacz.
2. Najnowszy BT w wersji piątej o największej przepustowości, co powinno mieć znaczenie w jakości dźwięku.
3. Duże anteny, bo, że pipek wkładany do gniazda słuchawkowego ma wg sprzedawcy 10m zasięgu, to może i tak, ale wystarczy być 4 m,  za ścianą i robi się problem.

Przy czym, jak pisałem, nie używałem go jeszcze. Siedzi w kartoniku i czeka na wenę właściciela. To poniżej można kupić alegru za 15-30 zł. Kasa niewielka, ale wątpię by dało radę przeszyć ścianę. To może lepiej iść kupić piwo?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Moon, ten twój ma dokładnie jak mój. Są takie same wejścia i wyjścia.

Otake znalazłem wyjaśnienie dla BW-BR5:

Obejście, nadajnik i odbiornik 3 w 1
Tryb obejściowy: Bez połączenia Bluetooth dźwięk przechodzi od wejść do wyjść.
Tryb nadajnika: Zmień telewizor / komputer / laptop w urządzenie z obsługą Bluetooth. Możesz słuchać dźwięku z zestawu słuchawkowego Bluetooth i oglądać film lub grać w grę bez ingerowania w kogoś.
Tryb odbiornika: Podłącz BR4 do domowego zestawu głośników / samochodowego stereo / słuchawek i zmień go w urządzenie audio Bluetooth. Następnie możesz podłączyć smartfon lub inne urządzenie Bluetooth i odtwarzać muzykę bezprzewodowo.
Układ Bluetooth BC8675
Układ BC8675 zapewnia bluetooth V5.0 i optyczne wyjście audio dla prawdziwie uniwersalnego rozwiązania bezprzewodowego.
≤264ft Zasięg połączenia bezprzewodowego
Wbudowana antena, zasięg do 80 metrów (264 stóp) i stabilna transmisja, umożliwiająca dzielenie się dźwiękiem z pomieszczenia na zewnątrz.
Transmisja światłowodu
Zapewnia opcję cyfrowego połączenia z urządzeniem odtwarzającym w celu uzyskania maksymalnej jakości dźwięku."

Stąd: https://pl.banggood.com/Blitzwolf-BW-BR5-bluetooth-V5_0-HD-Music-Audio-Receiver-Transmitter-Dual-Antenna-2-in-1-Adapter-p-1548806.html?cur_warehouse=CN
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#434
O! Ten filmik rozwiewa chyba wszystkie wątpliwości. Vogel's będzie analogicznym urządzeniem w temacie dwukierunkowości.

https://www.youtube.com/watch?v=juyEVepz2vg
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

dobra, ale to gdzie wtedy podlaczam go, do gniazd we wzmaku po cinchach? ale ja nie widze takich mozliwosci chyba...
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Ło tak, ło. Jak nie ma przejściówki na wyposażeniu..
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

W tym twoim Woglu nie czaję poniższej grafiki. Ale jaki metr? Jaki to ma sens? Instrukcja jest do ściągnięcia na stronie, którą podałeś.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Maj 12, 2020, 17:03Ło tak, ło. Jak nie ma przejściówki na wyposażeniu..

czyli Vogel lub ten Twoj podlaczam cinchami do wzmaka. To oznacza, ze nie majac gniazda sluchawkowego mozna sluchac na sluchawkach?:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

#439
Potrzebujesz jakiegokolwiek wyjścia sygnału. We wzmaku to będzie REC OUT ( LINE OUT) lub TAPE OUT.

W tym twoim Cayin-ie nie poszalejesz. Kup sobie coś porządnego ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Czy ktos ma jakies doswiadczenia z padami do sluchawek? Lata zrobily swoje, mam juz zrobiony rekabling, ale skorka ze starosci w jednym padzie pekla. Znalazlem jakies na allegro, pewnie chinskie z aliexpress, i cos w sklepie netowy ATH. Ale jest tez cos takiego: https://www.brainwavzaudio.com/collections/round-headphone-earpads/products/headphone-memory-foam-earpads-xl-size-hybrid Cenowo oczywiscie ze 3x drozej:) Warto w bawic sie w cos wiecej niz chinola?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

ziko369

Do swoich hd380pro kupiłem chińskie za parę groszy i w niczym nie odbiegają od oryginałów, jak nowe 💪🏼

Keef98

Cytat: moon w Czerwiec 09, 2020, 11:56
Czy ktos ma jakies doswiadczenia z padami do sluchawek? Lata zrobily swoje, mam juz zrobiony rekabling, ale skorka ze starosci w jednym padzie pekla. Znalazlem jakies na allegro, pewnie chinskie z aliexpress, i cos w sklepie netowy ATH. Ale jest tez cos takiego: https://www.brainwavzaudio.com/collections/round-headphone-earpads/products/headphone-memory-foam-earpads-xl-size-hybrid Cenowo oczywiscie ze 3x drozej:) Warto w bawic sie w cos wiecej niz chinola?

Kiedyś zaoszczędziłam ma nowym wymiennym kablu do słuchawek. Wtyk rozwalił się w środku, musiałam wszystko zdemontować, aby znaleźć resztki tego g... Chociaż z padami nie powinno być takich problemów, ale od tego czasu mam uraz do tanich zamienników.
Najlepsze jest to, że na zdjęciu aukcji mieli oryginalny kabelek i wszędzie, gdzie się dało wciskali logo AKG.

Bednaar

Witam, rzadko pisuję, ale dziś jest okazja. Przybyły mi nowe słuchawki: AKG K271 MkII. "Nowe", ale model stary i dobrze znany. Póki co, słucham w pracy tylko z dziurki laptopa, ale dobrze znam to brzmienie, bo mam też od 13 lat AKG K530, które niestety już sa mocno sfatygowane i tylko dlatego zdecydowałem się na zmianę. Dodatkowo: na model zamknięty, bo przeważnie słucham obok śpiącej żony, która dodatkowo ogląda TV przed zaśnięciem, więc izolacja była potrzebna. Słuchawki grają liniowo, przestrzennie i dobrze izolują od dźwięków otoczenia. Wyposażenie dodatkowe: druga para padów (welur, domyślnie założone skórzane), dodatkowy kabel (razem dwa: 3-m prosty i 5-m spiralny), no i standardowo nakręcana przejściówka na jack 6,3 mm. Mam nadzieję, że mi posłużą kilkanaście lat.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Piterski

Cytat: Bednaar w Listopad 24, 2021, 14:55Dodatkowo: na model zamknięty, bo przeważnie słucham obok śpiącej żony, która dodatkowo ogląda TV przed zaśnięciem, więc izolacja była potrzebna.
;D U+1F44D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ziko369

Cytat: Bednaar w Listopad 24, 2021, 14:55AKG K271 MkII.
Świetne słuchawki...
Mi się zawsze marzyły 242...świetne granie 💪

Bednaar

#446
Cytat: ziko369 w Listopad 25, 2021, 06:11Świetne słuchawki...
Mi się zawsze marzyły 242...świetne granie

Dzięki - grają liniowo, wszystkie pasma słychać mniej więcej na tym samym poziomie. Nie brakuje im basu - wbrew opiniom w Internecie. Tzn. brakuje, gdy są słabo wysterowane, np. telefonem. Bardzo dobra izolacja od otoczenia - wreszcie nie słyszę TV, który ogląda żona ;) U mnie są napędzane małym, ale mocnym SMSL sAp-II, o którym jest wątek na forum. Zmieniłem mu zasilacz z impulsowego na liniowy i jest postęp w brzmieniu (bardziej nasycone, zwłaszcza w środku pasma). AKG K240 Studio (242 nie słuchałem, ale to własciwie to samo) grają bardzo podobnie, może scena trochę szersza (otwarta konstrukcja). Moje stare K530LTD - też podobne granie, ale więcej środka, skraje pasma nieco schowane (konstrukcja budżetowa - te same przetworniki w tańszym plastiku) i jeszcze szersza scena. Zostają u mnie - mają już 13 lat, będą mi służyć do słuchania w pracy.
Teraz uważam K240 Studio za najbardziej opłacalne słuchawki pełnowymiarowe - cena poniżej 300 zł. No, jeszcze Koss UR40 - ale one mają z kolei bardzo "tanio-plastikową" konstrukcję i z marszu nadają się do rekablingu. Ale grają wyśmienicie i kosztują poniżej 200 zł.
@ziko369 - skoro marzyłeś o AKG K242 HD, to dlaczego nie spróbujesz K240 Studio? Tanie jak barszcz, a naprawdę warto.
https://www.ceneo.pl/35692064?se=Oqb02A0Ryjp5x9lLrH8QEK8MyUcF_Qmx&gclid=Cj0KCQiAhf2MBhDNARIsAKXU5GSGjXg5RPhUGNnUa6ipk50Nnbrt3N-hJ44s26L5lwDfnamXZIhLw9YaAqLkEALw_wcB
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

ziko369

Cytat: Bednaar w Listopad 25, 2021, 12:06@ziko369 - skoro marzyłeś o AKG K242 HD, to dlaczego nie spróbujesz K240 Studio? T
Miałem właśnie napisać o 240...😜
Są zajefajne...
Narazie mam Senki HD 380pro i też są super...
Mam niestety taką przypadłość, nie znoszę słuchać na słuchawkach w domu...mam wrażenie że ciągle ktoś dzwoni do drzwi, domofonu, albo mnie woła 😔😲🙃


Bednaar

Cytat: ziko369 w Listopad 25, 2021, 12:42Mam niestety taką przypadłość, nie znoszę słuchać na słuchawkach w domu...mam wrażenie że ciągle ktoś dzwoni do drzwi, domofonu, albo mnie woła

Bo masz zamknięte Sennki HD380 i nie słyszysz otoczenia :)
Kup te AKG K240 Studio i będziesz słyszeć dźwięki z zewnątrz - nie będziesz już się stresować ;)
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

rudy-102

Czy ktoś z Was może powiedzieć coś o słuchawkach Apple AirPods Max?